برندهای برتر کاشت میکرو چیپ

یکی از اقدامات مهمی که برای شناسایی حیوانات خانگی به کار برده می‌شود، کاشت میکروچیپ حیوانات خانگی است. در بنابراین ما در این بخش از برند آنالیز به معرفی این روش می‌پردازیم و سپس به شما 10 برند برتر و مرکز تخصصی را در این زمینه معرفی می‌کنیم. شما می‌توانید با مطالعه هر یک از این برندها و با در نظر گرفتن نوع خدمات، امتیازات و موقعیت مکانی که دارند، بهترین برند را برای دریافت خدمات کاشت میکروچیپ حیوانات خانگی انتخاب کنید.

میکروچیپ حیوانات خانگی چیست؟

در مورد کاشت میکروچیپ حیوانات خانگی باید گفت که میکروچیپ در واقع یک ریز تراشه است که اندازه آن حدود یک دانه برنج بوده و برای سلامت و ایمنی حیوانات خانگی به کار برده می‌شود. در حقیقت میکروچیپ مانند یک شماره شناسایی و کد مخصوص برای حیوانات خانگی است که توسط پزشکان و نیروهای پناهگاه‌های حیوانات قابلیت خواندن را دارد.

در هر میکروچیپ یک کد اختصاصی وجود دارد که در هنگام تولید از طریق اشعه لیزر آن را طراحی کرده‌اند. این کدها را نمی‌توان تغییر داد و آن‌ها را جایگزین نمود. این کد در کلیه مراحل زندگی حیوان خانگی به عنوان یک عامل دقیق برای شناسایی حیوان به کار برده می‌شود.

میکروچیپ را می‌توان درون محفظه شیشه‌ای که خاصیت مطابقت با بافت زنده حیوان را دارد قرار داده و این محفظه باعث می‌شود تا واکنش‌های ایمنی حیوان محافظت شود. بنابراین میکروچیپ تا پایان عمر حیوان خانگی در بدن او باقی می‌ماند و برای حیوان خانگی هیچ‌گونه ضرری نخواهد داشت.

کاشت میکروچیپ حیوانات خانگی

در زمان کاشت میکروچیپ حیوانات خانگی، دامپزشک میکروچیپ را به کمک یک ابزار که اپلیکاتور نام دارد، وارد بدن حیوان خواهد کرد. در حقیقت درست مثل واکسن زدن میکروچیپ با کمک یک سوزن در زیر پوست حیوان گذاشته شده و در آنجا کاشته می‌شود. ممکن است پس از عمل کاشت میکروچیپ یک جای زخم و برآمدگی در محل کاشته شده بروز پیدا کند که این امر طبیعی است. ولی در صورتی که احساس کردید که این زخم غیرعادی می‌باشد بهتر است که حتماً با یک دامپزشک معتبر مشورت نمایید.

کاربرد کاشت میکروچیپ حیوانات خانگی

امروزه دیگر از روش‌های سنتی و قدیمی برای شناسایی حیوانات خانگی استفاده نمی‌شود. زیرا این روش دارای معایب زیادی هستند. بنابراین اخیراً با کمک تکنولوژی میکروچیپ تحول بسیار بزرگی در زمینه سیستم‌های شناسایی حیوانات خانگی به وجود آمده است و میکروچیپ به عنوان یک اساس در زمینه شناسایی حیوانات خانگی در تمامی جهان به کار برده می‌شود.

میکروچیپ را می‌توان یک شیوه شناسایی همیشگی و مطمئن برای حیوانات خانگی معرفی کرد که از طریق آن در کوتاه‌ترین زمان ممکن، جمعیت زیادی از جانداران را می‌تواند شناسایی کند.

باطری میکروچیپ

در میکروچیپ هیچ گونه باتری وجود ندارد و به منبع الکتریکی نیاز ندارد. یکی دیگر از نکات مهمی که در رابطه با میکروچیپ می‌توان به آن اشاره کرد، این است که اجزای آن قابلیت تعویض و جدا شدن ندارند و به صورتی ساخته شده‌اند که می‌تواند تا آخر عمر حیوان مورد استفاده قرار بگیرد. در واقع می‌توان گفت میکروچیپ دارای عمر نامحدودی است.

زمان کاشت میکروچیپ

در رابطه با زمان کاشت میکروچیپ حیوانات خانگی باید گفت با در نظر گرفتن نوع حیوان خانگی، زمان کاشت آن نیز متفاوت می‌باشد. برای مثال در سگ ها و گربه ها این زمان میانه ۵ تا ۸ هفته خواهد بود. همچنین باید گفت احتمال پیدا کردن حیوانات خانگی که گم شده‌اند در صورتی که دارای میکروچیپ باشند، نسبت به حیواناتی که فاقد میکروچیپ هستند بسیار بیشتر می‌باشد.

اندازه میکروچیپ

اندازه میکرو چیپ ها بسیار ریز است از این رو احتمال به جود آمدن حساسیت و واکنش ایمنی در کاشت میکروچیپ حیوانات خانگی وجود ندارد. زمانی که عمل کاشت به خوبی انجام می‌شود بافت زنده حیوان یک لایه نازک از بافت هم بند را به دور میکروچیپ به وجود می‌آورد و با ثابت و محفوظ نگه داشتن آن در محل کاشت باعث می‌شود تا حرکت میکروچیپ در زمان حیات حیوان وجود نداشته باشد.

سخن پایانی

با توجه به مواردی که در زمینه میکروچیپ و کاربرد کاشت میکروچیپ حیوانات خانگی گفته شد به طور حتم استفاده از ابزار برای چت شما ضروری بوده و کاشت آن باید به صورت تخصصی انجام شود. بنابراین اگر به دنبال بهترین مرکز کاشت میکروچیپ هستید ما در این بخش از برند آنالیز ۱۰ برند برتر را به شما معرفی می‌کنیم که می‌توانید برای دریافت خدمات مربوط به کاشت میکروچیپ به آن‌ها مراجعه کنید. شما می‌توانید از میان این ۱۰ مرکز بهترین مرکزی را که با شرایط شما هماهنگ است؛ انتخاب نمایید.

سایر دسته‌بندی‌های حیوانات خانگی

جستجو در کاشت میکرو چیپ

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز  • <<
  • <
  • 1
  • >
  • >>