10 راز مهم برای داشتن ازدواج موفق

فهیمی
فروردین 15, 1400
زمان مطالعه دقیقه

10 راز مهم برای داشتن ازدواج موفق

ازدواج موفق یک رابطه اصولی و دوستانه بر اساس احترام و صداقت می‌باشد. در صورتی که به تازگی زندگی مشترک را شروع کرده‌اید سعی کنید هوشمندانه عمل کنید، شما می‌توانید در ازدواج خود چنان تأثیر گذار باشید که در بیشتر اوقات مسیر ارتباطتان را آن طور که تمایل دارید ترسیم کنید، البته برای حفظ این رابطه باید سعی کنید همیشه 10 راز مهم را به خاطر داشته باشید.

داشتن استقلال در ازدواج موفق

یکی از کلیدهای طلایی در داشتن ازدواج موفق داشتن استقلال است. پس سعی کنید برای خود و همسرتان یک قلمرو مشخصی را در نظر بگیرید. مطمئناً در چنین حالتی زندگی سالم‌تر و جذاب‌تری خواهید داشت.

انتظار معقولانه داشته باشید

اگر چه رابطه عاشقانه می‌تواند رابطه‌ای هیجان انگیز و دلنشین باشد، اما به طور عاقلانه ویژگی‌های همسر خود را محک بزنید. قرار است شما سال‌ها در کنار یکدیگر روزگاران زیادی را پشت سر بگذارید، پس باید بتوانید عیب‌های همسرتان را بپوشانید و به عنوان یک انسان از او انتظار خطا کردن داشته باشید.

از خود گذشتگی داشته باشید

همیشه برای داشتن یک زندگی پایدار لازم است تا یکی از زوجین از خود گذشتگی داشته باشد. این که یک ازدواج موفق یک رابطه بی‌عیب و نقص است کاملاً گفته‌ای اشتباه می‌باشد؛ چرا که هیچ رابطه عاشقانه‌ای بدون تلاش و از خود گذشتگی نمی‌تواند حفظ شود. پس گاهی اوقات به خاطر استحکام بنیان زندگی خود، اگر با مشکلی رو به رو شدید بهتر است با یک کلینیک مشاوره ازدواج مشورت‌هایی داشته باشید.

ویژگی ازدواج موفق

خوش‌گذرانی کنید

یکی از معیارهای ازدواج موفق این است که ساعاتی را با همسر خود به خوش‌گذرانی و تفریح اختصاص دهید. تحقیقات نشان می‌دهد زوجینی که به مهمانی و تفریحات خارج از منزل حتی پیاده روی می‌روند کمتر با یکدیگر نزاع پیدا می‌کنند، پس در نتیجه زندگی شادتر و سلیقه‌های مشترک‌تری خواهند داشت.

ابراز علاقه یک راز مهم در ازدواج موفق

یکی از عوامل ازدواج موفق دریافت کردن پیام مثبت در زندگی زناشویی می‌باشد. در واقع بیان جملاتی از قبیل دوستت دارم، من در کنار تو حس خوبی دارم حتی خرید یک هدیه کوچک می‌تواند بسیار معجزه‌گر باشد.

دریافت چنین الفاظی از طرف مقابل می‌تواند عشق زوجین را شعله‌ور کند، البته فراموش نکنید که آقایان بیشتر از خانم‌ها از شنیدن جملات احساسی خوشنود می‌شوند‌‌. طبق یک آمار، زوج‌هایی که در آن خانم‌ها به همسران خود ابزار علاقه نمی‌کنند دو برابر زوجین دیگر به جدایی و طلاق کشیده می‌شوند‌.

همچنین بخوانید: علائم و درمان افتادگی رحم در بارداری

از عذرخواهی نترسید

ازدواج موفق از نظر روانشناسی رابطه‌ای است که در آن اشتباه خود را بپذیریم. یعنی از عذرخواهی کردن نترسیم و در صورت لزوم از همسر خود دلجویی کنیم. معمولاً افرادی که خودخواه هستند و قدرت گفتن ببخشید را ندارند در آینده رابطه دوستانه‌ای با همسر خود نخواهد داشت‌. پس صادقانه در مشاوره قبل از ازدواج تمام خصوصیات اخلاقی خود را بیان کنید.‌

یک شنونده خوب باشید

آیا می‌دانید ازدواج موفق یعنی چه؟ در پاسخ این سؤال باید گفت زن و مرد زمانی می‌توانند زندگی دل انگیز و صمیمانه‌ای داشته باشند که شنونده خوبی باشند، یعنی قدرت سخن گفتن و گوش دادن را داشته باشند. تأکید ما در این مورد بیشتر بر روی آقایان است، مردها زیاد حوصله گوش دادن را ندارند و با بی‌توجهی‌های خود به سخنان طرف مقابل رابطه زناشویی را سردتر می‌کنند. پس سعی کنید با دقت به حرف‌های طرف مقابل گوش دهید و با نگاه کردن به چشمان او صمیمیت زندگی را بالاتر ببرید.

راز مهم در ازدواج موفق

از یکدیگر حمایت کنید

بیشتر افراد در مشاوره آنلاین و درخواست کمک از یک کلینیک مشاوره این سؤال را دارند که برای ازدواج موفق چه باید کرد؟ در واقع حمایت زوجین از یکدیگر کلید طلایی موفقیت در زندگی می‌باشد. پس مشتاقانه و با گرمی در جمع‌های خانوادگی و یا دور همی‌های دوستانه رابطه مثبتی را با همسر خود نشان دهید و به یک شیوه حیاتی و ابراز علاقه شریک زندگی خود را حمایت کنید.

در زمان عصبانیت سخنی نگویید

در تمام زندگی‌های زناشویی همیشه اختلاف نظرها و مشاجره‌هایی وجود دارد؛ اما برای اینکه این عصبانیت‌ها به جای باریک کشیده نشود بهتر است تن صدای خود را کنترل کنید و از بلند حرف زدن بپرهیزید. سعی کنید در زمان عصبانیت سخنی نگویید و در اسرع وقت به مشاجره‌های خود پایان دهید.

داشتن رابطه جنسی سالم در ازدواج موفق

داشتن یک شریک جنسی مناسب می‌تواند ازدواج سالم‌تری را پایه گذاری کند.‌ پس خواسته همسرتان را با بهانه‌های بی‌دلیل پس نزنید و لذت جنسی را از او نگیرید.

دسترسی به بهترین کلینیک های مشاوره پزشکی با کمک مجموعه برند آنالیز به سادگی میسر خواهد بود

نظرات کاربران درباره 10 راز مهم برای داشتن ازدواج موفق


مقالات پیشنهادی پزشکی

لیست مقالات پزشکی