برندهای برتر سایر خدمات پزشکی

در مراکز خدمات پزشکی، علاوه بر اینکه خدمات مختلفی مثل فیزیوتراپی، رادیولوژی، توانبخشی سالمندان، آزمایشگاه، پرتودرمانی و… در خود مرکز انجام می‌شود، خدمات مختلفی نیز برای بیماران در منزل در نظر گرفته شده است. با این حال ما در این بخش از برند آنالیز شما را با برخی از این خدمات آشنا می‌کنیم. همچنین در ادامه ۱۰ برند برتر و مرکز معتبر آورده‌ایم که شما می‌توانید برای دریافت خدمات، هر یک از این مراکز را با توجه به موقعیت مکانی، امتیازات و خدمات آن‌ها بررسی و انتخاب کنید.

انواع خدمات پزشکی

امروزه مراکز پزشکی دارای کادر پزشکی متخصص و حرفه‌ای، پرستاران و خدمات آمبولانس هستند و به متقاضیان خدمات باکیفیتی ارائه می‌دهند‌. ضمن اینکه در حال حاضر این مراکز دارای تیم اعزام پزشک متخصص به منزل بوده که سالمندان، بیماران و کودکان می‌توانند از خدمات تخصصی آن‌ها به صورت سرپایی بهره‌مند شوند. خدمات پزشکی که در منزل ارائه می‌شود با توجه به شرایطی که بیمار دارد و همچنین محیط خانه و خانواده‌ها او خواهد بود.

این مراکز پرستاران و پزشکان را برای انجام خدمات مربوط به پزشکی و یا آسایش و هم‌صحبتی با بیماران به منازل آن‌ها اعزام می‌کنند. مطابق تحقیقات مشخص شده است که در روند بهبودی بیماران رابطه عاطفی بین پرستاران و بیماران بسیار تأثیرگذار خواهد بود. بنابراین در مراکز ارائه دهنده خدمات مربوط به پزشکی خدماتی مثل مراقبت از بیمار، خدمات پرستاری از سالمند، پرستاری از نوزادان و کودکان به صورت تخصصی انجام می‌شود و در منزل پرستاران به صورت تخصصی به درمان بیماران می‌پردازند‌.

خدمات فیزیوتراپی در منزل

از دیگر خدماتی که در مراکز مربوط به خدمات پزشکی به افراد داده می‌شود، فیزیوتراپی است. فیزیوتراپی در واقع یک روش برای توانبخشی برای بیمارانی است که دچار آسیب‌های جسمی مانند شکستگی و گرفتگی شده‌اند. فیزیوتراپی در منزل به منظور حفظ و تقویت قوای جسمی، برگشت عملکرد عضله پس از شکستگی و یا دررفتگی و بازپروری قوای جسمی می‌باشد. با این حال می‌توان گفت ممکن است برای بسیاری از افراد هزینه‌های رفت و آمد به مراکز درمانی زیاد باشد، یا بیماران با رفت و آمد به مرکز درمانی با مشکل مواجه شوند.

بنابراین فیزیوتراپی در منزل توسط پرستاران متخصص و در مواقعی که نیاز باشد توسط اعزام پزشک متخصص و زیر نظر نظارت پزشک با کمک بهترین روش‌های فیزیوتراپی انجام می‌شود. روش‌های درمانی که برای فیزیوتراپی در منزل استفاده می‌شود، شامل مواردی مانند الکتروتراپی، برنامه‌های ورزشی، ماساژ طب سوزنی، روش‌های درمانی دستی و کشش عضلات می‌باشد.

خدمات ویزیت پزشک عمومی و تخصصی در منزل

ویزیت پزشک عمومی در منزل یکی از خدمات محبوب است که توسط مراکز ارائه دهنده خدمات مربوط به پزشکی انجام می‌شود. این خدمت به صورت شبانه روزی بوده و از طریق اعزام پزشک عمومی به تمامی مناطق مشکلات بیماران بررسی می‌شوند. همچنین در صورت نیاز پزشک متخصص نیز حاضر می‌شود و بیماران با کمک آمبولانس به بیمارستان ارجاع داده می‌شوند.

افرادی که دچار بیماری‌هایی مانند دیابت، چربی و یا فشار خون هستند و لازم است که توسط یک پزشک هر چند وقت یکبار چکاب شوند، دیگر نیازی نیست که هر بار به مراکز درمانی مراجعه کنند. بنابراین برای آن‌ها خدمات پزشک عمومی و متخصص در منزل در نظر گرفته شده است.

خدمات سونوگرافی و رادیولوژِی

از بهترین خدماتی که در مراکز  پزشکی برای بیماران در نظر گرفته می‌شود، بردن دستگاه‌های پیشرفته سونوگرافی و رادیولوژی به منزل بیمار است. بنابراین دیگر بیماران نیازی ندارند به مراکز درمانی مراجعه کرده و یا در صف‌های طولانی برای نوبت گرفتن بمانند. بلکه دستگاه و پزشک برای آن‌ها در منزل خدمات مربوط به سونوگرافی و رادیولوژی را انجام می‌دهند و در صورت نیاز می‌توان از خدمات پرستاران برای سونوگرافی در منزل و رادیولوژی در منزل نیز استفاده کرد.

خدمات پانسمان و تزریق در خانه

در بسیاری از موارد نیاز نیست بیمار برای انجام مواردی مثل پانسمان و تزریقات به مراکز درمانی مراجعه کند. برای این بیماران خدمات پزشکی مربوط به پانسمان و تزریق در نظر گرفته می‌شود. بنابراین پرستاران مجرب با تزریقات سرم و آمپول‌های وریدی و عضلانی، پانسمان‌های زخم عادی یا زخم بستر، تعویض گچ، کنترل فشار خون و … به بیماران خدمات باکیفیت ارائه می‌دهند.

خدمات نوار قلب در منزل

ممکن است برخی از افراد دچار علائم مشکلات قلبی مثل درد قفسه سینه، سرگیجه، غش کردن، گرفتگی قلب، ضربان قلب، نفس نفس زدن و … باشند که از طریق اعزام پزشک در منزل از آن‌ها نوار قلب گرفته می‌شود و وضعیت بیماران مشخص می‌ماند‌. پزشکان متخصص با کمک تجهیزات به روز به صورت شبانه روزی خدمات مربوط به نوار قلب در منزل را برای بیماران انجام می‌دهند و ادامه مراقبت از بیمار را به شکل یک گزارش برای پزشک مورد نظر ارسال می‌کنند.

سخن پایانی

حالا که با خدمات پزشکی مختلف آشنا شدید، در این بخش از برند آنالیز ما به شما ۱۰ برند برتر و مرکز معتبر را معرفی می‌کنیم که در زمینه خدمات مربوط به پزشکی می‌توانید به هریک از این آن‌ها مراجعه کنید و یا از آن‌ها خدمات مورد نظر خود را در محل بخواهید.

سایر دسته‌بندی‌های پزشکی

جستجو در سایر خدمات پزشکی

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز • <<
 • <
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • >
 • >>