برندهای برتر تشریفات مراسم ترحیم

خدمات مراسم ترحیم به مجموعه‌ای از امور مانند خدمات پذیرایی، دیزاین و طراحی محیط، تهیه پک پذیرایی، انتخاب مداح و … گفته می‌شود. از گذشته بعد از فوت یک شخص مراسم یادبودی برای متوفی برگزار می‌شود که در این مراسم پذیرایی از مهمانان مهم‌ترین بخش است و باید به نحو احسنت انجام گیرد. در ادامه با خدمات مراسم ترحیم بیشتر آشنا خواهید شد.

خدمات مراسم ترحیم شامل چه اموری می‌شود؟
از جمله مهم‌ترین خدمات مراسم ترحیم را می‌توان در چند مرحله دسته‌بندی کرد:

امور مربوط به قبل از شروع مراسم: اخذ گواهی فوت، هماهنگی با آمبولانس برای منتقل کردن جنازه، چاپ اعلامیه و بنر و تهیه قاب عکس از این دسته هستند.
مراسم تشییع و خاکسپاری: در این مرحله باید وسیله‌ای را برای ایاب و ذهاب اقوام متوفی هماهنگ کرد. همچنین انتخاب قاری قرآن و تهیه نذورات برای آرامستان.
برگزاری مراسم یادبود: هماهنگی با مسجد که در این مورد باید به ظرفیت مسجد، داشتن پارکینگ یا فضای پارک، دسترسی آسان برای مهمانان توجه کرد. علاوه بر این رزرو مداح و تهیه پک پذیرایی و مدیریت صحیح پذیرایی نیز از اقدامات ضروری از خدمات در مراسم ترحیم است

 به دلیل اینکه معمولاً در این‌گونه مراسمات شرایط روحی میزبان مساعد نیست. استفاده از مؤسسات خدمات مجالس و مراسم می‌تواند بار سنگینی را از دوش خانواده متوفی بردارد.

نکات مهم در خدمات مراسم ترحیم
از گذشته بیشتر افراد تمایل دارند که در قبرستان برای شادی روح عزیزشان خیرات کنند که باید این خیرات به صورت بهداشتی و بسته‌های قابل حمل باشد. همچنین از دیگر خدماتی که در مراسم ترحیم بسیار مهم است سفارش تاج گل برای مزار و جلوی درب خانه مرحوم است. علاوه بر این موارد باید در چاپ اعلامیه نیز دقت لازم به عمل آید تا آدرس، تاریخ و موارد دیگر به درستی قید شود و نام تمام نزدیکان در اعلامیه نوشته شود. به دلیل کمبود وقت و شرایط روحی بد بهتر است تا این امور را به دست شرکت های خدمات تدارکات ختم و ترحیم بسپارید تا به بهترین شکل انجام گیرد.

هزینه خدمات مراسم ترحیم
هزینه این خدمات معمولاً شامل خدماتی چون: هماهنگ کردن ترتیبات دفن با گورستان، تأمین مجوزها و گواهی مرگ و خدمات مدیران مراسم تشییع جنازه خواهد بود که همگی جزء هزینه‌های اساسی هستند. البته هزینه‌های دیگری چون حمل و نقل جنازه، شستشوی بدن و هزینه وسیله نقلیه نیز باید پرداخت شود. افزون بر این که هزینه‌هایی برای پذیرایی، مداح، رزرو مسجد، تاج گل، اعلامیه و دیگر موارد نیز از هزینه‌های مراسم ترحیم به شمار می‌رود. که با توجه به توان مالی می‌توان آن‌ها را کم یا زیاد کرد.

سخن پایانی
به دلیل ناگهانی بودن فوت یک عزیز و همچنین شرایط روحی نامناسب بهتر است که خدمات مراسم ترحیم را به مؤسسات حرفه ای سپرد تا با مدیریت صحیح زمان و بودجه بهترین نوع مراسم را که هم برای میزبان و هم مهمان مناسب باشد برگزار کنند. ضمن اینکه این مجموعه‌ها با توجه به تجربه بالایی که در حوزه کاری خود دارند می‌توانند تمامی مراسم‌های یادبود و ترحیم را در نهایت آبرومندی و بسیار منظم میزبانی کنند. با این حال اگر شما هم به دنبال بهترین مراکز در این زمینه هستید؛ ما در این بخش برند آنالیز 10 برند برتر و مجموعه موفق در این زمینه را معرفی کرده‌ایم تا شما در کمترین زمان بتوانید بهترین موسسه خدماتی را انتخاب کرده و از آن بهره ببرید.

سایر دسته‌بندی‌های خدمات مجالس و مراسم

جستجو در تشریفات مراسم ترحیم

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز


  • <<
  • <
  • 1
  • >
  • >>