نکته طلایی درباره طب سوزنی و فواید آن

فهیمی
فروردین 18, 1400
زمان مطالعه دقیقه

نکته طلایی درباره طب سوزنی و فواید آن

طب سوزنی یک روش درمانی است که معمولاً جهت رفع درد پشت گردن و سردردهای مزمن بسیار مؤثر می‌باشد‌. این درمان سوزنی می‌تواند درد شانه، کتف و استئوآرتریت زانو را نیز درمان کند. در واقع این روش یک مکمل درمانی است که برای کاهش درد در هر ناحیه‌ای از بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد‌، بنابراین ما در اینجا به ۱۰ نکته طلایی از فواید این روش اشاره می‌کنیم.

درمان سر درد و میگرن با طب سوزنی

اغلب سردردها و میگرن‌ها به دلیل فشارهای عصبی، مشکلات عروقی و انقباض عضله‌های شانه می‌باشد، از میان این سردردها برخی از آن‌ها تنشی هستند که با طب سوزنی یا همان سوزن درمانی می‌توانند برطرف شوند. البته این روش برای جلوگیری از حمله های میگرنی نیز مانند یک شبه دارو عمل می‌کند.

درمان درد آرتروز با سوزن درمانی

آرتروز نوعی بیماری است که بر اثر آسیب دیدگی مفاصل ایجاد می‌شود، معمولاً این بیماری می‌تواند در زانو و لگن گرفتاری‌هایی را برای فرد به وجود آورد‌. اگر چه آرتروز با برخی روش‌های فیزیکی و داروهای شیمیایی تا حدودی قابل درمان است؛ اما امروزه اجرای سوزن درمانی می‌تواند درد و ساییدگی مفاصل را به صورت مقطعی درمان کنند.

درمان دردهای ناشی از جراحی و حالت تهوع

بعد از تحقیقات کلی توسط بسیاری از دانشمندان ثابت شده است که طب سوزنی می‌تواند تسکین دهنده دردهای حاد باشد. یعنی چنانچه بیمار بعد از انجام عمل جراحی درد و تهوع داشته باشد، قطعاً با اجرای سوزن درمانی می‌تواند این علائم را از خود دور کند.

درمان سر درد با طب سوزنی

درمان درد و تهوع مربوط به سرطان

دانشمندان در سال ۲۰۱۵ به این مهم دست یافتند که طب سوزنی می‌توان دردهای سرطانی را تا حد زیادی کاهش دهند. در واقع سوزن درمانی به عنوان یک مکمل در کنار داروهای شیمیایی می‌تواند نقش بسزایی را ایفاء کند، از طرفی این روش می‌تواند بسیاری از عوارض شیمی درمانی مانند تهوع را برطرف کند.

درمان اختلالات خواب با طب سوزنی

امروزه برخی افراد به دلیل کم خوابی یا پر خوابی در زندگی خود دچار سردرگمی هایی شده‌اند. مخصوصاً خانم‌هایی که یائسه شده‌اند بیشتر در معرض این مشکل قرار دارند. بنابراین سوزن درمانی می‌تواند یک راهکار مناسب برای درمان این اختلالات روانی به حساب آید.

درمان آلرژی با سوزن درمانی

آلرژی نوعی بیماری است که در فصول مختلف سال ایجاد می‌شود. این بیماری همراه با علائمی نظیر عطسه، آبریزش بینی، کهیر و نفس تنگی است، از آنجایی که هیچ درمان صددرصدی برای آلرژی وجود ندارد، بنابراین استفاده از سوزن درمانی می‌تواند بروز این علائم را در افراد مبتلا به آلرژی کاهش دهد.

همچنین بخوانید: آیا پر کردن و عصب کشی دندان کودک لازم است؟

درمان افسردگی با سوزن درمانی

امروزه افسردگی از جمله بیماری‌های شایع است که در خانم‌ها بیشتر از آقایان مشاهده می‌شود‌. این نوع اختلالات روانی گاهی اوقات به حدی پیش می‌رود که فرد دست به خودآزاری می‌زند؛ اما خوشبختانه یک متخصص طب سوزنی می‌تواند با اجرای سوزن درمانی تا حد چشم‌گیری این اختلال روانی را درمان کند.

درمان افسردگی با طب سوزنی

درمان بیماری قلب و عروق با طب سوزن

از آنجایی که بیشتر بیماری‌های قلب و عروق بر اثر انسداد یا گرفتگی سرخرگ‌های کرونر در قلب اتفاق می‌افتد، بنابراین یک متخصص طب سوزنی به راحتی می‌تواند با ایجاد تعادل در جریان الکترومغناطیسی کانال‌های نواحی قلب این عارضه را تسکین دهد. اگر چه طب سوزن درمانی امکان بهبود ناراحتی‌هایی مانند نارسایی قلبی، کاردیومیوپاتی و یا حتی سکته های قلبی را ندارد؛ اما در کنار داروهای شیمیایی می‌تواند نقش مؤثری در تسکین دردهای حاد و مزمن داشته باشد.

درمان زخم گوارشی با سوزن درمانی

زخم‌های گوارشی که بر اثر برخورد آسیب معده با مخاط مری و قسمت بالایی روده ایجاد می‌شود، معمولاً یک بیماری گوارشی توأم با درد است. بنابراین متخصصین سوزن درمانی تلاش می‌کنند تا نواحی درد و کانال‌های نامتعادل را شناسایی کنند، سپس با روش‌های مختلف سوزن درمانی آن را برطرف سازند.

بهبود آکنه و جای جوش با طب سوزنی

آکنه و جای جوش یک مشکل پوستی می‌باشد که بیشتر افراد خصوصاً جوانان را درگیر کرده است‌. اگر چه روش‌های درمانی زیادی برای رفع آکنه و جای جوش وجود دارد؛ اما امروزه استفاده از طب سوزنی یک روش کم هزینه و سریع برای برطرف نمودن آکنه به حساب می‌آید.

دسترسی به بهترین کلینیک های پزشکی و زیبایی با کمک مجموعه برند آنالیز به سادگی میسر خواهد بود

نظرات کاربران درباره نکته طلایی درباره طب سوزنی و فواید آن


مقالات پیشنهادی پزشکی

لیست مقالات پزشکی