برندهای برتر پرتودرمانی و رادیوتراپی

از جمله درمان‌هایی که برای سرطان استفاده می‌شود می‌توان به پرتودرمانی و رادیوتراپی اشاره کرد. در این روش از پرتوهای ایکس با دوز بالا جهت از بین بردن و کوچک کردن سلول‌های سرطانی استفاده می‌شود.حال لازم است بدانید برای آشنایی بیشتر شما با این روش درمان سعی کرده‌ایم در این بخش از برند آنالیز بیشتر در این مورد پزشکی صحبت کنیم. همچنین در انتهای این مقاله به شما 10 برند برتر و مرکز معتبر را در این زمینه معرفی می‌کنیم تا شما راحت‌تر بتوانید مرکز مورد نظر خود را برای دریافت خدمات استفاده کنید.

در واقع شما می‌توانید این مراکز بر اساس موقعیت مکانی، امتیازهایی که دارند و خدماتی که ارائه می‌دهند دسته‌بندی کرده و بهترین مورد را با توجه به شرایط خود انتخاب کنید.

پرتودرمانی و رادیوتراپی چیست؟

سرطان که یکی از بیماری های شایع قرن می‌باشد امروزه بهروش‌های مختلفی درمان می‌شود. یکی از این روش‌ها پرتودرمانی و رادیوتراپی بوده که در آن از ذرات پرانرژی چون اشعه ایکس، اشعه گاما و پرتوهای الکترونی جهت جلوگیری از رشد سلول های سرطانی استفاده می‌شود.

با این وجود باید بدانید مهم‌ترین هدف این روش درمان، از بین بردن سلول های سرطانی است در حالی که کمترین آسیبی به سلول های سالم وارد نشود. علاوه بر این باید بدانید که پرتو درمانی این امکان را دارد تا اثر شیمی درمانی را زیاد کرده و این روش برای تومورهای حساس می‌تواند قبل، بعد و هم‌زمان با این عمل استفاده شود.

مهم‌ترین هدف پرتودرمانی و رادیوتراپی

به طور کلی در خصوص مهم‌ترین هدف رادیوتراپی و پرتودرمانی می‌توان گفت این روش درمانی سرطان بیشتر جهت کوچک کردن و درمان سرطان در مراحل اولیه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همچنین این روش می‌تواند از عود مجدد سرطان در بخش دیگر بدن جلوگیری کند که با این حال جزو روش‌های مهم است. علاوه بر این، در صورتی که بیمار علائم ناشی از سرطان پیشرفته را داشته باشد معمولاً این روش درمان برای وی استفاده می‌شود.

شناخت انواع پرتودرمانی

پرتودرمانی که جزو روش های درمان سرطان می‌باشد به طور کلی در سه دسته قرار می‌گیرد:

پرتودرمانی خارجی

یکی از روش های درمانی سرطان، پرتودرمانی و رادیوتراپی خارجی است. این روش به‌گونه‌ای است که دستگاهی در بیرون از بدن قرار داشته و از این دستگاه اشعه‌هایی به سلول های سرطانی می‌تابد. بنابراین این امر موجب حذف سلول های سرطانی در بدن می‌شود.

این روش به‌گونه‌ای است که به صورت سرپایی انجام می‌شود و در این روش درمان بیمار نیاز به بستری شدن ندارد. این روش درمان اکثراً جهت درمان سرطان های اندام‌های بدن چون مغز، پستان، مثانه، پروستات، رحم، حنجره، ریه، معده، روده بزرگ و … مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین از این روش ممکن است برای کاهش دردهای ناشی از سرطان های منتشر در بدن نیز استفاده شود.

پرتودرمانی داخلی

و اما روش موضعی که برای درمان سرطان مورد استفاده قرار می‌گیرد، پرتودرمانی داخلی است. در این روش منبع اشعه در داخل بافت تومور قرار گرفته و حتی گاهی اوقات مدتی در بدن می‌ماند و سپس برداشته می‌شود.

در این روش اشعه تابیده شده تنها برای بافت‌های تومور بوده و سلول های سالم بدن اشعه را دریافت نمی‌کنند. این روش بیشتر برای درمان سرطان های سر و گردن، سرطان سینه، سرطان دهانه رحم، پروستات، کیسه صفرا، مری و … استفاده می‌شود.

پرتودرمانی سیستمیک

یکی دیگر از روش های درمان سرطان پرتودرمانی و رادیوتراپی داخلی است. این روش دارای منبع مایع بوده که به پرتو درمانی سیستمیک نیز معروف می‌باشد. در این روش داروی رادیواکتیو از روش حرکت در خون وارد بافت های سرطانی شده و موجب از بین بردن سلول های سرطانی می‌شود. این روش درمانی موجب می‌شود مایعات بدن چون بزاق و عرق ادرار قابلیت پرتودهی بلند مدتی داشته باشند.

سخن پایانی

با توجه به آنچه در مورد روش پرتودرمانی و رادیوتراپی گفته شد درمی‌یابیم که در بسیاری از موارد جهت درمان سلول های کوچک سرطانی این روش کاربرد دارد. علاوه بر این باید دقت کنید که روش پرتودرمانی هم اکنون توسط مراکز متعدد ارائه می‌شود با این حال اگر شما هم نیاز به استفاده از این خدمات دارید در مرحله اول باید بهترین این مراکز را بشناسید.

با این حال ما در این بخش از برند آنالیز با معرفی 10 برند برتر و مرکز تخصصی از سایر خدمات پزشکی، تعدادی از بهترین مراکز پرتودرمانی و رادیوتراپی را به شما معرفی می‌کنیم تا راحت‌تر بتوانید مرکز معتبر و موردنظر خود را پیدا کنید.

سایر دسته‌بندی‌های پزشکی

جستجو در پرتودرمانی و رادیوتراپی

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز  • <<
  • <
  • 1
  • >
  • >>