برندهای برتر سفره خانه های سنتی

سفره خانه های سنتی را می‌توان همان رستوران هایی با سبک سنتی دانست که در آن نه تنها دکوراسیون و فضا به صورت سنتی است، بلکه انواع غذاها و نوشیدنی های سنتی نیز برای میهمان‌ها در نظر گرفته می‌شود. حال جهت آشنایی بیشتر با این مکان‌ها بهتر است در ادامه با ما همراه باشید.

سفره خانه سنتی چه مکانی است؟

از جمله انواع سالن مهمانی و پذیرایی که طرفداران بسیار زیادی دارد، سفره خانه ‌های سنتی می‌باشد. این فضا به طور کلی طراحی خاصی دارد. به طوری که در آن یک سماور بزرگ قدیمی همواره در حال جوش است و دور تا دور سفره خانه را با تخت و پشتی و گلیم دیزاین کرده‌اند. در واقع مهم‌ترین هدف در این اماکن یادآوری سنت های ایرانی می‌باشد. مهم ترین غذاهایی که در سفره خانه سرو می‌شود شامل غذاهای محلی ایرانی، چلو کباب، کوفته، دیزی و غیره است. همچنین افرادی که به سفره خانه می‌روند معمولاً تمایل به خوردن چای در استکان‌های کمر باریک دارند. وجود یک گذر و جوی آب از وسط سفره خانه نیز فضا را بسیار دل‌نشین‌تر می‌کند در حالی که پخش موسیقی‌های سنتی آرامش خاصی در افراد به وجود می‌آورد.

تفاوت های سفره خانه و رستوران

اگرچه به طور کلی سفره خانه های سنتی و رستوران ها هر دو یک هدف یعنی ارائه غذا به مشتریان را دنبال می‌کنند. اما باید بدانید تفاوت‌هایی با هم دارند. بارزترین تفاوت این دو مکان، دکوراسیون داخلی و نوع غذاهایی است که برای مهمانان سرو می‌شود. مثلاً استفاده از نوشیدنی های سنتی چون دمنوش، چای نبات و آب دوغ در سفره خانه های سنتی بسیار رواج دارد. همچنین مکان‌های این دو فضا متفاوت است به طوری که بیشتر سفره خانه های سنتی در فضای قدیمی و تاریخی راه اندازی می‌شود که افراد می‌توانند ضمن دیدن از این خانه های قدیمی، به تناول غذای سنتی در سفره خانه بپردازند‌.

معرفی انواع سفره خانه سنتی

در شهرهای مختلف کشور تعداد زیادی سفره ‌خانه سنتی وجود دارد که شما می‌توانید به راحتی بهترین آن را برای صرف غذا و انواع نوشیدنی برگزینید. به طور کلی باید بدانید این سفره‌خانه‌ها از لحاظ روباز یا پوشیده بودند در سه دسته کلی قرار می‌گیرد که هر کدام از آن‌ها فضای متفاوت را برای شما به وجود می‌آورد:

  • سفره خانه های رو باز
  • سفره خانه های سرپوشیده
  • سفره خانه های ترکیبی که مجهز به آلاچیق است

قسمت های مختلف سفره خانه

علاوه بر این که سفره خانه ها در سه دسته مختلف قرار می‌گیرد باید بدانید اکثر این مکان‌ها قسمتی به عنوان تخت vip که مخصوص مهمانان خاص است دارد که در زمینه خدمات مجالس و مراسم می‌توان از این بخش‌ها استفاده کرد. همچنین قسمت های دیگر آن شامل سرویس بهداشتی، آشپزخانه بخش سفارش، بخش‌های جانبی و بخش صندوق می‌باشد.

سخن پایانی

اگر شما هم برای برگزاری مجالس یا مراسم خود به دنبال بهترین سفره خانه های سنتی هستید و یا می‌خواهید با پیدا کردن این مراکز ساعات خوشی را در کنار خانواده و دوستانتان سپری کنید خوب است بدانید ما در این بخش از برند آنالیز 10 برند برتر در این زمینه را به شما معرفی می‌کنیم. شما می‌توانید با بررسی این موارد، بهترین گزینه‌ها را انتخاب کنید. توجه داشته باشید تنوع بالای سفره خانه های سنتی به گونه‌ای است که شما می‌توانید کاملاً متناسب با نیاز و سلیقه خود برای سرو غذا یا نوشیدنی یکی از این مکان‌ها را انتخاب نمایید.

سایر دسته‌بندی‌های خدمات مجالس و مراسم

جستجو در سفره خانه های سنتی

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز

متاسفانه برندی مطالبق با ویژگی‌های جستجوی شما یافت نشد

معرفی برند با ویژگی‌های مورد نظر

  • <<
  • <
  • >
  • >>