برندهای برتر کوتاه کردن ناخن

کوتاه کردن ناخن حیوانات خانگی امری بسیار ضروری است. بنابراین ما در این بخش از برند آنالیز قصد داریم شما را با این موضوع آشنا کنیم. سپس با معرفی ۱۰ برند برتر و مرکز تخصصی در این زمینه به شما کمک می‌کنیم تا بتوانید بهترین محل را برای انجام خدمات کوتاه کردن ناخن حیوانات خانگی خود پیدا کنید. این برندها با توجه به امتیازات و خدمات و موقعیت مکانی که دارند در لیستی مرتب قرار گرفته‌اند و به شما کمک می‌کنند تا در کمترین زمان و به راحتی بهترین‌ها را انتخاب کنید.

کوتاه کردن ناخن حیوانات خانگی

کوتاه کردن ناخن حیوانات خانگی برای سلامت این حیوانات امری بسیار مهم و ضروری می‌باشد. در صورتی که به این موضوع توجه نشود، موجب بروز بیماری‌های مختلف و مشکلات جدی برای این حیوانات می‌شود. حفظ شادابی و سلامت حیوانات خانگی امری بااهمیت بوده و یک وظیفه بسیار مهم برای صاحبان آن‌ها به شمار می‌رود.

پس از آنجایی که پیشگیری از وقوع بیماری، بهترین راه برای نگهداری از بیماری‌های حیوانات خانگی می‌باشد. بنابراین توجه به داشتن سلامت آن امری بسیار مهم برای جلوگیری از بیمار شدن این حیوانات است.

اهمیت بهداشت و کوتاهی ناخن حیوانات خانگی

رعایت مسائل بهداشتی در حیوانات خانگی باعث شادابی و سلامتی این حیوانات شده و آن‌ها را در برابر مشکلات درمانی و پیگیری‌هایی که برای درمان بیماری‌ها نیاز می‌باشد، در امان نگه خواهد داشت. در صورتی که به کوتاه کردن ناخن حیوانات خانگی دقت نشود، این موضوع برای این حیوانات مشکل آفرین می‌شود.

بنابراین لازم است بدانید بیماری‌های مختلفی وجود دارد که موجب بروز مشکل در پنجه و ناخن‌های حیوانات می‌شود که در این میان اوضاع نامناسب و غیربهداشتی ناخن‌ها یکی از عواملی است که سبب بروز این بیماری‌ها خواهد شد.

پس جهت جلوگیری از رشد بیش از اندازه ناخن‌ها و مشکلاتی مثل پیچ خوردگی و شکستگی این ناخن‌ها لازم است که دست و پای حیوانات را از نظر وضعیت ناخن‌ها به طور مرتب کنترل نمود. در صورتی که ناخن حیوانات بیش از اندازه رشد کند ممکن است دچار شکستگی شود که این موضوع با خونریزی، درد شدید و لنگش حیوان همراه است.

مشکلات بلند بودن ناخن حیوانات خانگی

اگر ناخن حیوانات خانگی بیش از اندازه رشد کند موجب پیچ خوردن و وارد شدن به داخل پوست و گوشت این حیوانات شده و این موضوع مشکلات شدیدی به وجود خواهد آورد. از جمله این مشکلات می‌توان به بروز مشکلات قلبی و پیدا شدن عفونت‌های موضعی در حیوانات اشاره کرد.

یکی دیگر از مواردی که در صورت بلند بودن ناخن‌هایی حیوانات خانگی به وجود می‌آید، ایجاد خراش‌های عمیق بر بدن صاحبان آن‌ها در زمان نوازش و ارتباط با حیوانات است که این موضوع یک مشکل بسیار جدی‌تر خواهد بود.

از مشکلات دیگری که در صورت بلند بودن ناخن‌های حیوانات خانگی به وجود می‌آید این است که چون این حیوانات در نحیط بیرون ناخن‌های خود را بر روی اجسام سخت می‌سابند، ممکن است در خانه ناخن‌ها را روی اجسامی مثل مبلمان و اثاثیه بکشند که این موضوع باعث ایجاد خسارت اقتصادی و نارضایتی صاحب این حیوانات می‌شود. بنابراین با معاینه دوره‌ای توسط دامپزشک و مراجعه به مراکز خدمات دامپزشکی می‌توان از بروز این مشکلات جلوگیری کرد.

روش کوتاه کردن ناخن حیوانات خانگی

با استفاده از یک ناخن‌گیر دامپزشکی می‌توان پس از بازی‌ حیوانات خانگی در فضای طبیعی ناخن‌های آن‌ها را کوتاه کرد و بازدیدهای مداوم ناخن‌ها را بر روی آن‌ها انجام داد. اما لازم است بدانید کوتاه کردن ناخن این حیوانات باید با روشی خاص انجام شود. برای برداشتن ناخن باید به اندازه توصیه شده و کوتاه کردن قسمت شفاف انتهای ناخن دقت کرد. این قسمت روشن‌تر و شفاف‌تر از بقیه قسمت‌ها می‌باشد.

نکات مهم برای کوتاه کردن ناخن حیوانات خانگی

 • این کار را به آرامی انجام بدهید.
 • پاهای حیوان خود را بررسی کنید.
 • میان انگشتان حیوان به دنبال آلودگی یا خون مردگی باشید.
 • به حیوان خود دست زدن به پنجه هایش عادت بدهید و با او رابطه عاطفی برقرار کنید.
 • مو های بین انگشتان حیوان را پاکسازی کنید.
 • آن قسمت از ناخن را بگیرید که ناخن دارای انحنا می‌باشد.
 • نوک ناخن را با زاویه مناسب بچینید.
 • داروی انعقاد کننده خون در این مواقع دم دستتان باشد.
 • از سوهان ناخن بعد از اتمام کار فراموش نکنید.

سخن پایانی

پس از آشنایی بااهمیتی که کوتاه کردن ناخن حیوانات خانگی دارد، اگر قصد دارید یک مرکز معتبر و حرفه‌ای را برای گرفتن ناخن پت و حیوان خانگی خود انتخاب کنید. ما در این بخش از برند آنالیز ۱۰ برند برتر و مرکز تخصصی را در این زمینه معرفی می‌کنیم که شما می‌توانید در زمانی کوتاه و به راحتی با انتخاب بهترین برند برای کوتاه کردن ناخن حیوانات خود به آن مراجعه کنید.

سایر دسته‌بندی‌های حیوانات خانگی

جستجو در کوتاه کردن ناخن

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز


 • <<
 • <
 • 1
 • >
 • >>