برندهای برتر کلینیک اختلالات خواب

آیا می‌دانید بهترین کلینیک اختلالات خواب کجاست و بهترین مراکز درمان بی خوابی کدامند؟ اگر می‌خواهید بهترین مرکز برای درمان اختلالات خواب را پیدا کنید، ما در این بخش از برند آنالیز شما را با کلینیک اختلالات خواب و خدماتی که در این کلینیک به مراجعه‌کنندگان داده می‌شود، آشنا می‌کنیم. سپس ۱۰ برند برتر از بهترین مراکز درمان اختلال خواب را به شما معرفی می‌کنیم که می‌توانید از میان این مراکز بهترین کلینیک را با توجه به امتیازاتی که دارد، خدماتی که ارائه می‌دهد و همچنین موقعیت مکانی آن به راحتی انتخاب کنید و از خدمات آن بهره مند شوید.

کلینیک اختلالات خواب

در کلینیک های اختلالات خواب مشکلات افرادی که به هر دلیلی دچار اختلالات خواب شده‌اند، بررسی می‌شود. سپس با استفاده از خدمات درمانی که در این مراکز انجام می‌شود و با کمک تست خواب مشکلات مربوط به خواب و اختلالات ایجاد شده در این امر به خوبی برطرف می‌شود.

مهم ترین اختلالات خواب

اختلالات مربوط به خواب شامل موارد زیادی هستند که برخی از مهم ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

 • قطع شدن تنفس در خواب
 • خواب آلودگی روزانه
 • خروپف
 • سردردهای صبحگاهی
 • فشارخون بالای صبحگاهی
 • سندروم بی قراری پاها
 • بی خوابی
 • افت اکسیژن خون
 • کابوس های شبانه و…

دستگاه های تست خواب

افرادی که برای درمان اختلالات خواب به کلینیک مراجعه می‌کنند، یک شب در کلینیک خواب بستری می‌شوند. سپس تکنسین هایی که در این کلینیک ها فعالیت می‌کنند و افرادی آموزش‌ دیده و باتجربه هستند، دستگاه تست خواب را به بیماران وصل می‌کنند. این دستگاه دارای امواج مغزی، سنسور اندازه‌گیری سطح اکسیژن خون، نوار قلب، نوار اعصاب عضله و سنسورهای مربوط به اندازه‌گیری فشار های داخل بینی و خروپف است که در تشخیص مشکلات بیمار کمک بسیاری می‌کند.

تست خواب در کلینیک خواب چگونه گرفته می‌شود؟

برای انجام تست خواب در کلینیک اختلالات خواب بیمار باید تمامی طول شب را به همراه دستگاه بخوابد. همچنین او می‌تواند تمامی حالت های عادی در زمان خواب را با دستگاه داشته باشد. تکنسین هایی که در اتاق خواب هستند، بیمار را با استفاده از مانیتورینگ کنترل خواهند کرد و اگر الکترودهای بیمار قطع شوند و یا سنسورهای متصل شده قطع شوند، دوباره آن‌ها را به بیمار وصل می‌کنند.

بعد از انجام دادن تست خواب روز بعد بیمار ترخیص شده و پس از اینکه بررسی های لازم بر روی تست او صورت گرفت، چند روز بعد می‌تواند برای دریافت نتیجه تست به کلینیک مراجعه کند.

همچنین خوب است بدانید پزشک ریه در صورت نیاز جواب آزمایش را به سایر پزشک های مربوطه ارجاع خواهد داد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید انجام دادن این تست برای همه لازم است. چون بسیاری از افراد از بی خوابی خود خبر ندارند و پس از انجام این کار می‌توانند از مشکلات و اختلالات مربوط به خواب خود باخبر شوند.

تست خواب با دستگاه CPAP

بعد از اینکه تست خواب سومنوگرافی، انجام شد با توجه به جواب تست بیماران، ممکن است پزشک انجام تست تیتراسیون را نیز توصیه کند. برای انجام این کار یک دستگاه کمک تنفسی که CPAP نامیده می‌شود و دارای یک دستگاه کوچک قابل حمل می‌باشد، با یک ماسک روی سر بیماران گذاشته می‌شود.

تکنسین هایی که در کلینیک اختلالات خواب فعالیت می‌کنند تا صبح فشار دستگاه را با استفاده از مانیتورینگ و با در نظر گرفتن قطعی تنفس و اکسیژن خون بیمار افزایش خواهند داد. این کار ادامه دارد تا آنجا که خروپف بیمار کاملاً قطع شده باشد و اثری از قطع شدن تنفس و اکسیژن خون در بیمار دیده نشود.

در کلینیک اختلالات خواب با استفاده از دستگاه CPAP به بیمار کمک می‌شود تا در زمان خواب هوا را با فشار وارد ریه خود کرده و با باز کردن راه هوا از کاهش اکسیژن خون جلوگیری خواهد شد. با استفاده از این دستگاه بیمار می‌تواند خوابی خوب داشته باشد.

تجویزات پزشکان در کلینیک های خواب

افراد می‌توانند جواب تست خواب خود را با در نظر گرفتن توصیه پزشکی آنالیز کننده که فوق تخصص خواب است به پزشکان گوش و حلق، بینی، ریه، قلب و روان شناس و پزشک مغز و اعصاب نشان داده تا در صورت نیاز برای آن‌ها تجویزات لازم صورت بگیرد.

از دیگر تجهیزاتی که برای بیماران در کلینیک اختلالات خواب در نظر گرفته می‌شود، می‌توان به مواردی مانند قرص کاهش وزن، در گاهی اوقات عمل جراحی زبان کوچک یا دستگاه های کمک کننده تنفسی مثل CPAP و BIPAP اشاره کرد.

چه متخصصینی در کلینیک اختلالات خواب هستند؟

در کلینیک اختلالات خواب با استفاده از دستگاه های پلی سومنوگرافی و کادری متخصص مجرب که شامل فوق تخصص های فلوشیپ اختلالات خواب، روانپزشک، متخصص مغز و اعصاب، روانشناس و در مواردی متخصص گوش و حلق و بینی و ریه فعال هستند، خدمات خوبی به بیماران ارائه می‌شود.

سخن پایانی

پس از آشنایی با کلینیک اختلالات خواب نوبت به معرفی بهترین مراکز برای مراجعه جهت درمان اختلالات خواب می‌رسد. بنابراین ما در این بخش از برند آنالیز به شما ۱۰ برند برتر و درمانگاه و کلینیک در این زمینه را معرفی می‌کنیم که می‌توانید بهترین را از میان آن‌ها انتخاب کرده و به آن مراجعه کنید.

سایر دسته‌بندی‌های پزشکی

جستجو در کلینیک اختلالات خواب

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز • <<
 • <
 • 1
 • >
 • >>