برندهای برتر متخصص گوارش

متخصص گوارش کلیه مشکلات مربوط به گوارش مانند سندروم روده تحریک‌پذیر و هپاتیت سی را درمان می‌کند. تخصص گوارش از جمله حوزه‌های علم پزشکی به شمار می‌آید که روی سلامت دستگاه گوارشی متمرکز است. در این مقاله می‌خواهیم شما را با زمینه فعالیت متخصصان گوارشی بیشتر آشنا کنیم. ضمن اینکه در انتهای این بخش بهترین پزشکان متخصص در این زمینه را نیز به شما معرفی می‌کنیم.

متخصص گوارش کیست؟

در صورتی که برای اولین بار دچار علائم گوارشی شده‌اید، بهتر است ابتدا به پزشک عمومی مراجعه کنید. این پزشک ممکن است برای شما مراقبت‌های اولیه تجویز کند. همچنین ممکن است شما را به متخصص داخلی یا متخصص گوارش ارجاع دهد. متخصصین گوارشی پس از تشریح علائم گوارشی شما می‌توانند با معاینات جسمی در صورت لزوم برای شما آزمایش‌های لازم را در نظر بگیرند. پس با این آزمایشات علائم بروز علائم بهتر مشخص می‌شود. پس از انجام آزمایش‌های آزمایشگاهی و یا مطالعات تصویربرداری در بیمارستان ها پزشک متخصص تصمیم بهتری اتخاذ خواهد کرد.

حوزه فعالیت متخصص گوارش

پزشک گوارشی که در درمانگاه و کلینیک فعالیت می‌کند به خوبی می‌تواند بیماری های دستگاه گوارش در زنان و مردان را تشخیص داده و به درمان آن‌ها بپردازد. این پزشکان از روش‌های آندوسکوپی جهت مشاهده دستگاه گوارش و تشخیص مشکلات گوارشی استفاده خواهند کرد. در این روش‌ها ابزارهای تخصصی در زمینه گوارش به کار برده می‌شود. باید گفت که متخصصین گوارشی امور جراحی را انجام نمی‌دهند. البته ممکن است در برخی مواقع متخصصین همکاری‌های لازم را با جراح دستگاه گوارش نیز داشته باشند. این افراد در بیمارستان ها و یا کلینیک ها فعالیت می‌کنند.

وظیفه سیستم گوارش بدن

سیستم گوارش در بدن ما وظایف مختلفی را بر عهده دارد. این سیستم کار حرکت دادن غذا، دفع مواد زائد و جذب مواد مغذی را انجام می‌دهد. متخصصین گوارشی قادرند، هر قسمت از این سیستم را درمان کنند. با وجود اینکه سیستم گوارش شامل قسمت دهان نیز می‌باشد، ولی متخصصین گوارش در زمینه‌ی دهان معمولاً خدماتی ارائه نمی‌دهند‌. بخش های سیستم گوارشی انسان شامل معده، روده کوچک، روده بزرگ، غدد بزاقی، لوزالمعده، کیسه صفرا و مقعد هستند. در بسیاری از موارد متخصصین گوارشی بیماری های مربوط به روده و مقعد را درمان می‌کنند.

متخصص گوارش چه بیماری هایی را درمان می‌کند؟

ممکن است بسیاری از متخصصین گوارشی فقط بیماری ‌های عمومی مربوط به دستگاه گوارش بدن را درمان کنند. با وجودی که بعضی از متخصصین روی نوع خاصی از حوزه‌های تخصص گوارش تمرکز می‌کنند. از جمله حوزه‌های درمانی متخصصین گوارشی می‌توان به پزشکی کبد اشاره کرد. این شاخه از جمله زیرشاخه‌های تخصص‌ گوارش به شمار می‌آید. این پزشک متخصص تشخیص و درمان بیماری ها لوزالمعده، مجرای صفراوی و کیسه صفرا، بیماری پانکراس، بررسی های آندوسکوپیک را انجام می‌دهد.

سخن پایانی

اگر می‌خواهید به بهترین متخصص گوارش مراجعه کنید، ما در این بخش از برند آنالیز ۱۰ برند برتر و پزشک معتبر را به شما معرفی می‌کنیم. این برندها از جمله برترین پزشکان متخصص در زمینه سیستم گوارشی هستند. بنابراین شما می‌توانید با مطالعه اطلاعات این برندها بهترین پزشک متخصص را انتخاب کرده و برای درمان به آن مراجعه کنید.

سایر دسته‌بندی‌های پزشکی

جستجو در متخصص گوارش

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز