برندهای برتر لابراتوار و دندانسازی

از دیگر رشته‌های دندانپزشکی می‌توان به لابراتوار دندانسازی اشاره کرد که ساخت پروتزهای دندانی را به درخواست بیمار و پزشک او انجام می‌دهد. این پروتزها به طور کلی انواع مختلفی دارند که شامل روکش، دندان مصنوعی و … می‌شوند.

با این حال ما سعی کرده‌ایم در این قسمت از برند آنالیز بیشتر در مورد لابراتوار دندانسازی صحبت کنیم. همچنین می‌خواهیم 10 برند برتر و مرکز معتبر را در این زمینه به شما معرفی کنیم تا راحت‌تر بتوانید یک مرکز تخصصی و خوب را انتخاب کنید. در حقیقت با مطالعه این موارد شما می‌توانید بر اساس خدمات، منطقه و امتیازهایی که هر یک از این مراکز دارند بهترین گزینه را بر اساس شرایط خود انتخاب کنید.

لابراتور دندانسازی چیست؟

لابراتوار دندانسازی به طور کلی تلفیقی از علم و هنر می‌باشد. طبیعتاً هر بیمار که به دندانپزشک مراجعه می‌کند درخواست متفاوتی دارد. از این رو نیروهای دندانسازی ابتدا بسته به درخواست دندانپزشک ساخت انواع پروتزها را آغاز می‌کنند. لازم است بدانید به طور کلی این افراد که در دندانسازی فعالیت دارند جزو تیم دندانپزشکی هستند و با همکاری یکدیگر به اصلاح و بازسازی دندان‌های از دست رفته می‌پردازند.

وظایف لابراتور دندانپزشکی

و اما در خصوص وظایف لابراتور و دندان پزشکی لازم است بدانید از آنجایی که نیاز بیماران در هنگام مراجعه به دندانپزشکی متفاوت می‌باشد طبیعتاً وظایف لابراتوار دندانسازی نیز متنوع است.

البته باید بدانید تکنسین‌های درمانی خیلی کم به صورت مستقیم با بیمار کار می‌کنند؛ اما اگر تحت نظر پزشک متخصص باشند می‌توانند این کار را انجام دهند. هر چند که این اعضا جزو تیم مراقبت از دندان هستند اما تکنسین‌های دندانسازی معمولاً به صورت مستقیم از دستورالعمل‌های دندانپزشک پیروی کرده و از قالب‌های دندانپزشکی استفاده می‌کنند.

ساخت قطعات مختلف در لابراتوار دندانسازی

یکی از سؤالاتی که ممکن است در خصوص لابراتوارهای دندان سازی برای افراد پیش بیاید در خصوص موارد ساخته شده توسط تکنسین‌های لابراتوارهای دندانسازی می‌باشد.

به طور کلی باید بدانید بسته به دستوری که دندانپزشک می‌دهد مواردی همچون دندان مصنوعی کامل برای افرادی که تمام دندان‌های خود را از دست داده‌اند، پروتزهای متحرک و پل‌های ثابت برای بیمارانی که یک یا چند دندان خود را از دست داده‌اند، روکش‌های دندان، روکش‌های زیبایی دندان و روکش‌های ارتودنسی و اسپلینت که برای صاف کردن و محافظ دندان مورد استفاده قرار می‌گیرد توسط این تکنسین‌ها ساخته می‌شوند.

مراحل ساخت دندان در لابراتوار دندان سازی

طبیعتاً ساخت دندان در لابراتوار دندانسازی نیز همچون هر چیز دیگری مراحلی را طی می‌کند. در خصوص مراحل ساخت این دندان‌ها باید بدانید وقتی شما به دندانپزشک مراجعه می‌کنید پزشک ابتدا معاینات دهانی موردنظر را انجام داده و سپس تشخیص می‌دهد که کدام طرح درمانی با شرایط دهانی شما متناسب است.

برای ساخت دندان مصنوعی اولین قدم قالب‌گیری می‌باشد.

پس از این یک مدل گچی از دهان ساخته شده و این مدل روی یک دستگاه مکانیکی قرار می‌گیرد تا تکنسین دندانسازی بتواند با استفاده از آن دندان‌های انتخاب شده را به موم متصل نماید.

در مرحله بعد شروع به ساخت آن می‌کنند که همچون لثه بوده و به عنوان پایه دندان مصنوعی از آن استفاده می‌شود.

مرحله چهارم قرار دادن دندان مصنوعی در دستگاه است تا موم آن آب شود. سپس مقدار باقیمانده شسته شده و با یک جداکننده مایع بر روی گچ پوشانده می‌شود.

عد از این از تجهیزات لابراتور که مخصوص قالب گچی است دندان مصنوعی را در حمام فراصوتی گذشته تا از حذف تمامی اثرات گچ مانده بر روی آن مطمئن شوند. در مرحله بعد مواد اکرایک اضافی از روی دندان حذف شده و دندان به خوبی صیقل داده می‌شود و در انتها دندان به بیمار تحویل داده می‌شود.

انتخاب لابراتوار و داندانسازی باتجربه

یکی از بهترین مواردی که به شما کمک می‌کند تا لابراتوار دندانسازی به بهترین امر برای شما انجام شود انتخاب مرکز لابراتوار دندان سازی باتجربه می‌باشد. به طوری که در این مراکز با استفاده از دانش روز و به کارگیری تکنسین‌های مجرب بهترین خدمات در سریع‌ترین زمان ممکن ارائه می‌شود.

سخن پایانی

با توجه به آنچه گفته شد درمی‌یابیم که یکی از شاخه‌ها پرطرفدار دندانپزشکی لابراتواری می‌باشد، از این رو باید در انتخاب یک مرکز معتبر دقت زیادی شود. توجه کنید در این قسمت از برند آنالیز ما سعی کرده‌ایم با معرفی 10 برند برتر و بهترین مراکز لابراتور دندان سازی به شما کمک کنیم آن چه را که می‌خواهید انتخاب کنید.

سایر دسته‌بندی‌های پزشکی

جستجو در لابراتوار و دندانسازی

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز

1
لابراتوار دکتر حمیدرضا سبزی
لابراتوار دکتر حمیدرضا سبزی

تهران، خیابان پیروزی، روبه روی بیمارستان...

مشخصات و اطلاعات تماس
5 ( 1 رای)


  • <<
  • <
  • 1
  • >
  • >>