چند نکته مؤثر برای سفید کردن دندان با بلیچینگ

فهیمی
فروردین 18, 1400
زمان مطالعه دقیقه

چند نکته مؤثر برای سفید کردن دندان با بلیچینگ

سفید کردن دندان با استفاده از بلیچینگ یکی از بهترین روش های زیبایی لبخند می‌باشد. اگر چه خمیردندان‌های سفید کننده می‌توانند باعث سفید شدن دندان‌های زرد شوند؛ اما بعد از چند بار استفاده کردن معمولاً خمیردندان اثر خود را از دست می‌دهد. پس سریع ترین روش سفید شدن دندان استفاده از انواع بلیچینگ است‌، البته باید به چند نکته مؤثر برای سفید کردن دندان با بلیچینگ توجه داشته باشید.

قالب گیری دندان

لازم است تا قبل از انجام بلیچینگ دندان‌های خود را توسط یک دندانپزشک عمومی قالب گیری کنید، این کار مصرف میزان دقیق ماده سفید کننده را برای پزشک تعیین می‌کند. در صورتی که قالب گیری انجام نگیرد ممکن است ماده بلیچینگ زیاد مصرف شود و به دندان‌های شما آسیب بزند و اما چنانچه این ماده سفید کننده کم مصرف شود نتیجه مطلوبی به دست نخواهد آمد.

تهیه عکس قبل از انجام بلیچینگ

شما با استفاده از سفید کردن دندان با بلیچینگ می‌توانید دندان‌های خود را به اندازه دو یا سه درجه سفیدتر از قبل کنید. البته با تکرار کردن بلیچینگ، در هر بار دندان‌ها روشن‌تر خواهند شد، پس بهتر است پیش از سفید کردن دندان با بلیچینگ عکس دندان‌های خود را تهیه کنید تا متوجه تأثیرات سفید شدن دندان با این ماده شوید.

سفید کردن دندان توسط دندانپزشک ماهر

اجتناب از خوردن غذاهای رنگدانه دار

در بیان نکاتی برای سفیدی دندان‌ها با بلیچینگ بهتر است بدانید که این شیوه همیشگی نیست، یعنی شما نمی‌توانید با این روش برای همیشه دندان‌های سفیدی داشته باشید، بلکه نهایت بلیچینگ بتواند برای یک سال دندان‌های شما را سفید کند.

البته اگر مراقبت ای بعد از بلیچینگ را به خوبی انجام دهید، یعنی اگر از مصرف غذاهای رنگدانه دار مانند چای و نوشابه خودداری کنید، همچنین بعد از خوردن غذا دندان‌های خود را مسواک بزنید، مطمئناً مدت زیادی می‌توانید از تأثیرات بلیچینگ استفاده ببرید.

امکان استفاده مجدد از سفید کردن دندان

از آنجایی که ماده بلیجینگ می‌تواند تأثیر فراوانی بیشتر از ژل سفید کننده دندان داشته باشد، بنابراین به محض تغییر رنگ در سطح دندان‌های خود این امکان وجود دارد تا شما مجدداً از این روش برای چندمین بار استفاده کنید.

ارتباط بد رنگ بودن دندان با بلیچینگ

دقت کنید که بعد از سفید کردن با بلیچینگ سریعاً دندان‌ها روشن‌تر نمی‌شوند، بلکه باید چند روز و شاید هم دو هفته بگذرد. پس نگران نباشید و در روزهای اول درمان، منتظر سفید شدن دندان‌های خود نباشید. گاهی اوقات که بیمار دندان‌های بدرنگی دارد معمولاً این زمان بیشتر طول خواهد کشید، به هر حال دریافت نتیجه نهایی ارتباط مستقیمی با بدرنگ بودن دندان‌ها دارد.

همچنین بخوانید:  نکته طلایی درباره طب سوزنی و فواید آن

سفید کردن دندان توسط دندانپزشک ماهر

خوب است بدانید که این ماده به شکل یک مایع سفید کننده است که به شکل سرنگ به سطح دندان‌ها تزریق می‌شود. پس یک دندانپزشک عمومی با مهارت کافی بعد از انجام تزریق، پیستون را به عقب می‌کشد تا مواد بلیچینگ با فشار زیاد نشت نکند.

بنابراین با استفاده از مقدار کمی ماده سفید کننده می‌توان تمام حفره‌های دندان را نیز سفید کرد. نکته مهم اینکه باید دندان‌هایتان را مقداری روی هم فشار دهید تا مواد بلیچینگ بهتر روی سطح دندان‌ها قرار بگیرد، البته در پایان کار پزشک معالج با استفاده از دستمال، مواد اضافه را پاک می‌کند تا باعث نگرانی و اذیت شما نشود.

شستن دندان‌ها بعد از سفید شدن

شستن دندان‌ها بعد از سفید شدن

سعی کنید بعد از انجام بلیچینگ دندان‌های خود را با آب سرد بشویید‌. البته این کار را بهتر است در ظرف مخصوصی انجام دهید. بهترین زمان برای انجام این روش از سفید کردن دندان‌ها در هنگام شب پیش از خواب می‌باشد. یعنی بعد از اینکه مسواک زدید و با دقت بالا نخ دندان کشیدید می‌توانید برای انجام این کار آماده شوید.

توجه داشتن به حساسیت ماده بلیچینگ

دقت کنید برخی افراد به مواد بلیچینگ حساسیت دارند، پس قبل از انجام این روش حتماً با دندانپزشک مراجعه کنید، ممکن است شما نیز به این ماده حساسیت داشته باشید. چنانچه فردی به ماده بلیچینگ حساسیت نشان دهد، معمولاً دندان‌های او در برابر سرما و گرمای مواد خوردنی مقاومت خود را از دست می‌دهند.

البته چنین حالتی ممکن است گذار باشد؛ ولی بهتر است قبل از کار با این ماده تست حساسیت را انجام دهید. نکته‌ای که وجود دارد اینکه شما می‌توانید در اولین مرحله سفید کردن دندان یا بلیچینگ از مقدار کمی ماده استفاده کنید تا دندان‌های شما به ماده عادت کند.

نحوه مراقبت از ماده بلیچینگ

برای مراقبت از بلیچینگ به مدت طولانی باید در امر نگه داشتن آن بکوشید، از طرفی مواد غذایی رنگدانه دار مانند شکلات و قهوه را از برنامه غذایی خود حذف کنید، مصرف دخانیات را کنار بگذارید و مرتباً مسواک بزنید.

دسترسی به بهترین کلینیک های دندانپزشکی و زیبایی با کمک مجموعه برند آنالیز به سادگی میسر خواهد بود

نظرات کاربران درباره چند نکته مؤثر برای سفید کردن دندان با بلیچینگ


مقالات پیشنهادی پزشکی

لیست مقالات پزشکی