برندهای برتر غذای پرندگان

غذای پرندگان یکی از موضوعات بسیار مهمی است که باید صاحبان پرندگان زینتی و افرادی که از پرندگان در منزل نگهداری می‌کنند به آن دقت کنند. بنابراین ما نیز در این بخش از برند آنالیز برخی از غذاهای مناسب برای پرندگان را به شما معرفی می‌کنیم. سپس در این زمینه شما را با ۱۰ برند برتر و مرکز فروش غذای پرنده‌ها آشنا می‌کنیم.

بنابراین شما در صورت نیاز می‌توانید با در نظر گرفتن نوع خدمات، امتیازات و خدمات فروش آنلاین و حضوری و همچنین موقعیت مکانی که هر یک از این مراکز دارند، بهترین گزینه را انتخاب کرده و به آن مراجعه کنید.‌

خرید غذای پرندگان

یکی از موارد مهم برای نگهداری از پرندگان، غذای آن‌ها می‌باشد. بنابراین شما از هر نوع پرنده‌ای که نگهداری کنید برای سیر کردن هر کدام باید از روش‌های مختلفی استفاده کنید. بسیاری از افرادی که می‌خواهند از یک پرنده زینتی نگهداری کنند، با این سؤال مواجه می‌شوند که چگونه باید غذای این پرندگان را تأمین کرد؟ و برای داشتن یک پرنده شاداب و سرحال باید به چه نکات مهم در مورد غذای پرنده دقت کرد؟

چه غذاهایی برای پرندگان مناسب هستند؟

ممکن است برخی از افراد به پرندگان خانگی مانند طوطی‌سانان از غذاهای خود را بدهند. اما غذای انسان‌ها ممکن است برای پرندگان مناسب نباشد و موجب بروز بیماری‌های کبدی در پرنده خواهد شد.‌ دادن برنج به پرندگان خانگی نیز صحیح نیست. زیرا هضم برنج در بدن پرندگان به سختی صورت می‌گیرد.

بنابراین در پت شاپ ها می‌توان محصولات و غذای پرندگان را که از برندهای معتبری هستند، تهیه کرده و غذای مفیدی به این پرندگان داد. علاوه بر غذای شرکتی می‌توان از برخی مواد غذایی دیگر نیز به عنوان خوراک پرندگان استفاده کرد که در ادامه به معرفی چند غذای خوشمزه برای پرندگان می‌پردازیم.

مصرف حبوبات برای پرندگان

حبوبات از جمله غذاهای بسیار مفید برای انسان‌ها و پرندگان می‌باشند که سرشار از پروتئین هستند. اما هنگام دادن حبوبات به پرندگان باید دقت کنید که به آن‌ها حبوبات خام ندهید. زیرا ممکن است برای آن‌ها ضرر داشته باشد. پس باید آن‌ها را ابتدا جوشاند و بدون اضافه کردن ادویه برای پرنده سرو کرد.

گندم بهترین خوراک پرنده

از گندم می‌توان به عنوان بهترین صبحانه برای پرندگان استفاده کرد. برخی از پرندگان هنگامی که گرسنه می‌شوند، خیلی سریع مقدار زیادی گندم را تمام می‌کنند. در گندم به میزان زیادی پروتئین و کربوهیدرات وجود دارد که برای پرندگان مفید است.

فلفل برای طوطی ها

ممکن است همه انسان‌ها نتوانند فلفل‌ تند را بخورند. اما فلفل تند در پرندگانی مثل طوطی ها که عاشق فلفل تند هستند بسیار لذت بخش است چرا که زبان آن‌ها می‌تواند این تندی را تحمل کند. بنابراین شما می‌توانید داخل فلفل تند تخمه گذاشته و آن را به طوطی خود بدهید.

خواص میوه برای پرنده‌ها

میوه‌هایی مثل انگور، هندوانه، طالبی، پرتقال و غیره برای پرندگان بسیار مفید هستند. در همه میوه‌ها ویتامین به میزان زیاد وجود دارد و دارای طعم و مزه متفاوتی هستند. اما لازم است این نکته را به یاد داشته باشید دو ساعت بعد از اینکه به پرنده خود میوه دادید باید او را از قفس خارج کنید تا باکتری‌ها در آن تجمع نکنند.

سبزیجات

یکی از مواد غذایی دیگری که می‌توان به رژیم غذای پرندگان اضافه کرد، سبزیجات است. برای دادن سبزیجات به پرندگان باید ابتدا آن‌ها را به خوبی شست. سبزیجاتی مثل کلم بروکلی و گل کلم و دیگر سبزیجاتی که دارای برگ های سبز تیره هستند برای پرندگان مناسب می‌باشند. پزشکان توصیه می‌کنند به پرندگان سبزی‌هایی مانند مارچوبه، نخودفرنگی و هویج داده شود.

مصرف نان و پاستا برای پرنده

در همه نان‌ها فیبر وجود دارد که برای پرندگان مفید می‌باشند. بنابراین شما می‌توانید برای تشویق پرندگان خانگی خود به آن‌ها یک تکه نان بدهید. همچنین لازم است بدانید پرندگان به خوردن پاستا و ماکارونی علاقه زیادی دارند. در پاستا انرژی زیادی دارد پس می‌توانید مقداری پاستا و سبزی را مخلوط کرده و بجوشانید و آن را به پرنده خود بدهید.

بلال و ذرت برای پرندگان

بیشتر پرندگان خانگی علاقه زیادی به ذرت دارند. شما می‌توانید بلال را در آب جوش بپزید و با اضافه کردن کمی روغن گیاهی آن را به پرندگان خانگی خود بدهید. اما باید دقت کنید که دادن پاپ کورن برای پرندگان به علت چربی که دارد، مضر خواهد بود.

خاصیت آجیل برای پرندگان

در آجیل‌ها میزان زیادی کالری وجود دارد که برای پرندگان مفید خواهد بود. اما دردادن آجیل به پرندگان باید احتیاط کرد. همچنین باید از دادن آجیل های شور به پرندگان خودداری نمود.

سخن پایانی

پس از اینکه با انواع غذاهایی که می‌توان به پرندگان داد آشنا شدید ما در این بخش از برند آنالیز به شما ۱۰ برند برتر و فروشگاه معتبر را در زمینه فروش غذای پرندگان معرفی می‌کنیم. بنابراین شما می‌توانید با مراجعه به مناسب‌ترین گزینه از خدمات و محصولاتی که هر یک از این مراکز ارائه می‌دهند، استفاده کنید.‌

سایر دسته‌بندی‌های حیوانات خانگی

جستجو در غذای پرندگان

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز


  • <<
  • <
  • 1
  • >
  • >>