برندهای برتر متخصص تغذیه

متخصص تغذیه به کسی گفته می‌شود که با بررسی وضعیت بیمار می‌تواند یک برنامه غذایی مناسبی را جهت بهبود او تجویز کند. البته ما قصد داریم در این بخش از مقالات برند آنالیز شما را با دیگر خدمات متخصصان تغذیه و تفاوت آن‌ها با کارشناسان تغذیه آشنا کنیم‌.همچنین در این زمینه ۱۰ برند برتر از برجسته‌ترین متخصصان تغذیه را به شما پیشنهاد می‌دهیم تا شما به راحتی بتوانید از خدمات مختلف این پزشکان متخصص بهره‌مند شوید. بنابراین شما می‌توانید هر یک از این پزشکان را متناسب با موقعیت مکانی موردنظر، خدمات آن‌ها، امتیاز هر یک از این پزشکان و دیگر موارد مهم مورد بررسی قرار داده و انتخاب کنید.

متخصص تغذیه کیست؟

متخصصان تغذیه گروهی از متخصصان پزشکی هستند که در راستای تغذیه و رژیم غذایی، خدمات زیادی را ارائه می‌دهند‌. در حقیقت متخصصان تغذیه این توانایی را دارند تا شما را در انتخاب یک برنامه غذایی سالم و کنترل سلامت فردی یاری کنند. پس آن‌ها برای بیماران مختلف رژیم‌هایی غذایی مناسب در نظر می‌گیرند و توصیه‌های غذایی خوبی را برای بیماران تدوین نمایند.

وظایف متخصصان تغذیه

یک متخصص تغذیه باتجربه و کاردان با تکیه بر دانش علمی خود همواره می‌کوشد تا عادت‌های غذایی فرد متقاضی را مورد ارزیابی قرار دهد، سپس غذاهایی را که می‌تواند جهت بهبود سلامت فرد مناسب باشد؛ تجویز می‌کند این گروه از پزشکان نحوه درست عادات غذایی را به فرد ارائه می‌دهند و اثربخش بودن برنامه‌های تجویز شده را پیگیری می‌کنند.

البته فراموش نکنید که متخصصان تغذیه جهت مطمئن شدن از مؤثر بودن رژیم غذایی پیشنهادی خود، گزارش منظمی را تهیه می‌کنند، ضمن اینکه روند درمان را در هر مراجعه بیمار به ثبت می‌رسانند.

چه کسانی به متخصصان تغذیه مراجعه می‌کنند؟

این دسته از پزشکان می‌توانند برای گروه‌های متفاوتی مانند افراد بیمار، اطفال، میانسالان و کسانی که از لاغری و چاقی مفرط رنج می‌برند، برنامه‌های غذایی بسیار مناسبی را تنظیم کنند. آن‌ها برای بیماران خود مشخص می‌کنند که در طول روز چه نوع ماده غذایی را با چه میزان کالری و به چه اندازه مصرف کنند.

در واقع افراد مختلف می‌توانند تحت کنترل متخصصان تغذیه قرار بگیرند تا پزشک متخصص با توجه به شرایط زندگی آن‌ها روند درمان بیماری را سرعت ببخشد. از جمله این بیماران می‌توان به مواد ذیل اشاره داشت:

 • بیماران دیابتی
 • بیماران کلیوی
 • بیماران گوارشی
 • بیماران کبدی
 • بیماران قلبی

بیماران سرطانی که تحت درمان رادیوتراپی یا پرتودرمانی هستند و بسیاری افراد دیگر که نیازمند یک تغذیه سالم جهت کنترل بیماری خود می‌باشند.

چه زمانی باید به متخصصان تغذیه مراجعه نمود؟

در هر زمانی شما می‌توانید برای داشتن سلامت جسمی به متخصصان تغذیه مراجعه کنید؛ اما در این میان افرادی از قبیل:

 • کسانی که تصمیم به داشتن وزن ایده ال و رفع چاقی دارند
 • کسانی که از لاغری زیاد رنج می‌برند
 • خانم‌های باردار خصوصاً زنانی که دارای تیروئید و دیابت هستند
 • افرادی که کلسترول بالا دارند

و بسیاری افراد دیگر جهت درمان می‌توانند به پزشک متخصص تغذیه مراجعه کنند.

تفاوت بین متخصصان تغذیه و کارشناس تغذیه چیست؟

به طور کلی تفاوت عمده‌ای میان این دو گروه وجود ندارد، یعنی هر دو پزشک، سلامتی افراد را مورد ارزیابی قرار می‌دهند و مطابق با یافته‌های خود بهترین برنامه غذایی را پیشنهاد می‌دهند‌.

البته ناگفته نماند که متخصصان تغذیه در راستای درمان اختلالات غذایی و مدیریت فاکتورهایی که سلامتی فرد را به مخاطره می‌اندازد نیز مهارت دارند. در حالی که کارشناسان تغذیه در این حوزه تنها بیماران را حمایت می‌کنند و فرد را نسبت به میزان مواد مغذی موجود در هر یک از مواد غذایی آموزش می‌دهند.

سخن پایانی

برای اینکه بتوانید با داشتن یک برنامه غذایی مناسب، سلامت جسمی بالایی داشته باشید، می‌توانید با یک متخصص تغذیه مجرب در ارتباط باشید، بر همین اساس ما در این بخش از برند آنالیز شما را با ۱۰ برند برتر و متخصص تغذیه در حوزه کنترل رژیم غذایی و اجرای بهترین برنامه‌های غذایی آشنا می‌کنیم، از این رو شما می‌توانید متناسب با نیاز خود از جمله موقعیت مکانی و خدمات موردنظرتان، بهترین پزشک را انتخاب کنید و به حال خوب جسمی خصوصاً تناسب اندام ایده آل برسید‌.

سایر دسته‌بندی‌های پزشکی

جستجو در متخصص تغذیه

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز • <<
 • <
 • 1
 • >
 • >>