برندهای برتر PRP یا پلاسمای تغلیظ شده

پی آر پی یا پلاسمای تغلیظ شده از پلاکت، یک روش مدرن است که از خون خود فرد تهیه می‌شود و جهت بهبود سلامت پوست و داشتن زیبایی هر چه بیشتر به کار می‌رود.اما اینکه پلاسمای تغلیظ شده PRP چیست؟ چگونه تهیه می‌شود و کاربردهای آنچه می‌تواند باشد؟ مجموعه سؤالاتی است که ما در این بخش از برند آنالیز قصد داریم به توضیح مختصری از آن بپردازیم. همچنین در انتها به شما 10 برند برتر و مرکز معتبر را در این زمینه معرفی می‌کنیم تا بتوانید با بررسی هر یک از این مراکز زیبایی و آرایشگاه بر اساس موقعیت مکانی، امتیازهایی که دارند و خدماتی که ارائه می‌دهند، بهترین گزینه را انتخاب نموده و بهترین خدمات پوست و زیبایی را دریافت کنید.

پی آر پی یا پلاسمای تغلیظ شده چیست؟

پلاسمای تغلیظ شده PRP یک مایع زردرنگ است که عمدتاً از خون تهیه می‌شود و دارای مقدار زیادی پلاکت است. این ماده 100 درصد طبیعی بوده و می‌تواند با تزریق شدن در هر قسمتی از پوست، سیستم بدن را وادار به تولید سلول‌های تازه نماید. بر همین اساس پزشکان با استفاده از پلاسمای غنی از پلاکت هر شخصی می‌توانند سبب سلامت پوست و زیبایی ظاهری آن در نواحی مختلف بدن خود شخص شوند.

نحوه کاربرد پی آر پی

برای اجرای این درمان ایده آل هیچ نیازی به عمل جراحی و به کار بردن تیغ جراحی وجود ندارد، بلکه پزشک با گرفتن چند میلی‌لیتر خون متقاضی به سادگی آن را در دستگاهی به نام سانتریفوژ قرار می‌دهد تا پلاسما از خون جدا شود. سپس طی برخی عملیات آن را تغلیظ می‌کند و در نهایت با یک سرنگ نازک این پلاسمای غنی از پلاکت را به ناحیه موردنظر که ممکن است پوست سر، زیر چشم، دور لب و هر جای دیگری باشد تزریق می‌کند تا بدن سریعاً با تولید سلول‌های جدید، جان تازه‌ای به قسمت تزریق شده پلاسمای تغلیظ شده PRP بدهد.

پی آر پی صورت

این روزها چین و چروک صورت و حتی جای جوش و لک های سیاهی در نواحی مختلف صورت به یکی از معضلات افراد خصوصاً خانم‌ها تبدیل شده است؛ اما تزریق پی آر پی یک راهکار مطمئن و آسان برای سلامت پوست به حساب می‌آید. این روش علاوه بر زیبایی ظاهری پوست همچنان جهت درمان سیاهی زیر چشم نیز به کار می‌رود و هر فردی می‌تواند با پی آر پی زیر چشم چهره جذاب‌تری را تجربه کند.

پی آر پی مو

ریزش مو یکی از مهم‌ترین مشکلاتی است که بیشتر افراد به دلایل مختلف با این رو به رو شده‌اند؛ اما امروزه با تزریق پلاسمای تغلیظ شده از پلاکت به پوست سر همچنان سلول‌های پیاز مو به سرعت تکثیر می‌شوند و به طور دائمی ریزش مو درمان خواهد شد.

دوره درمان تزریق پلاسمای تغلیظ شده PRP

دوران بهبود پس از تزریق پی آر پی بسیار کوتاه می‌باشد و بیمار پس از اجرای این تزریق نیاز به هیچ استراحتی ندارند، البته شاید دقایقی بعد از تزریق PRP به پوست بدن خصوصاً پوست صورت باعث شود که پوست، مقدار کمی قرمز، کبود و ملتهب شود؛ ولی این نوع عارضه کاملاً موقتی می‌باشد و پس از گذشت چند روز از بین خواهد رفت و هیچ اختلالی در روند کارهای روزمره فرد به وجود نمی‌آورد.

ماندگاری تزریق پلاسمای تغلیظ شده

مطمئناً یکی از فاکتورهای مهمی که متقاضیان تزریق پلاسمای غنی از پلاکت به دنبال آن هستند مدت ماندگاری این روش درمان می‌باشد‌ که خوشبختانه باید گفت چون پی آر پی کاملاً با بدن هماهنگی دارد و فاقد هر گونه ماده آزمایشگاهی می باشد. پس غالباً به مدت چندین سال این روش بدون تکرار می‌تواند ماندگاری داشته باشد. البته این مدت ماندگاری بسته به ناحیه تزریق و میزان مهارت پزشک شما می‌تواند متغیر باشد‌.

عوارض پی آر پی

درروش استفاده از پلاسمای غنی از پلاکت چون از خون خود شخص استفاده می‌شود و هیچ نوع ماده خارجی در این محلول وجود ندارد پس عوارض جانبی این درمان بسیار کم است و جزو کم‌خطرترین روش درمان به حساب می‌آید. البته گاهی اوقات ممکن است پلاسما زیر پوست تجمع یابد و یک گوله سفت را به وجود آورد که در اثر چنین پیشامدی باید سریعاً به پزشک معالج خود مراجعه کرد و هرگز محل تزریق را ماساژ ندهید.

سخن پایانی

زمانی تزریق پلاسمای تغلیظ شده PRP می‌تواند بهترین نتیجه را برای شما حاصل نماید که پزشک متخصص شما از چند هفته قبل از تزریق، وضعیت جسمانی شما را مورد ارزیابی قرار دهد و با مهارت کافی کار تزریق را درست در ناحیه مورد نظر انجام دهد. پس به شما توصیه می‌شود با این بخش از برند آنالیز همراه باشید تا شما را با 10 برند برتر و مرکز حرفه‌ای و معتبر در این زمینه شما را آشنا کنیم تا در کمترین زمان و به آسانی بهترین گزینه را برای دریافت این خدمات به نحو احسن، انتخاب کنید.

سایر دسته‌بندی‌های مراکز زیبایی و آرایشگاه

جستجو در PRP یا پلاسمای تغلیظ شده

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز  • <<
  • <
  • 1
  • >
  • >>