برندهای برتر تعیین برنامه‌ و محدودیت‌ تغذیه‌ پرندگان

تعیین برنامه‌ و محدودیت‌ تغذیه‌ پرندگان امری ضروری است که ما در این بخش از برند آنالیز شما را با این موضوع بیشتر آشنا می‌کنیم. سپس در انتهای این بخش ۱۰ برند برتر و مرکز معتبر را به شما معرفی می‌کنیم که می‌توانید برای دریافت خدمات مربوط به تعیین برنامه و محدودیت تغذیه پرندگان به آن‌ها مراجعه کنید. لازم است بدانید شما می‌توانید این مراکز را با در نظر گرفتن خدمات، امتیازها و موقعیت مکانی که دارند دسته‌بندی کرده و بهترین گزینه را متناسب با شرایط خود انتخاب نمایید.

تعیین برنامه‌ و محدودیت‌ تغذیه‌ پرندگان

از جمله مشکلات شایعی که در پرندگان وجود دارد، رژیم غذایی نامناسب برای آن‌ها می‌باشد. تعیین برنامه و محدودیت تغذیه پرندگان کمک می‌کند تا سلامت آن‌ها به خوبی حفظ شود.‌ رژیم غذایی مناسب برای پرندگان باید به گونه‌ای باشد که در آن غذاهای فرمول شده و تنوع بالا وجود داشته باشد و از مواد غذایی تازه برای تغذیه پرندگان استفاده شود. با توجه به اهمیتی که این موضوع دارد در ادامه شما را با مواد غذایی مناسب که می‌توان در رژیم غذایی پرندگان قرارداد آشنا می‌کنیم.

دانه پرنده

رژیم غذایی برای بیشتر پرندگانی که در خانه از آن‌ها نگهداری می‌شود، به گونه‌ای بنا شده است که در آن دانه وجود داشته باشد. در صورتی که دانه در رژیم غذایی پرندگان قرار داده شود در این رژیم ویتامین و کلسیم به میزان زیادی وجود دارد. ضمن اینکه اکثر پرندگان خانگی علاقه زیادی به دانه دارند و آن را به دیگر مواد غذایی سالم ترجیح می‌دهند. برای اینکه بتوان کلیه مواد مورد نیاز بدن پرنده را تأمین کرد می‌توان دانه را به دیگر غذاهای سالم اضافه کرده و آن را به پرنده داد. در این صورت استفاده از غذای ترکیبی باعث می‌شود که تعادل در رژیم غذایی پرنده به وجود آید.

لازم است بدانید برای بیشتر پرندگان باید فقط ۱۰ درصد از رژیم غذایی آن‌ها دانه باشد. اما در برخی دیگر از آن‌ها مثل مرغ عشق و عروس هلندی می‌توان درصد بیشتری از رژیم غذایی را بر روی دانه قرار داد. اما باید دقت کنید که این میزان نباید بیشتر از ۲۵ درصد باشد.‌

رژیم غذایی فرموله شده

با توجه به اینکه امروزه تمایل به نگهداری از پرندگان زینتی در خانه‌ها افزایش پیدا کرده است، تولیدکنندگان برای هر نوع پرنده غذای فرمول شده مناسبی را تولید می‌کنند که موجب تضمین سلامتی پرندگان می‌شود. بنابراین این غذاها را می‌توان در شکل‌ها و اندازه‌های مختلفی تهیه کرد.

اما از آنجایی که بیشتر مواد غذایی تازه خیلی سریع فاسد می‌شوند بنابراین لازم است که پس از چند ساعت آن‌ها را از قفس پرندگان خارج کرد. نکته دیگری که می‌توان یادآور شد این است که اگر پرنده به غذای جدید عادت ندارد و آن‌ها را نمی‌پذیرد بهتر است آن را صبح زود یا عصر به او بدهید. زیرا در این ساعات پرندگان به طور طبیعی در جستجوی غذا هستند.

از طرفی برای جلوگیری از کمبود مواد مغذی در رژیم غذای پرندگان ساخت پلت ها برای پرندگان صورت گرفته است که نه تنها دارای مواد مغذی مختلفی مانند ویتامین‌ها و مواد معدنی غنی شده، سبزیجات، دانه‌ها و حبوبات یا میوه‌ها می‌باشد، بلکه پلت ها موجب می‌شوند که پرندگان دارای رژیم غذایی متعادلی باشند و جلوی انتخاب برخی مواد غذایی خاص توسط پرنده را می‌گیرند. اما باید گفت که انتخاب پلت ها را باید با در نظر گرفتن رژیم غذایی پرندگان انجام داد. تقریباً میزان ۵۰ تا ۶۰ درصد از رژیم غذایی پرنده با کمک پلت ها تأمین خواهد شد.

رژیم سبزیجات برای پرندگان

در زمینه تعیین برنامه و محدودیت تغذیه پرندگان همچنین خوب است بدانید یکی از مواد غذایی دیگری که می‌توان در رژیم غذایی پرندگان اضافه کرد، سبزیجات هستند. اما ممکن است که تمامی سبزیجات از نظر مواد مغذی شبیه یکدیگر نباشند. بنابراین برخی از آن‌ها که دارای رنگ تیره هستند را می‌توان به عنوان غذای تشویقی برای پرندگان در نظر گرفت.

با این حال از جمله سبزیجاتی که می‌توان از آن‌ها برای اضافه کردن به رژیم غذای پرندگان استفاده کرد شامل موارد زیر هستند:

 • فلفل شیرین قرمز، زرد و سبز
 • گل کلم
 • کلم بروکلی
 • بادمجان
 • کدو
 • هویج (ریشه و رویه)
 • سیب زمینی شیری
 • جعفری
 • لوبیا سبز
 • کاهو (مقدار کم)
 • ذرت
 • خیار

ویتامین‌ها و مواد معدنی

اگر رژیم غذایی پرنده شما طوری برنامه ریزی شده است که غذاهای فرمول شده در آن وجود دارد و در آن دانه‌ها و سبزیجات یا میوه‌ها قرار گرفته‌اند، دیگر لازم نیست که مواد معدنی و یا ویتامین به پرنده خود بدهید. بلکه فقط در صورتی که دامپزشکی ویتامین و مواد معدنی را تجویز کرده باشد، می‌توان آن را مورد استفاده قرار داد.

محدودیت غذایی پرندگان

در رابطه با تعیین برنامه و محدودیت در تغذیه برندگان باید گفت که برخی مواد غذایی مثل شکلات، آواکادو، ریواس را نباید به پرندگان داد. همچنین موادی که دارای کافئین یا الکل هستند برای پرندگان ضرر دارند. برخی دیگر از مواد غذایی که در آن‌ها نیترات، نیتریت، مونوسدیم گلوتامات، سولفید باشد نیز برای پرندگان مناسب نیستند.

ضمن اینکه مغز میوه‌ها، پیاز و دانه‌های سیب نیز برای پرندگان خطر دارند. در مورد رژیم غذایی پرندگان باید گفت که پرندگان نسبت به لاکتوز دارای حساسیت هستند، پس از محصولاتی که حاوی شیر هستند نیز باید به میزان کم در رژیم غذایی آن‌ها قرار بگیرد.

سخن پایانی

پس از آشنایی با تعیین برنامه‌ و محدودیت‌ تغذیه‌ پرندگان و آشنایی با مواد مختلف که می‌توانید در رژیم غذایی پرندگان قرار بدهید، در این بخش از برند آنالیز 10 برند برتر و مرکز تخصصی را در این زمینه به شما معرفی می‌کنیم که در مورد با این برنامه و محدودیت تغذیه پرندگان می‌توانید به آن‌ها مراجعه کنید.

سایر دسته‌بندی‌های حیوانات خانگی

جستجو در تعیین برنامه‌ و محدودیت‌ تغذیه‌ پرندگان

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز


 • <<
 • <
 • 1
 • >
 • >>