برندهای برتر اسباب بازی پرندگان

همان‌گونه که داشتن اسباب‌بازی برای بچه‌ها بسیار مهم است، خرید اسباب‌بازی پرندگان خانگی نیز تهیه کردن اهمیت زیادی دارد. با تهیه اسباب‌بازی‌های متنوع برای پرندگان می‌توان کمک کرد تا پرنده بتواند به خوبی خود را مشغول کرده و انرژی پروازی خود را تخلیه کند. بنابراین ما در این بخش از برند آنالیز ابتدا به معرفی اهمیت اسباب‌بازی برای پرندگان و انواع اسباب‌بازی‌های مناسب که می‌توان برای پرندگان خانگی تهیه کرد، می‌پردازیم. سپس در این زمینه ۱۰ برند برتر و مرکز معتبر را به شما معرفی می‌کنیم که می‌توانید با در نظر گرفتن نوع خدمات فروش آنلاین و حضوری، امکانات، تنوع محصولات، امتیازات و موقعیت مکانی که این فروشگاه‌ها دارند، بهترین و مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کرده و به آن مراجعه کنید.

اهمیت اسباب‌بازی پرندگان

استفاده از اسباب‌بازی برای پرندگان علاوه بر اینکه موجب سرگرمی آن‌ها می‌شود در جلوگیری از بیماری‌های روحی و روانی پرندگان نیز بسیار مؤثر است. تمامی پرندگان به ویژه طوطی‌سانان بیشتر اوقات دارای استرس و نگرانی هستند و از طریق جویدن اسباب‌بازی‌های چوبی می‌توانند استرس خود را تخلیه کنند. همچنین خوب است بدانید اکثر بیماری‌های روحی و پرکنی که پرندگان دچار آن می‌شوند، به علت عدم وجود وسایل بازی و سرگرمی است.

خرید اسباب‌بازی استاندارد برای پرندگان

با وجودی که داشتن اسباب‌بازی برای پرندگان از اهمیت زیادی برخوردار می‌باشد، اما باید به این نکته توجه کرد که همه اسباب‌بازی‌هایی که در بازار برای پرندگان به فروش می‌رسند، دارای استانداردهای لازم نیستند. برخی از آن‌ها ممکن است دارای رنگ‌های غیرخوراکی و غیر حلال در آب باشند که برای این پرندگان ضرر داشته باشد.

یا احتمال دارد برخی از اسباب‌بازی‌های پرندگان دارای فلزات و قطعات کوچکی باشند که ممکن است پرندگان آن‌ها را ببلعند و برای آن‌ها خطر آفرین باشد. همچنین در برخی از اسباب‌بازی‌ها پلاستیک و یا چوب نامرغوب ممکن است وجود داشته باشد، بنابراین با مراجعه به پت شاپ های معتبر باید خرید اسباب‌بازی‌ها را از برندهای مرغوب و استاندارد انجام داد. به همین دلیل ما در ادامه این مقاله برخی از اسباب‌بازی‌هایی که برای پرندگان مناسب هستند را معرفی می‌کنیم. پس با ما همراه شوید.

پازل یا جعبه‌ محل ریختن خوراکی

یکی از انواع معروف اسباب‌بازی پرندگان، پازلی است که در آن خوراکی‌ها ریخته می‌شود و پرنده با کمک سوراخی که روی جعبه است می‌تواند خوراکی را بردارد. استفاده از این نوع اسباب‌بازی‌ها برای پرندگان کمک می‌کند تا پرنده بتواند برای به دست آوردن غذای خود اقدامی انجام دهد. اکثر این جعبه‌ها دارای غذا یا مغزیجات هستند و پرنده با پیدا کردن غذا از نظر جسمانی و ذهنی به چالش کشیده خواهد شد. در نتیجه می‌توان گفت این اسباب‌بازی برای سلامت روانی پرندگان بسیار مفید می‌باشد‌.

اسباب‌بازی‌های چوبی پرندگان

از انواع اسباب‌بازی که می‌توان برای پرندگان تهیه کرد، اسباب‌بازی‌های چوبی پرندگان است. این اسباب‌بازی برای طوطی‌هایی که علاقه‌مند به جویدن و خراب کردن هستند بسیار مفید بوده و پس از این که اسباب‌بازی چوبی فرسوده شد، می‌توان آن را با یک اسباب‌بازی جدید جایگزین کرد. اما باید قبل از استفاده از آن مطمئن شوید که این اسباب‌بازی‌ها با رنگ‌های غیر سمی رنگ آمیزی شده باشند.

اسباب‌بازی‌های مخملی پرندگان

اخیراً در بازار، اسباب‌بازی‌های مخملی برای پرندگان دیده می‌شود که برای ساخت آن‌ها از الیاف استفاده می‌کنند. اما باید دقت کنید که پرنده الیاف آن را نکَند. زیرا اگر الیاف آن را بخورد برای پرنده خطر آفرین است.

اسباب‌بازی‌های نمایشی پرندگان

ساخت این اسباب‌بازی‌ها معمولاً با پر یا طناب‌های ریشه‌ای صورت می‌گیرد‌. این اسباب‌بازی‌ها برای پرندگانی که تنها هستند یا پرندگانی که دارای مشکل جویدن یا پر کندن هستند بسیار مفید می‌باشد.

اسباب‌بازی‌های طنابی پرندگان

در ساخت اسباب‌بازی‌های طنابی، از جنس پنبه نرم استفاده می‌شود. در صورتی که این اسباب‌بازی را برای پرنده خود تهیه کرده‌اید، باید دقت کنید که پرنده الیاف طناب را نخورد.

اسباب‌بازی‌های پلاستیکی پرندگان

برای پرندگانی که کوچک‌تر هستند، بهتر است از اسباب‌بازی‌های پلاستیکی استفاده کرد. چون آن‌ها نمی‌توانند این نوع از اسباب‌بازی پرندگان را بشکنند. اما برای پرندگان بزرگ‌تر می‌توان از اسباب‌بازی‌هایی که با پلاستیک‌های ضخیم‌تر ساخته شده‌اند استفاده کرد.

خانه ‌های چوبی کوچک پرندگان

تعدادی از پرندگان به خانه های چوبی کوچک یا چادر علاقه‌مند هستند. در صورتی که شما این نوع اسباب‌بازی را برای پرنده خود تهیه کرده‌اید، باید نظارت زیادی روی آن انجام دهید. چون پرندگان می‌توانند مواد اولیه این اسباب‌بازی را بخورند یا با ایجاد سوراخ‌هایی در آن ممکن است دچار خفگی شوند.

اسباب‌بازی پای پرندگان

معمولاً این نوع از اسباب‌بازی پرندگان را به قفس وصل می‌کنند. اکثراً اسباب‌بازی‌هایی هستند که دارای اندازه کوچکی بوده و پرنده می‌تواند آن را با یک پا بگیرد. یا پرندگانی که کوچک‌تر هستند می‌توانند آن را غلت دهند.

سخن پایانی

پس از آشنایی با انواع اسباب‌بازی‌هایی که می‌توان برای پرندگان تهیه کرد، ما در این بخش از برند آنالیز ۱۰ برند برتر و پت شاپ معتبر را به شما معرفی می‌کنیم و شما می‌توانید با مراجعه به هر یک از این مراکز اسباب‌بازی مناسب برای پرنده خانگی خود را تهیه کرده و خرید رضایت بخش را تجربه کنید.

سایر دسته‌بندی‌های حیوانات خانگی

جستجو در اسباب بازی پرندگان

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز

  • <<
  • <
  • 1
  • >
  • >>