برندهای برتر اصلاح نوک و منقار پرندگان

اگر به دنبال پیدا کردن روش های اصلاح نوک و منقار پرندگان هستید، در این بخش از برند آنالیز ما شما را با چگونگی اصلاح و کوتاه کردن نوک پرندگان آشنا می‌کنیم. سپس با معرفی ۱۰ برند برتر و مرکز معتبر در این زمینه به شما کمک می‌کنیم تا بتوانید برای دریافت خدمات مربوط به اصلاح و کوتاهی نوک پرندگان به بهترین مرکز مراجعه کنید.لازم است بدانید مراکزی را که در اینجا به شما معرفی کرده‌ایم می‌توانید بر اساس امتیازات، خدمات و موقعیت مکانی که دارند دسته‌بندی کرده و در مدت زمانی کوتاه بهترین مرکز را متناسب با شرایط خود انتخاب کنید.

اصلاح نوک و منقار پرندگان

خوب است بدانید نوک پرندگان بخشی از بدن آن‌ها است که با کمک کلسیم رشد می‌کند و این قسمت قابلیت بلند شدن را دارد. در این میان اگر مراقبت از پرندگانی که در قفس هستند به خوبی صورت نگیرد، موجب رشد بیش از اندازه منقار و چنگال‌های آن‌ها خواهد شد که این موضوع روی غذا خوردن و حرکت پرندگان خانگی تأثیر می‌گذارد. بنابراین لازم است که نوک پرندگان اصلاح شود. برای این کار می‌توان از وسایلی مثل پنس استفاده کرد. اما اصلاح و کوتاهی نوک و منقار پرندگان باید با دقت انجام شود تا موجب بروز مشکل برای پرندگان نشود.

اگر شما می‌خواهید در منزل اصلاح نوک و منقار پرندگان را انجام دهید، باید هرگز از قیچی استفاده نکنید. زیرا در نزدیکی نوک پرندگان رگ خونی وجود دارد که اگر اصلاح منقار به روش درستی صورت نگیرد، ممکن است موجب پاره شدن این رگ خونی شود و پاره شدن آن برای پرنده مشکلاتی را به وجود می‌آورد. همچنین باید دقت کنید که هنگام اصلاح نوک پرندگان کلیه قسمت جوانه زده را با انبر نگیرید.

مراجعه به دامپزشکی برای اصلاح نوک پرندگان

به طور طبیعی در نوک پرندگان باید ساییدگی‌های همواره وجود داشته باشد. در صورتی نوک پرنده شما براق است و در آن ساییدگی‌های همواری وجود ندارد، بهتر است هر چه زودتر به یک دامپزشک مراجعه کنید تا این مشکل برطرف شود. چون پرندگانی که دارای نوک هموار و صاف نیستند مشکلات زیادی برای آن‌ها به وجود می‌آید که ازجمله آن‌ها مشکل در خوردن و یا آراستن خواهد بود.

در این میان لازم است بدانید انجام دادن اصلاح نوک و منقار پرندگان به تخصص کافی نیاز دارد. بنابراین درصورتی ‌که شما نمی‌توانید این کار را در منزل انجام دهید، بهتر است که به یک دامپزشک مراجعه کنید. لازم است بدانید داخل نوک پرنده مقدار زیادی رگ عصبی وجود دارد که بسیار نازک هستند و افراد متخصص و کاربلد با کمک وسایل مخصوص می‌توانند کار اصلاح و کوتاه کردن نوک منقار پرندگان را به خوبی انجام دهند تا به این رگ‌ها صدمه‌ای وارد نشود.

نکات مهم برای کوتاهی نوک پرندگان

اصلاح و کوتاهی نوک پرندگان باید با اصول و قواعد خاصی صورت بگیرد. بنابراین در ادامه به معرفی برخی نکات مهم که بر روی نوک پرندگان تأثیرگذار هستند می‌پردازیم.

توجه به وضعیت غذایی: با تهیه مواد غذایی که دارای ارزش غذایی بالایی هستند شما می‌توانید به پرندگان خود کمک کنید تا علاوه بر اینکه کلسیم موجود در این غذاها باعث سلامت پرندگان می‌شود، جلوی رشد بیش از حد نوک آن‌ها نیز گرفته شود. پلت ها یا غذاهایی که حبه‌ای هستند بهترین نوع غذا برای پرندگان می‌باشند که هنگام خرید باید به نوع آن‌ها دقت کرد.

تهیه پاف هایی برای نشستن: با تهیه چوب‌هایی که برای نشیمن هستند، پرندگان هنگامی که بر روی این چوب‌ها می‌نشینند نوک خود را به آن سائیده و از این طریق از بلند شدن منقار پرندگان جلوگیری می‌شود و به طور غیرمستقیم تا حدودی اقداماتی را برای اصلاح نوک و منقار پرندگان را انجام می‌دهید.

تهیه اسباب‌بازی‌های جویدنی: از آنجایی که پرندگان به جویدن علاقه بسیار زیادی دارند و با جویدن اسباب‌بازی‌های صمغی می‌توانند با منقار خود سرگرم شوند. جویدن این اسباب‌بازی‌ها برای پرندگان مانند یک سوهان طبیعی عمل خواهد کرد و به خوبی می‌تواند کار صیقل نوک را انجام دهد. پس با تهیه اسباب‌بازی‌های صمغی دیگر نیازی به کوتاه کردن نوک پرندگان نیست. بلوک‌های معدنی یا استفاده از مکعب‌های چوبی استاندارد به عنوان بهترین اسباب بازی برای پرندگان شناخته شده‌اند.

سخن پایانی

پس از این که شما با چگونگی اصلاح نوک و منقار پرندگان و اهمیت آن آشنا شدید، ما در این بخش از برند آنالیز به شما 10 برند برتر و مرکز تخصصی را معرفی می‌کنیم که در زمینه کوتاهی و اصلاح نوک پرندگان فعالیت می‌کنند. بنابراین در صورتی که شما نمی‌توانید کوتاه کردن نوک پرندگان را در منزل انجام دهید، با مراجعه به یکی از این مراکز می‌توانید از خدمات مربوط به اصلاح و کوتاهی نوک پرندگان استفاده کنید.

سایر دسته‌بندی‌های حیوانات خانگی

جستجو در اصلاح نوک و منقار پرندگان

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز

  • <<
  • <
  • 1
  • >
  • >>