برندهای برتر سفره عقد عروسی

بهترین جا برای سفره عقد عروسی – انتخاب سفره عقد عروسی یکی از مهم ترین کارهاییست که عروس خانم ها باید انجام دهند. سفره عقد یکی از سفره های سنتی ایرانی است که در مراسم عقد یا هنگام عروسی پهن می شود و عروس و داماد بر سر آن می نشینند و به خطبه عقد گوش فرا می دهند. لوازم موجود در این سفره هر یک نشانگر معنا و مفهوم خاصی هستند. امروزه می توان برای تزئین سفره عقد از خدمات تشریفات مجالس عروسی بهره برد.هر شرکتی ساختار خاص خود را دارد اما تنها تعداد محدودی هستند که بصورت حرفه ای در این زمینه فعالیت می کنند.

اگر انتخاب بهترین شرکت تشریفات مجالس برایتان دشوار است برند آنالیز شما را یاری خواهد کرد. این مجموعه شرکت های فعال در این زمینه را شناسایی کرده و لیستی از برندهای برتر را در اختیارتان قرار داده است. شما کاربران گرامی می توانید براساس منطقه مورد نظر خود اطلاعات مفیدی در خصوص برترین برندهای تشریفات مجالس عروسی بدست آورید.

اجزای اصلی سفره عقد

در بسیاری از تالارها و باغ تالارها مدل های از پیش آماده ای وجود دارد که عروس و داماد می توانند یکی از آنها را انتخاب کنند. ولی این یک اجبار نیست و شما می توانید خودتان دکور را طراحی کنید. چیدمان دکور سفره عقد شباهت زیادی به چیدمان خانه عروس داماد در شب عروسی دارد. چرا که در این چیدمان نسبتا شلوغ تقریبا همه چیز به نمایش گذاشته می شود.

قرآن

قرآن مجید کتاب خدا به نشانه ی مورد تایید قرار داشتن وصلت از سوی خداوند و طلب یمن و برکات الهی جلو آینه و بالای جانماز قرار می گیرد. در کنار قرآن آینه و به سمت عروس و داماد قرار می گیرد.

یک جفت شمعدان

شمعدانها در دو سوی آینه قرار گرفته و شمع های فروزان درون آنها هنگام جاری شدن صیغه عقد نشانگر آرزوی روشنایی و گرمی در زندگی مشترک عروس و داماد است. جنس شمعدان با قاب آینه یکی بوده و معمولا نقره ,برنز یا بلورین می باشد. جانماز پیشاپیش آینه گسترده می شود و روی آن مهر و تسبیح زیبایی قرار می دهند تا گواهی بر پایبندی زوج نسبت به اصول دین اسلام بوده و تبرک آن شامل حال عروس و داماد شود.

کاسه نبات

کاسه نبات یکی دیگر از اجزای اصلی سفره عقد می باشد که به شکل قالبی خاص طراحی شده و نماد آرزوی شیرینی پیوند عروس و داماد است. این نبات را معمولا از نبات اعلای زعفرانی تدارک می بینند.

نقل و سکه

نقل به نشانه شیرین کامی و سکه برای افزایش روزی عروس و داماد در سفره عقد قرار داده می شود. معمولا مخلوطی از نقل ,  مروارید و پولک را در بسته بندی های کوچک یا اشکال ابتکاری دیگر درون تور قرار می دهند و این تورها را با شکوفه و روبان تزئین می کنند. سکه های ویژه سفره عقد طلایی رنگ بوده که روی آن عبارت (مبارک باد) یا نام مبارک (حضرت مهدی (عج)) هک شده است.

گردو – فندق – بادام

درخت گردو نماد افزایش عمر عروس و داماد می باشد. بادام و فندق نیز از میوه های بهشتی بوده و و نماد تداوم نسل هستند.

عسل

مراسم عسل در دهان یکدیگر گذاشتن پس از جاری شدن صیغه عقد به منظور آن که عروس داماد در آینده مایه شیرین کامی و دلارامی هم باشند , انجام می شود.

جا حلقه ای

حلقه ازدواج زوجین معمولا مشابه هم بوده و در جعبه مخصوصی از طلا فروشی خریداری میگردد. این حلقه را بر جایگاه خاص و زیبایی پیش پای عروس و داماد می گذارند تا پس از جاری شدن صیغه عقد آن را در انگشت هم جای دهند.

اسپند

در کشور ما ایران مرسوم است که برای دور کردن چشم بد اسپند دود شود. در مراسم عقد نیز از این وسیله برای در امان ماندن عروس و داماد از آسیب ها استفاده می کنند.

کله قند

کله قند نیز از دیگر لوازم ضروری سفره عقد بوده که در طی مراسم بر سر عروس و داماد بر روی یک پارچه به نیت باریدن شادی بر زندگی مشترک آنها ساییده می شود.

سبزی عقد

سبزی عقد در واقع سبزی خوردن است که از تره ریحان, شاهی, نعناع, تربچه و پیازچه تشکیل می شود. گل به نشانه شادابی و طراوات و به عنوان نمادی از زیبایی این پیوند بوده از این رو سبدی از گل بر سر سفره عقد می نشانند. همچنین برای آراستن اجزای دیگر سفره عقد نیز از شاخه های گل و گلبرگ های رنگین استفاده می کنند.

مجموعه برند آنالیز ده برند برتر تشریفات مجالس عروسی را به شما عزیزان معرفی می کند :

تشریفات مجالس پازل

مجموعه ای باتجربه در برگزاری مراسمات عقد, برگزاری عروسی, مراسم نامزدی, برگزاری جشن تولد, سمینار, همایش و…

خدمات مجالس شاهان

این مجموعه 7 سال سابقه درخشان در برگزاری انواع مراسم ها با سبک های گوناگون با استفاده از کادری مجرب دارد.

تشریفات مجالس ژدینگ

این مجموعه طراح و مجری مجلل ترین مجالس عروسی نامزدی و سمینار از سال ۱۳۸۶ در خدمت شما عزیزان می باشد.

تشریفات قریشی

قریشی نامی آشنا در صنایع غذایی که همه روزهای پنجاه سال گذشته را با مردم این بوم و بر طی کرده تا کنون که این چنین در مقابل چشمان شما نشسته است.

تشریفات مجالس یاکند

این مجموعه از تابستان سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده و کلیه خدمات تجهیز و سرویس دهی به مجالس عقد , نامزدی , عروسی , تولد و جشنها و میهمانی ها را ارائه می دهد.

تشریفات بهبود

از جمله خدمات این مجموعه می توان به انتخاب باغ و تالار عروسی , دکور و چیدمان , ورودیه باغ و تالار عروسی , جایگاه عروس و داماد , شمع آرایی و بار شمع , گل آرایی مراسم عروسی , سفره عقد , کافی شاپ مراسم عروسی و چایخانه سنتی مراسم عروسی اشاره کرد.

تشریفات ماهان

این مجموعه از سال 1380 فعالیت خود را در کلیه زمینه های تشریفات و خدمات مجالس با دیزاین روز و سفره عقد , گل آرایی مجالس , گل آرایی ماشین عروس , آرایشگاه داماد , لباس عروس وهمچنین مراسم نامزدی , حنابندان و عقد شروع کرده است.

تشریفات آرینا

یکی از شیک ترین و مدرن ترین شرکت های تشریفات مجالس که با کمترین هزینه بهترین خدمات را ارائه می دهد.

تشریفات مجالس اسدالهی

این مجموعه مفتخر است از سال 1381 در زمینه تشریفات مجالس با استفاده از کادری مجرب و متعهد فعالیت کند.

تشریفات مجالس لوکس دنیا­­

این مجموعه کلیه خدمات مرتبط با مجالس و مراسم های شما را با بهترین کیفیت ارائه می دهد.

سایر دسته‌بندی‌های خدمات مجالس و مراسم

جستجو در سفره عقد عروسی

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز


  • <<
  • <
  • 1
  • >
  • >>