برندهای برتر خدمات آزمایشگاه

خدمات آزمایشگاه به طور کلی خدماتی است که جهت بهبود زندگی، ساخت آنتی بیوتیک های قوی برای مقابله با بیماری های عفونی و مواردی این چنینی ارائه می‌شود. با وجود اینکه در حال حاضر استفاده از این خدمات بسیار متنوع شده امروزه مشاهده می‌شود انواع مختلفی از آزمایشگاه‌ها راه‌اندازی شده‌اند که در ادامه بیشتر به آن خواهیم پرداخت.حال وقتی شما قصد استفاده از خدمات آزمایشگاه را دارید طبیعتاً لازم است با بهترین مراکز آشنا شوید از این رو در این قسمت از برند آنالیز سعی کردیم 10 برند برتر و مرکز آزمایشگاهی معتبر را معرفی نماییم تا شما راحت‌تر بتوانید یکی از این مراکز را انتخاب کنید. همچنین شما می‌توانید با بررسی دقیق این مراکز به راحتی آزمایشگاه‌های معرفی شده را بر اساس خدمات، منطقه مکانی، امتیاز و … دسته‌بندی کنید.

اهمیت استفاده از خدمات آزمایشگاه

آزمایشگاه‌ها مکانی هستند که انواع مختلف آزمایش های علمی در آن‌ها انجام می‌گیرد. به طور حتم این آزمایش ها می‌تواند بر روی نمونه های مختلفی انجام شوند. در نهایت اطلاعات جامعی در خصوص سلامت بیمار ارائه دهند و همچنین به تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری او کمک کنند. با این وجود طبیعتاً استفاده از خدمات آزمایشگاهی اهمیت بالایی دارد.

انواع آزمایشگاه های پزشکی

امروز مشاهده می‌شود که در آزمایشگاه های پزشکی انواع متفاوتی از آزمایش ها انجام گرفته می‌شود و بسته به نوع آزمایش انجام آن نیز می‌تواند متفاوت باشد. مثلاً در بعضی از کلینیک‌ها و مطب‌ها و مراکز درمانی آزمایشگاه‌هایی وجود داشته که تست‌های اولیه را ارائه می‌دهند.

همچنین شاید تاکنون برای انجام آزمایش به آزمایشگاه مختلف طبی، آزمایشگاه پاتوبیولوژی، آزمایشگاه ژنتیک و آزمایشگاه پاتولوژی مراجعه کرده‌اید؛ اما فرق بین آن‌ها را نمی‌دانید و به اسم آن توجه زیادی نکرده‌اید. از این رو ما در ادامه می‌خواهیم خدمات هر کدام از این آزمایشگاه‌ها را بیشتر توضیح دهیم.

خدمات آزمایشگاه پزشکی تشخیص طبی

یکی از آزمایشگاه های پزشکی آزمایشگاه تشخیص طبی است که راه‌اندازی آن نیاز به مجوز وزارت بهداشت دارد. در این آزمایشگاه‌ها می‌توان نمونه‌ های خون، ادرار، مدفوع و امثال این‌ها را بررسی کرد و بر روی آن آزمایش‌هایی انجام داد. علاوه بر این لازم است بدانید این آزمایشگاه بخش‌های مختلفی دارند که شامل موارد زیر می‌شود:

 • بخش هماتولوژی: در این بخش از آزمایشگاه، آزمایش های چون شمارش رتیکولوسیت، سیلان، انعقاد، گروه خون HB,Ht و انجام می‌شود.
 • بخش بیوشیمی: آزمایش های انجام شده در این بخش شامل اوره، آزمایش های قند، کلسترول، تری گلیسیرید، فسفر، پروتئین و غیره می‌شود.
 • بخش بانک خون: در این بخش از جمله آزمایش های انجام شده می‌توان به آزمایش کیسه خون، کومبس مستقیم، کومبس غیرمستقیم و کراس ماچ اشاره کرد.
 • میکروب شناسی: روشی است که در آن برای کشت مستقیم خون و بررسی آن، کشت مستقیم مدفوع و بررسی آن، مایعات بدن و غیره آزمایش هایی انجام می‌شود.
 • ایمونولوژی: بخش دیگر این آزمایشگاه که بخش ایمونولوژی می‌باشد عملکرد سیستم ایمنی بدن را بررسی می‌کند.
 • سرولوژی: در این بخش نیز آزمایشاتی نظیر crp,RF,BHCG انجام می‌شود.

آزمایشگاه پاتولوژی

به طور کلی کلمه پاتولوژی به معنای آسیب شناسی است، با این حال در آزمایشگاه پاتولوژی متخصصانی که کار می‌کنند پاتولوژیست نامیده می‌شوند. در این آزمایشگاه هر یک از بافت‌ها و مایعات بدن از نظر میکروسکوپی موردبررسی قرار می‌گیرند و می‌توان اختلالات ژنتیکی، تغییرات ژنتیکی و موارد این‌چنینی را مورد بررسی قرار داد.

معرفی خدمات آزمایشگاه ژنتیک

دیگر آزمایشگاه های موجود آزمایشگاه ژنتیک است که در خصوص خدمات ارائه شده در آن می‌توان گفت در این آزمایشگاه از روش‌های مولکولی برای تشخیص یا بررسی احتمال یک بیماری ژنتیک در نسل آینده خانواده استفاده می‌شود. این روش که جز روش‌های گران‌قیمت اما بسیار دقیق است، به طور معمول قبل از ازدواج انجام می‌گیرد.

آزمایشگاه پاتوبیولوژی

در آزمایشگاه های بسیار پیشرفته که دستگاه‌های گسترده‌تری موجود است آزمایش‌ها تشخیص طبی و پاتولوژی انجام داده می‌شود که به آن‌ها آزمایشگاه پاتوبیولوژی می‌گویند. در هر قسمت از این آزمایشگاه به طور حتم افراد متخصصی مشغول به کار هستند و خدمات آزمایشگاهی متنوعی را ارائه می‌دهند.

سخن پایانی

با توجه به آنچه در خصوص خدمات ارائه شده در آزمایشگاه های مختلف گفته شد درمیابیم که بیماران برای هر کدام از آزمایش های لازم و سایر خدمات پزشکی باید به یکی از این آزمایشگاه‌ها مراجعه کنند. همچنین با معرفی ۱۰ مرکز برتر در ادامه این بخش از برند آنالیز شما راحت‌تر می‌توانید با خدمات این آزمایشگاه آشنا شده و با توجه به نیاز خود یکی از بهترین آن‌ها را برگزینید.

سایر دسته‌بندی‌های پزشکی

جستجو در خدمات آزمایشگاه

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز • <<
 • <
 • 1
 • >
 • >>