برندهای برتر تحقیقات و مطالعات بازاریابی

تحقیقات و مطالعات بازاریابی می‌تواند به شما بفهماند که مشتریان اصلی محصولات یا خدمات شما چه کسانی هستند و چگونه ارزشی را به متقاضیان ارائه دهید که تا به حال هیچ نوع کسب و کاری به آن‌ها ارائه نداده است. پس با ما در این بخش از برند آنالیز همراه باشید تا ضمن یادگیری مهم‌ترین نکات در این زمینه، ۱۰ برند برتر را به عنوان بهترین شرکت های تحقیقات بازاریابی در ایران بشناسید. بنابراین شما می‌توانید بر اساس خدمات موردنیاز، امتیازبندی شرکت‌ها، خدمات ارائه شده در هر مجموعه و دیگر موارد مهم یکی از بهترین مراکز را انتخاب نمایید و بهترین خدمات را دریافت کنید.

تحقیقات و مطالعات بازاریابی چیست؟

به تحقیقات بازاری و جمع آوری اطلاعات لازمی که هر فرد در مورد  کسب و کارش در بازار و چگونگی فروش محصولاتش انجام می‌دهد؛ مطالعات و تحقیقات بازاریابی گفته می‌شود‌.

انواع تحقیقات بازاریابی

لازم است بدانید تحقیقات بازاری عمدتاً در دو روش انجام می‌گیرد که این روش‌ها عبارت‌اند از:

تحقیقات اولیه

این نوع مطالعات در رابطه با تحلیل بازار و مشتریان می‌باشد. یعنی شما می‌توانید با استفاده از نظرسنجی‌های آنلاین، خرید مخفیانه، تماس‌های تلفنی و بسیاری روش‌های دیگر، درباره انتظاراتی که خریداران از محصول و یا خدمات شما دارند اطلاعات خوبی را به دست آورید. معمولاً این روش از تحقیقات و مطالعات بازاریابی می‌تواند دقیقاً پرسونای خریداران یا همان گروه اصلی مشتریان شما را شناسایی کند.

تحقیقات ثانویه

شما با جمع آوری و دسته‌بندی تمام تحقیقات اولیه و اسناد عمومی می‌توانید تحلیل درستی از رقبای تجاری خود در بازار به دست آورید. بر همین اساس با  شناخت گرایش‌های مشتریان می‌توانید محصولات و یا خدمات خود را بهبود ببخشید، انتظارات خریداران را پیش‌بینی کنید و حتی خط تولید جدیدی را به کسب و کار خود اضافه نمایید.

شناخت پرسونای خریدار

مهم‌ترین بخش تحقیقات و مطالعات بازاریابی شناخت مشتریان بالقوه خود می‌باشد. پس با سیستم CRM یا همکاری تیم فروش خود باید گروه سنی آن‌ها، جنسیت آن‌ها، چالش‌های اصلی و حتی توان خرید مشتریان را متناسب با موقعیت اجتماعی‌شان بررسی کنید. از طرفی باید مشتریانی که تمایل به خرید محصولات شما را ندارند شناسایی کنید و دلایل موفقیت رقبای تجاری خود را تحلیل نمایید.

چند نکته برای مطالعات بازاریابی

برای اینکه بتوانید با افرادی که مشتریان شما نیستند ارتباط برقرار کنید بهتر است در شبکه های اجتماعی فراخوان بدهید.

یک هدیه تشویقی برای مشتریان خود در نظر بگیرید.

از روش‌های نوین مانند گیمیفیکیشن که از ابزارهای آنلاین هستند استفاده نمایید.

از سؤالات پایان باز استفاده کنید یعنی در پاسخ دادن به سؤالات  مشتریان خود با به کار بردن کلماتی مانند چطور مگه؟ یا درسته؟ سعی کنید تا مشتری در مورد نظریات خود در مورد محصول و یا خدمات شما توضیحات بیشتری را ارائه دهد.

بهتر است لیست مجلات بازاریابی را تهیه کنید و مطالعاتی در مورد شناخت صحیح مشتریان را داشته باشید.

مدام با مشتریان خود در تعامل باشید و همیشه با طرح پرسش و پاسخ، شنونده انتظارات، انتقادات و پیشنهادات آن‌ها باشید. البته فراموش نکنید که با دریافت آدرس برخی از مشتریان با ارسال یک متن تشکر و حتی یا هدیه کوچک قدردان آن‌ها باشید.

جمع بندی تحقیقات بازاریابی

در نهایت می‌بایست طی یک نتیجه‌گیری کلی بفهمید که خریداران دقیقاً چه چیزی را می‌خواهند. بنابراین اگر با تعداد انبوهی گزارشات به صورت نوشتاری و صداهای ضبط شده رو به رو هستید بهتر است تمام یافته‌های خود را در حجم کمی خلاصه کنید.

سعی کنید از نرم افزارهای استفاده کنید که قابلیت افزودن اطلاعات و یا حذف برخی تحقیقات را دارند تا به سادگی بتوانید تحقیقات و اطلاعات بازاریابی را از نظر کیفیت و کمی تحلیل نمایید. رسم نمودارها غالباً راهکار جالبی برای رسیدن به نتیجه نهایی می‌باشد‌ پس استفاده از نمودارها را فراموش نکنید.

سخن پایانی

اگر می‌خواهید مراحل انجام تحقیقات و مطالعات بازاریابی را به درستی انجام دهید می‌بایست متناسب با نوع کسب و کار خود و همچنین بررسی پتانسیل بازار، تمامی روش‌های تحقیقات را بشناسید. در این راستا باید با برخی موسسه تحقیقات بازاریابی و برندینگ در ارتباط باشید تا بتوانید به تحلیل درستی از بازارهای هدف داخلی و بین‌المللی دست پیدا کنید.

در ضمن اگر می‌خواهید در زمان کوتاه به بهترین نتیجه ممکن دست یابید می‌توانید با ما در ادامه این بخش از برند آنالیز همراه باشید؛ زیرا ما با معرفی ۱۰ برند برتر به عنوان گروهی از بهترین مراکز تحقیقات بازاریابی به شما کمک می‌کنیم تا بتوانید در میان این مراکز تخصصی و باسابقه، بهترین مرکز را برای ارتقا کسب و کار خود و تحقیق بازار انتخاب کنید.

سایر دسته‌بندی‌های بازاریابی و تبلیغات

جستجو در تحقیقات و مطالعات بازاریابی

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز  • <<
  • <
  • 1
  • >
  • >>