برندهای برتر رادیولوژی و سونوگرافی

خدمات رادیولوژی و سونوگرافی که هر کدام با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند به طور کلی جزو روش‌های تشخیصی پزشکی هستند. حال اگر شما هم قصد استفاده از خدمات این بخش‌ها را دارید ابتدا بهتر است با مفاهیم هر کدام آشنا شوید. از این رو ما در این بخش از برند آنالیز سعی کرده‌ایم بیشتر در مورد خدمات پزشکی رادیولوژی و سونوگرافی صحبت کنیم. همچنین در ادامه سعی شده 10 برند برتر و مرکز معتبر را در این رابطه معرفی کنیم تا شما به راحتی بتوانید به یکی از این مراکز مراجعه کرده و خدمات جامعی را دریافت نمایند. در واقع موارد شما می‌توانید این مراکز را بر اساس خدمات ارائه شده، امتیازات آن، موقعیت مکانی و … رتبه‌بندی و انتخاب کنید.

معرفی خدمات رادیولوژی و کاربردهای آن

علم تصویربرداری از بدن که متداولاً رادیولوژی شناخته می‌شود در صنعت بهداشت و درمان کاربرد زیادی دارد. به طوری که این مراکز در نقاط مختلف کشور جزو مراکز پر مراجعه شناخته می‌شوند. در واقع این روش جزو روش‌هایی است که از آن جهت تشخیص بیماری‌های مختلف استفاده می‌شود. رادیولوژی این امکان را می‌دهد که از قسمت‌های مختلف بدن عکس‌هایی باکیفیت ارائه شده که این امر به طور حتم در سریع‌تر شدن روند بهبود بیمار تأثیر زیادی دارد. مثلاً در صورتی که بیمار در نواحی مختلفی چون معده، شکم، مری، روده‌ها، سنگ کلیه و… احساس درد کند از این روش درمانی استفاده می‌شود.

مهم‌ترین کاربرد رادیولوژی

علاوه بر آن چه در مورد کاربردهای خدمات رادیولوژی گفته شد لازم است بدانید یکی دیگر از موارد استفاده از این روش، تشخیص شکستگی‌ها می‌باشد. به طوری که امروزه این روش به عنوان یکی از بهترین روش‌های تشخیصی شناخته می‌شود. با توجه به این امر روزانه افراد زیادی به مراکز رادیولوژی مراجعه کرده و از سر، دست یا پای شکسته خود عکس می‌گیرند و به مراکز درمانی می‌برند.

معرفی سونوگرافی

یکی دیگر از روش‌های تشخیصی که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد، روش سونوگرافی است. این روش نیز همچون خدمات رادیولوژی یک دستگاه تصویربرداری بوده که با استفاده از امواج ساختار مختلف بدن را نشان می‌دهد. با استفاده این دستگاه امکان مشاهده کبد، کلیه‌ها، رگ‌های خونی و… امکان‌پذیر می‌باشد. علاوه بر این لازم است بدانید از روش سونوگرافی آنومالی می‌توان جهت مشاهده سلامت جنین و تعیین جنسیت استفاده کرد. این دستگاه به گونه‌ای است که تصاویری از امواج صوتی به وجود می‌آورد. در واقع این روش تشخیصی بدون درد و بی‌خطر می‌باشد و نیاز به هیچ گونه بی‌حسی و یا بیهوشی ندارد.

انواع سونوگرافی را بشناسید

به طور کلی اگر بخواهیم روش سونوگرافی را دسته‌بندی کنیم لازم است بدانید که این روش اساساً در هفت دسته کلی قرار می‌گیرد که شامل موارد زیر می‌شود:

سونوگرافی ترانس واژینال: این روش برای تولید تصاویر از داخل واژن مورد استفاده قرار گرفته که بیشتر در اوایل بارداری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سونوگرافی معمولی: این نوع سونوگرافی از نواحی مختلف بدن چون شکم انجام شده و با استفاده از آن تصاویر دو بعدی انجام می‌شود.

سونوگرافی تخصصی: این روش نیز شباهت زیادی به سونوگرافی معمولی داشته اما معمولاً در این نوع سونوگرافی مشکل مشکوکی را هدف قرار داده و از تجهیزات پیشرفته‌تری استفاده می‌کنند.

سونوگرافی رنگی: سونوگرافی رنگی نیز به گونه‌ای است که تغییرات جزئی در امواج فراصوتی را اندازه می‌گیرد.

سونوگرافی سه بعدی: در سونوگرافی سه بعدی مثلاً تصاویر سه بعدی از جنین در حال رشد ارائه می‌شود.

سونوگرافی سه بعدی و چهاربعدی دینامیک: در این نوع سونوگرافی تجهیزات خاصی به کار برده شده که با استفاده از این اسکنرها می‌توان حرکات جنین را قبل از زایمان بررسی نمود.

اکوکاردیوگرافی: و اما آخرین روش سونوگرافی به گونه‌ای است که در آن با استفاده از امواج با فرکانس بالا آناتومی قلب کودک ارزیابی می‌شود.

سخن پایانی

با توجه به آنچه در مورد خدمات رادیولوژی و سونوگرافی گفته شد درمی‌یابیم که این روش‌های تشخیصی هر کدام برای موارد خاصی کاربرد دارند. حال اگر شما هم نیاز به استفاده از هر کدام این روش‌ها داشته باشید برای این که بهترین نتیجه عایدتان شود بهتر است برترین مراکز در این زمینه را شناخته و سپس یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. معرفی 10 برند برتر و مرکز تخصصی رادیولوژی و سونوگرافی در برند آنالایز به طور حتم کمک زیادی به شما کرده و موجب می‌شود راحت تر بتوانید خدماتی در این زمینه دریافت نمایید.

سایر دسته‌بندی‌های پزشکی

جستجو در رادیولوژی و سونوگرافی

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز  • <<
  • <
  • 1
  • >
  • >>