برندهای برتر کلینیک و مرکز جراحی

اگر می‌خواهید بدانید بهترین کلینیک مرکز جراحی کجاست؟ در این مراکز چه عمل های جراحی انجام می‌شود؟ یا چگونه بهترین و تخصصی ترین مراکز جراحی را بیابیم؟

می‌توانید با ما در این بخش از برند آنالیز همراه شوید تا شما را با فعالیت درمانگاه و کلینیک مراکز جراحی آشنا کرده و سپس در انتهای این متن 10 برند برتر و مرکز جراحی تخصصی و فوق تخصصی را در این زمینه به شما معرفی کنیم. بنابراین شما می‌توانید این مراکز را بر اساس امتیازات، خدمات و موقعیت مکانی که دارند دسته‌بندی کرده و به راحتی از میان آن‌ها بهترین مرکز را که متناسب با شرایط شما است انتخاب کنید.

کلینیک و مرکز جراحی کجاست؟

هنگامی که بیمار در کلینیک مرکز جراحی، عمل جراحی انجام می‌دهد باید به مدت چند ساعت در آن مرکز بماند. کلینیک های جراحی یک مرکز محدود هستند که در زمینه انجام جراحی هایی مانند جراحی عمومی، جراحی ارتوپدی، جراحی چشم، جراحی و بیهوشی زنان و جراحی گوش و حلق و بینی و غیره به بیمارانی که به این مرکز مراجعه می‌کنند، خدمات ارائه می‌دهند. این مراکز دارای کلینیک های تخصصی و فوق تخصصی و همچنین بخش‌های پاراکلینیکی شامل داروخانه، آزمایشگاه، رادیولوژی و فیزیوتراپی هستند که در زمینه سلامت و ارائه خدمات درمانی مطلوب به مردم جامعه تلاش می‌کنند.

مراقبت ها در کلینیک و مرکز جراحی

برای اینکه بیماران پس از بروز مشکل بتوانند بدون قید و شرط در بیمارستان بستری شوند، لازم است که با کلینیک مرکز جراحی و بیمارستانی که به آن نزدیک می‌باشد قرارداد رسمی ببندند.

همچنین بستری بیمارانی که باید مراقبت های غیر جراحی بر روی آن‌ها انجام شود، به جز در مواردی که اورژانسی هستند ممنوع بوده و اگر این امر رعایت نشود پروانه آن‌ها توسط بهداشت و درمان لغو می‌شود.

در مراکز و کلینیک های تشخیص درمانی کلیه اقدامات تشخیصی درمانی و عمل های جراحی که به صورت سرپایی انجام می‌شوند، با توجه به شرایط بیمار و پیشرفت‌های پزشکی صورت می‌گیرد و شرایط و ضوابط جدید از سوی وزارت بهداشت اعلام می‌شود.

مسئولین فنی لازم است در ساعات فعالیت در این مرکز باشند و به وظایف خود به خوبی عمل کنند. همچنین بیمارانی که عمل های با بیهوشی انجام داده‌اند، باید تحت نظر متخصص بیهوشی ترخیص شوند.

عمل های کلینیک و مرکز جراحی

خوب است بدانید عمل های جراحی که در کلینیک و مرکز جراحی انجام می‌شود باید بر روی افرادی صورت گیرد که ریسک عمل جراحی در آن‌ها به کمترین میزان باشد. زیرا بیمارانی که دارای مشکلات دیگری در رابطه با اعضای دیگر بدن هستند، عمل جراحی آن‌ها موجب افزایش ریسک این اعضا خواهد شد.

بنابراین بهتر است جراحی آن‌ها در این مراکز انجام نشوند. همچنین بیماران باید از نظر فکری و فرهنگی آمادگی انجام کلیه دستورات پس از عمل را داشته باشند.

تجهیزات پزشکی در کلینیک‌ها و مراکز جراحی

تجهیزات پزشکی مصرفی و غیر مصرفی که در عمل اتاق‌های عمل جراحی به کار برده می‌شود از نظر فنی و علمی باید با رشته تخصصی و عمل جراحی مربوطه هم خوانی داشته باشد. همچنین تجهیزات مورد نیاز برای ریکاوری اتاق عمل و دیگر اتاق‌های ریکاوری مانند کپسول اکسیژن و دیگر موارد لازم بیماران باید از نظر رفاهی آمادگی لازم را داشته باشند.

پرسنل کلینیک و مرکز جراحی

در کنار متخصصین مربوطه در کلینیک های جراحی یک متخصص بیهوشی و یک پزشک متخصص داخلی نیز در این مراکز فعالیت می‌کنند که به بیماران مشاوره‌های لازم را ارائه می‌دهند. بنابراین حضور یک متخصص در هر رشته و یک متخصص داخلی در این مراکز یکی از الزامات می‌باشد.

در رابطه با پرسنل اتاق عمل این مراکز نیز باید تکنسین اتاق عمل، پرستار اتاق عمل، نظافتچی و مسئولین ریکاوری وجود داشته باشد. همچنین در این مرکز لازم است یک کاردان و یا فردی که در مقاطع بالاتر در رشته بیهوشی تحصیل کرده است، فعالیت داشته باشد. از دیگر پرسنل که در این مجموعه‌ها مشغول به فعالیت می‌باشند می‌توان به بهیار یا کمک بهیار اشاره کرد.

سخن پایانی

پس از آشنایی با کلینیک جراحی و همچنین پرسنل و تجهیزاتی که در این کلینیک و مراکز وجود دارد، ما در این بخش از برند آنالیز شما را با ۱۰ برند برتر و مرکز معتبر آشنا می‌کنیم که از بهترین مراکز و کلینیک های جراحی هستند. شما می‌توانید از میان این مراکز بهترین گزینه را متناسب با نیاز خود انتخاب کرده و در صورت نیاز به عمل جراحی از خدمات آن‌ها بهره‌مند شوید.

سایر دسته‌بندی‌های پزشکی

جستجو در کلینیک و مرکز جراحی

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز

1
مرکز جراحی شفق
مرکز جراحی شفق

تهران، یوسف آباد، خیابان جهان آرا،...

مشخصات و اطلاعات تماس
5 ( 1 رای)

  • <<
  • <
  • 1
  • >
  • >>