برندهای برتر مرکز اورژانس

مراکز اورژانس از مهم‌ترین قسمت‌های امدادرسانی کشور به شمار می‌آیند که دارای وظایف مختلفی هستند. بنابراین ما در این بخش از برند آنالیز با معرفی مراکز اورژانس و خدمات پزشکی و وظایفی که این مراکز دارند، به شما کمک می‌کنیم تا بتوانید از میان 10 برند برتر و مراکز خدماتی اورژانس که در این زمینه معرفی می‌کنیم، بهترین مرکز را برای دریافت خدمات انتخاب کنید. لازم است بدانید این مراکز با توجه به امتیازات، خدمات و موقعیت مکانی که دارند دسته‌بندی ‌شده‌اند تا شما بتوانید آن‌ها را به خوبی مورد بررسی قرار داده و بهترین مرکز را به راحتی انتخاب کنند.‌

مراکز اورژانس

مراکز اورژانس از واحدهای بسیار مهم و اصلی در امدادرسانی هر کشوری محسوب می‌شوند. در این مراکز تکنسین های فوریت های پزشکی که آموزش‌های لازم را دیده‌اند، به همراه آمبولانس برای کمک رساندن به افراد مصدوم یا شخص بیمار حاضر می‌شوند و خدمات اولیه درمانی را ارائه می‌دهند. اورژانس‌ها تلاش می‌کنند تا برای ارائه کمک های اولیه خیلی سریع در محل حاضر شوند.پ

در این میان خوب است بدانید مراکز اورژانس دارای وظایف مختلفی هستند که از جمله وظایف آن‌ها می‌توان به امداد سریع، کمک رساندن به مصدومین و بیماران و مجروحین اورژانسی و انتقال دادن آنها به مراکز درمانی در کوتاه‌ترین زمان ممکن و ارائه کمک‌ های درمانی اولیه پزشکی پیش بیمارستانی اشاره نمود. در واقع این مراکز موجب می‌شوند مرگ و میر کاهش پیدا کرده و به کاهش نقص عضو و آسیب نیز کمک بسیار زیادی می‌کنند.

تکنسین های مراکز اورژانس

در مراکز اورژانس تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی به شکل تیمی فعالیت می‌کنند. این تکنسین‌ها با وضعیت‌های گوناگونی مثل صدمات جدی که در اثر بلایای طبیعی یا تصادف به وجود آمده‌اند و همچنین جراحات سطحی مواجه می‌شوند.

وظیفه این تکنسین‌ها این است که مراقبت های درمانی فوری به افراد ارائه دهند و پس از اینکه به نزد بیمار رسیدند لازم است با بررسی وضعیت او برای بهترین اقدام تصمیم‌گیری کنند.

در مراکز اورژانس خدمات رسانی همه روزه و ۲۴ ساعته صورت می‌گیرد. بنابراین متخصصان فوریت‌های پزشکی در این مراکز معمولاً به صورت تمام وقت کار می‌کنند و در روزهای تعطیل و شیفت‌های شب نیز به بیماران و افراد مصدوم خدمات ارائه می‌دهند.

وظایف تکنسین های اورژانس

در مراکز اورژانس، متخصصین فوریت های پزشکی دارای وظایف مختلفی هستند که برخی از این وظایف عبارت‌اند از:

 • از وضعیت بیمار اطلاعات کاملی در اختیار بیمارستان یا مراکز درمانی قرار داده می‌شود.
 • ارائه گزارش کاری روزانه
 • در آمبولانس‌ها کنترل موجودی تجهیزات و داروهای لازم صورت می‌گیرد.
 • برقراری ارتباط برقرار کردن با مرکز اورژانس و پزشک مشاور و دریافت مشاوره و دستورات پزشکی
 • حضور پیوسته در کنار بیمار در داخل آمبولانس
 • استفاده از روش‌های و تجهیزات پیشرفته برای رفع مشکلات حاد بیمار مانند تنگی نفس، ایست قلبی و …
 • پانسمان کردن و مراقبت از اعضای شکسته شده

وظایف متخصص فوریت های پزشکی

متخصص فوریت های پزشکی وظایف مختلفی بر عهده دارد که از جمله وظایف آن‌ها می‌توان به کنترل کردن پیوسته علائم حیاتی بیمار مثل فشار خون، تنفس، نبض و غیره اشاره کرد.

همچنین این متخصص باید معاینه و ارزیابی کلی از وضعیت بیمار را نیز انجام بدهد. از دیگر وظایف این متخصصین مواردی مثل تعیین سطح هوشیاری بیمار و انجام دادن روش های جراحی طبیعی مثل نصب لوله تنفسی یا استفاده از داروها و انجام دادن تزریقات در صورت لزوم است. همچنین خوب است بدانید این متخصصین باید در صورت لزوم بیمار را در اولین فرصت به بیمارستان و مراکز درمانی برسانند‌.

تماس با مرکز اورژانس

در مواقع مختلفی ممکن است افراد با مراکز اورژانس تماس برقرار کنند که برخی از این موارد عبارت‌اند از:

اورژانس‌های قلبی

اگر علائمی مانند احساس درد و سنگینی در قفسه سینه مشاهده شد و یا در صورت بروز احساس سوزش در قسمت پشت جناغ و دردهایی که پیوسته ادامه دارند و بیش از چند ساعت تا چند روز طول می‌کشند.

اورژانس‌های تنفسی

در صورت بیماری های تنفسی، تنگی تنفس، آسم، انسداد راه های هوایی، عفونت های ریوی

اورژانس‌های گوارشی

بیماری های گوارش که نیاز به اورژانس دارند، مثل خونریزی های گوارشی (استفراغ خونی یا مدفوع قیری شکل)، درد شکم به شکل حاد که با حساسیت شکم همراه است.

 اورژانس چشم

در صورت بروز علائم افزایش فشار خون و مواردی مثل ریختن مواد شیمیایی یا ضربه زدن به چشم و سوختگی های حرارتی

 حوادث محیطی و شغلی

در صورتی که یکی از حوادث زیر به وقوع بیافتد مثل برق گرفتگی، خودکشی، مسمومیت ‌های دارویی و شیمیایی، غرق‌ شدگی، گزیدگی توسط حیواناتی مثل عقرب، مار، آوار، سوختگی، تصادف و وسایل نقلیه و سقوط از ارتفاع و …

سخن پایانی

پس از آشنایی با مراکز اورژانس و خدماتی که در این مراکز به بیماران ارائه می‌شود، ما در ادامه این قسمت از برند آنالیز به شما 10 برند برتر از بهترین مراکز اورژانس را معرفی می‌کنیم که شما می‌توانید در صورت نیاز از میان آنها بهترین گزینه را انتخاب کرده و خدمات بسیار خوبی از آن‌ها دریافت کنید.

سایر دسته‌بندی‌های پزشکی

جستجو در مرکز اورژانس

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز • <<
 • <
 • 1
 • >
 • >>