برندهای برتر دندانپزشکی کودکان

برای انجام مراقبت های دندان کودک و نوزاد طبیعتاً مراجعه به دندانپزشکی کودکان اهمیت زیادی دارد. از این رو انتخاب یک دندانپزشک خوب جزء نیازهای مهم کودکان به شمار می‌رود. با این وجود در این بخش از وب‌سایت برند آنالیز ما سعی کرده‌ایم در مورد ویژگی‌های این دندانپزشکان و تفاوت آن‌ها با دندانپزشک عمومی مواردی را بیان کنیم و در ادامه به معرفی 10 برند برتر و مرکز برتر در این زمینه بپردازیم.بنابراین با کمک این لیست شما می‌توانید به راحتی بهترین دندانپزشکی کودکان را انتخاب کرده و همچنین این دندانپزشکان را بر اساس موقعیت مکانی، امتیاز، خدمات ارائه شده و غیره دسته‌بندی کنید.

دندانپزشکی کودکان کیست؟

دندانپزشکی کودک به طور کلی دندانپزشکی است که برای بهداشت و دهان و دندان کودک تا ۱۰ سالگی خدماتی را ارائه می‌دهد. این دندان‌پزشکان معمولاً تخصصی که دارند در زمینه سلامت دهان و دندان و مراقبت های ویژه کودکان و سلامت لثه آن‌ها می‌باشد. حال لازم است بدانید با توجه به اینکه امروزه پوسیدگی دندان در کودکان زیر ۵ سال بسیار زیاد شده و حدود ۵ برابر بیشتر از بیماری آسم می‌باشد، طبیعتاً انتخاب یک دندانپزشک اطفال خوب اهمیت زیادی دارد.

مقایسه دندانپزشکی کودکان و دندانپزشکی عمومی

به طور کلی اگر بخواهیم به مقایسه دندان پزشک عمومی و دندانپزشکی کودک بپردازیم باید دقت کنید که پس از این که پزشک دوره عمومی رشته دندانپزشکی را به اتمام رساند و پس از دریافت مدرک می‌تواند خدمات ترمیمی برای بیماران را در هر سنی آغاز کند.

اما در صورتی که این درمان‌ها برای کودکان پیچیدگی داشته باشد دندانپزشک عمومی باید کودک را به یک متخصص کودکان ارجاع دهد. اما دندانپزشکان کودک معمولاً استانداردهای جداگانه‌ای را تعلیم دیده اند و در خصوص دندان‌های کودکان و نوجوانان اطلاعات کامل و جامعی دارد. به همین دلیل به راحتی می‌تواند به درمان‌های فلورایدی و سیلانت دندان بپردازد.

خدمات دندانپزشکی کودکان

همان‌طور که گفته شد دندانپزشکان کودک معمولاً خدمات جامع و گسترده‌ای به کودکان ارائه می‌دهند که یکی از مهم‌ترین آن‌ها انجام آزمایش‌هایی برای سلامت دهان و دندان نوزادان می‌باشد. همچنین از دیگر خدمات این دندانپزشک می‌توان به مراقبت های قبل درمان، درمان‌های فلوراید تمیز کردن دندان و استفاده از تغذیه مناسب اشاره کرد.

ارائه مشاوره درباره عادت‌های غلط کودکان نیز بر عهده این دندانپزشک است و از دیگر خدمات دندانپزشک اطفال می‌توان به ترمیم نقص‌ها و پوسیدگی‌های دندان، اصلاح مشکلات ارتودنسی کودک، کنترل بیماریهای لثه، درمان آسیب های دهانی و غیره اشاره کرد. در اینجا باید دقت کنید طبق مطالعات انجام شده در هنگام مراجعه به دندانپزشکی هر چه سن کودک کمتر باشد احتمال نترس بودن او در ملاقات‌های بعدی بیشتر خواهد بود. همچنین در این زمان دندانپزشک این امکان را دارد تا سریعاً نشانه‌های اولیه بیماری های مختلف را بیابد و درمان آن را شروع کند.

انتخاب بهترین دندانپزشکی کودکان

با وجود اینکه امروزه دندانپزشکان کودکان نیز بسیار متعدد هستند طبیعتاً بسیاری از والدینی که به سلامت دندان و فرزندان خود حساس هستند به دنبال انتخاب بهترین دندانپزشکان می‌باشند. حال اگر شما هم تمایل دارید بهترین دندانپزشکی کودکان را انتخاب کنید ابتدا می‌توانید از دوستان و آشنایان خود درباره دکتر خوبی که می‌شناسند کمک بگیرید.

علاوه بر این باید بدانید که شما می‌توانید با گشتن در اینترنت و سایت‌های متفاوت در خصوص دندانپزشکان کودکان اطلاعات بیشتری کسب کنید. درباره دکتر خوبی که می‌شناسند کمک بگیرید و همچنین جستجو در اینترنت و سایت‌های مختلف به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر دندانپزشک باتجربه‌ای را پیدا کنید. اما در این زمینه باید گفت حتماً از داشتن مدرک تخصصی دندانپزشکی کودک مطمئن شوید و از تجربیات گذشته دندانپزشک اطمینان پیدا کنید.

فضای کار مناسب دندانپزشکی نیز اهمیت زیادی دارد. به طوری که کودک اگر برای اولین بار به این مطب تخصصی دندانپزشکی مراجعه کند به فضا و دکوراسیون آن دقت زیادی خواهد داشت. به همین دلیل بهتر است مراکزی را انتخاب کنید که در آن از رنگ‌های شاد و تزئینات دلربا برای کودک استفاده شده و تجهیزات دندانپزشکی آن مناسب کودکان می‌باشد.

سخن پایانی

با توجه به آنچه بیان شد اهمیت انتخاب دندانپزشکی کودکان خوب کاملاً مشخص می‌باشد. حال شما می‌توانید با بررسی 10 برند برتر و مرکز معتبر ارائه شده در این بخش از برند آنالیز به راحتی بهترین آن را انتخاب کنید و از خدمات جامع و کامل دندانپزشکان استفاده نمایید.

سایر دسته‌بندی‌های پزشکی

جستجو در دندانپزشکی کودکان

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز  • <<
  • <
  • 1
  • >
  • >>