برندهای برتر جراح عروق

جراحی عروق رشته نوین پزشکی است که برای درمان اختلال های سیستم‌های عروقی، بیماری‌های شریان‌ها، وریدها و رگ‌های لنفاوی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به دلیل اینکه سیستم گردش خون در تمامی اعضای بدن گسترده است جراحی عروق از سر و گردن تا قفسه سینه و شکم و دست‌ها و پاها را شامل می‌شود. درمان این سیستم‌ها به وسیله دارو، روش های نیمه تهاجمی مانند سوند ها و کانترها و همچنین روش جراحی صورت می‌گیرد.

چه زمانی نیاز به جراحی عروق است؟

هنگامی که یک بیمار دچار عارضه شده باشد و با روش های غیر تهاجمی درمان نشود از جراحی عروق برای درمان بیمار استفاده می‌شود. بعضی از بیماری‌های عروقی در سرخرگ و بعضی در سیاهرگ اتفاق می‌افتد و بعضی از بیماری‌ها هر دو را تحت تأثیر قرار می‌دهند که نیاز به این نوع جراحی احساس می‌شود. برخی از عوامل سبب ایجاد بیماری‌های عروقی می‌گردد که به مرور زمان نیاز به جراحی پیدا می‌کند. عواملی مانند افزایش سن، سابقه خانوادگی بیماری‌های قلبی عروقی، بیماری یا آسیب دیدگی، حاملگی، نشستن ایستادن و یا دراز کشیدن طولانی مدت و بدون فعالیت، استعمال دخانیات، چاقی، فشار خون، کلسترول بالا و… سیستم قلبی عروق را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

تشخیص بیماری عروقی

برای تشخیص بیماری‌های عروقی باید بیمار توسط پزشک جراح مورد بررسی قرار گیرد. علاوه بر جراحی عروق ممکن است پزشک توسط دارو و روش های غیر جراحی نیز بیمار را درمان نماید. بسته به نوع شریان علائم بیماری‌های عروقی متفاوت است و گاهی اوقات منجر به درد شدید می‌شود. اما در بیشتر موارد هیچ گونه علائمی وجود ندارد. پزشک متخصص می‌تواند به وسیله‌ی تست‌های مختلفی از جمله سونوگرافی، ام آر آی، سی تی اسکن، آنژیوگرافی، لنفانژیوگرافی، سونوگرافی داپلر و… عضو دارای انسداد عروق و یا لخته خونی را شناسایی کند.

مراقبت های بعد از جراحی عروق

می‌توان گفت بسته به شدت بیماری محدوده جراحی می‌تواند کوچک یا بزرگ باشد. معمولاً برش‌های بزرگی برای این جراحی‌ها صورت می‌گیرد که بهبود این زخم‌ها می‌تواند به طول انجامد. در شرایطی که محل جراحی کوچک است با آنتی بیوتیک و پانسمان قابل بهبود خواهد بود. هرچند که برای به حداقل رساندن مشکلات عمل تجهیزات پزشکی و مهارت پزشک جراح، سن و شرایط جسمانی بیمار بسیار تأثیرگذار خواهد بود. با این وجود عدم مصرف دخانیات و ادامه مصرف آسپرین و داروهای کاهنده کلسترول بعد از عمل روند تسریع بهبودی را بسیار آسان‌تر خواهد کرد.

سخن پایانی

بسیاری از افراد متوجه ابتلای به بیماری‌های عروقی نمی‌شوند به این دلیل که علائم این نوع اختلالات دیر به چشم می‌خورد. لخته‌ی خونی که رگ‌ها را مسدود می‌کند قبل از بزرگ شدن و مسدود شدن هیچ علائمی بروز نمی‌دهد. اما پیدایش علائمی نظیر داغی و گرمی پوست، احساس درد و تورم در عضو صدمه دیده و افزایش سایز رگ‌ها سطحی می‌تواند نشانه بیماری‌های عروقی باشد. البته اگر به موقع به یک پزشک متخصص مراجعه نمایید از پیش روی بیماری جلوگیری می‌شود. در همین راستا ما در این بخش از برند آنالیز 10 پزشک برتر در این زمینه را به شما معرفی کرده‌ایم تا شما به راحتی بتوانید با این متخصصان در ارتباط باشید و بهترین خدمات درمانی را دریافت نمایید.

سایر دسته‌بندی‌های پزشکی

جستجو در جراح عروق

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز