برندهای برتر سابسیژن

سابسیژن پوست یک روش نوین و مدرن است که برای رفع و درمان اسکار یا جای جوش صورت می‌گیرد و امروزه جایگاه خود را در روش‌های جوانسازی پوست و افزایش زیبایی پیدا کرده است. اما برای اینکه باکیفیت‌ترین کار را از افراد متخصص و حرفه‌ای به دست آورید لازم است به مطب‌های زیبایی قابل اعتماد با پزشک باتجربه مراجعه کنید.بنابراین ما در این بخش از برند آنالیز علاوه بر افزایش اطلاعات شما در زمینه چگونگی انجام و انواع این روش، شما را با 10 برند برتر و مرکز تخصصی با کادر مجرب و متعهد در این زمینه نیز آشنا می‌کنیم. به طوری که شما می‌توانید هر یک از مراکز زیبایی و آرایشگاه را به خوبی مورد بررسی قرار داده و بهترین گزینه را متناسب با نیاز خود انتخاب نمایید.

سابسیژن پوست چیست؟

ساب یعنی زیر و سیژن یعنی برش که ترکیب این دو به معنای برش زیر پوست بدون تیغ است. پس سابسیژن پوست یک روش ساده و بی‌خطر با یک طرز کار متفاوت و در عین حال پیشرفته و پایه‌ای است که در درمان جای جوش فرورفته، بخیه، آبله مرغان و سایر ضایعات پوستی مؤثر می‌باشد.

در این روش برای درمان و اصلاح جای جوش از راهکار آزاد کردن بافت‌های به هم چسبیده یا فریز شده در لایه‌های عمیق پوست استفاده می‌شود. سابسیژن با سوزن‌های خاص و استاندارد وارد بافت‌های به هم چسبیده در لایه‌ی انتهایی پوست به نام درم پوست شده که به صورت افقی آن‌ها را برید و از هم جدا می‌کند. بنابراین این روش در درمان جای اسکار و جوش بسیار مؤثر و کاربردی است.

روش انجام سابسیژن

انجام سابسیژن به طور کلی یک روش اساسی دارد که به صورت قدیمی و نوین انجام می‌شود. بنابراین در این بخش به معرفی در هر دو روش می‌پردازیم:

سابسیژن پوست با روش قدیمی

در این روش، پزشک با سوزن نوکور که شبیه تیغ برنده است وارد بافت‌های زیرین پوست می‌شود و با برش افقی مانع چسبندگی و فیبروز بافت‌ها شده و آن‌ها را از هم جدا می‌کند. البته این روش برای اسکار کوچک و سطحی مؤثر است.

اما این روش با وجود رسیدن به هدف درمان یعنی رفع ضایعه به دلیل داشتن تیغ برنده باعث کبودی شدید صورت، درد نسبتاً زیاد می‌شود. در برخی موارد نیز موجب ایجاد لک و تیرگی‌های مقام و حتی گاهاً افزایش فرورفتگی جای آکنه می‌شود؛ پس امروزه استفاده از این روش زیاد مطلوب و متداول نیست.

روش نوین انجام سابسیژن

در این روش تنها تفاوت در نوع سوزن به کار رفته می‌باشد که عمدتاً سوزن میکرو کانولا است و باعث ایجاد تحول بنیادی در درمان آکنه، جای جوش‌های عمیق و حتی چین و چروک صورت با جوانسازی در پوست‌های مسن شده است.

در این روش سوزن کانولا تیز نیست به همین دلیل با ورود به اعماق پوست به عروق و اعصاب زیرپوستی آسیب نمی‌رساند و تنها از کنار آن‌ها رد می‌شود در نتیجه کبودی ندارد. همچنین در روش کانولا علاوه بر برطرف کردن جای جوش، کلاژن سازی پوست بیشتر شده در نتیجه درمان مؤثرتر از نوکور است.

بنابراین اگر هم‌زمان از درمان مکملی میکرونیدلینگ استفاده شود با کوچک کردن اندازه اسکار تغییر در رنگ پوست و کاهش خارش و درد به بهبودی بیمار کمک می‌کند و نتیجه درمان دو برابر می‌شود. گفتنی است سابسیژن پوست با این روش برای همه پوست‌ها مناسب است و تعداد جلسات درمان آن به نوع پوست و عمق اسکار آن مربوط می‌شود.

اقدامات قبل از انجام سابسیژن پوست

لازم است قبل از انجام خدمات سابسیژن به برخی نکات مهم توجه کنید. بنابراین حتماً شب قبل استحمام داشته باشید. همچنین در صورت مصرف دارو و داشتن بیماری زمینه‌ای و بارداری و همچنین داشتن بیماری عفونی مانند هپاتیت و ایدز به پزشک اطلاع دهید.

مراقبت های بعد از عمل سابسیژن

استفاده از پماد آنتی بیوتیک برای رفع عفونت و جلوگیری از تماس با آب از مهم‌ترین مراقبت های بعد از انجام سابسیژن پوست می‌باشد.

عوارض جانبی

متورم شدن پوست پیرامون محل جراحی، ایجاد کبودی، هماتوم به دلیل خونریزی، عدم بهبود زخم که البته درصد کمی را شامل می‌شوند از جمله عوارض پس از این عمل به شمار می‌روند.

مزایای روش سابسیژن

لازم است بدانید نتیجه حاصل‌شده از سابسیژن، دائمی است. ضمن اینکه قیمت نسبتاً ارزانی برای درمان آکنه دارد و جزء مؤثرترین روش‌ها برای رفع جای اسکار می‌باشد. این روش بدون درد است چون بی‌حسی موضعی دارد و عوارض جانبی چندانی در پی ندارد.

سخن پایانی

تأکید مستمر ما برای کسانی که دوست دارند صورت شفاف و بدون آکنه داشته باشند مراجعه به کلینیک های معتبر و تخصصی در زمینه سابسیژن پوست می‌باشد که باید توسط پزشک حاذق انجام شود. بنابراین ما در ادامه این بخش از برند آنالیز با معرفی ۱۰ برند برتر و مرکز معتبر در این زمینه شما را از وجود مراکز حرفه‌ای آگاه می‌سازیم تا برحسب نوع خدمات پوست و زیبایی، تعرفه‌ها، امتیازاتی که هر مرکز دارد و همچنین موقعیت مکانی آن‌ها، بهترین انتخاب را داشته باشید.

سایر دسته‌بندی‌های مراکز زیبایی و آرایشگاه

جستجو در سابسیژن

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز  • <<
  • <
  • 1
  • 2
  • >
  • >>