بهترین رژیم درمانی برای چاق یا لاغر شدن

فهیمی
فروردین 18, 1400
زمان مطالعه دقیقه

بهترین رژیم درمانی برای چاق یا لاغر شدن

رژیم درمانی یک برنامه تنظیم شده توسط متخصص تغذیه است. بنابراین افرادی که قصد چاق شدن و یا لاغر شدن را دارند، می بایست با همکاری یک پزشک تغذیه برنامه رژیم مناسبی داشته باشند. قطعاً روش‌های زیادی برای چای شدن و لاغر شدن وجود دارد که ما در اینجا به چند مورد از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

چگونه با رژیم درمانی لاغر شویم؟

مقدار زیادی آب بنوشید

زمانی که شما احساس گرسنگی دارید سعی کنید با نوشیدن آب و یا یک فنجان چای سبز، بدن خود را از دریافت حجم زیادی کالری دور نگه دارید.

در انتخاب وعده‌های شام محتاط باشید

از خوردن غذاهای پر کالری در وعده‌های شب خودداری کنید‌.‌ همیشه بعد از شام در زمان دور همی‌های شبانه و تماشای تلویزیون رژیم غذایی خود را فراموش نکنید.

داشتن اعتدال در غذاهای مورد علاقه

رژیم درمانی این نیست که تنها غذاهای ساده بخورید. در حقیقت شما می‌توانید هر نوع غذای مورد علاقه خود را در حد اعتدال و کم مصرف کنید. در یک رژیم غذایی مطلوب اجازه خورد شیرینی و شکلات به میزان مشخص شده‌ای وجود دارد.

چندین بار میان وعده کوچک داشته باشید

سعی کنید در ما بین وعده‌های اصلی غذا همیشه وعده‌های کوچک کم کالری مانند خوردن میوه را داشته باشید. چنانچه بتوانید اشتهای کاذب را کنترل کنید در زمان کوتاه‌تری به وزن ایده آل خود خواهید رسید.

پروتئین در رژیم درمانی

مطمئناً پروتئین‌ها می‌توانند بیشتر از چربی‌ها و مواد کربوهیدراتی احساس سیری به شما بدهند. پس در وعده‌های غذایی خود از سفیده تخم مرغ، حبوبات و گوشت بدون چربی بیشتر استفاده کنید.

در رستوران‌ها غذای کوچک را انتخاب کنید

رفتن به رستوران را از برنامه رژیم درمانی خود حذف نکنید. تنها سهم غذایتان را کوچک کنید، با سفارش غذای کودک ذهن و شکم خود را راضی نگه دارید‌.

خوب صبحانه بخورید

خوردن یک صبحانه کامل شما را در وعده‌های بعدی کم اشتها می‌کند. استفاده از غلات، میوه و خوراکی‌های پر فیبر می‌تواند صبحانه مناسبی برای شما باشد.

به خوراکی‌های وسوسه انگیز نگاه نکنید

درون یخچال و کابینت‌ها را از خوراکی‌های وسوسه انگیز مانند چیپس، خامه، آجیل، پاستا و غیره پاکسازی کنید. سعی کنید از تماشای خوراکی‌های پر کالری دوری نکنید، هیچ گاه از کنار فست فودی ها رد نشوید.‌

رژیم درمانی خود را یادداشت کنید

قطعاً داشتن یک برنامه منظم می‌تواند شما را زودتر به نتیجه مطلوبی برساند‌. فقط سعی کنید آهسته وزن کم کنید، خواب کافی داشته باشید و در لاغر شدن صبور باشید.

همچنین بخوانید: بهترین رژیم درمانی برای چاق یا لاغر شدن

چگونه با رژیم درمانی لاغر شویم؟

چگونه با روش رژیم درمانی چاق شویم؟

مواد کربوهیداتی بخورید

معمولاً یک متخصص تغذیه در رژیم درمانی برای چاق شدن افراد بیشتر مصرف کربوهیدرات‌ها را پیشنهاد می‌دهد. ضمن اینکه چربی‌های گیاهی از قبیل روغن زیتون و مغزیجات می‌توانند کالری بالایی نسبت به پروتئین‌ها داشته باشند.

وجود تخم مرغ در رژیم درمانی

یکی از غذاهای مورد علاقه ورزشکاران تخم مرغ است؛ زیرا تخم مرغ درصد بالایی پروتئین دارد، به دلیل داشتن مقداری چربی می‌تواند انرژی ساز باشد. این ماده غذایی تستوسترون بدن را بالا می‌برد و حاوی امگا ۳ است، از طرفی کلسترول بدن را کاهش می‌دهد.

کره بادام و گوشت پرچرب بخورید

سعی کنید کره بادام را همراه با غذاهای مختلف میل کنید؛ چون این نوع چربی کالری بسیار بالایی دارد. همیشه به دنبال گوشت‌های پرچرب مانند گوشت گوسفند باشید، غذاهایی را در رژیم درمانی خود جای دهید که هورمون تستوسترون را افزایش می‌دهند و باعث عضله سازی شما می‌شوند.

 لوبیا برای چاق شدن معجزه می‌کند

خوب است بدانید انواع لوبیا مانند لوبیا قرمز، چیتی، چشم بلبلی، سفید و غیره به دلیل داشتن پروتئین بالا باعث چاق شدن افراد می‌شود‌، البته بهتر است لوبیا را با کره بادام زمینی میل کنید.

زیاد نشاسته و غلات مصرف کنید

روش رژیم درمانی چاققطعاً خوراکی‌هایی مانند برنج، پاستا و سیب زمینی مواد بسیار چاق کننده‌ای هستند‌. پس بهتر است مصرف سبزیجات را کم کنید و به جای آن غذاهایی نشاسته دار به همراه روغن های گیاهی مانند روغن ذرت، خرما و دانه های چرب مانند کنجد استفاده کنید.

میوه‌های پر کالری بخورید

برای این بخش از رژیم درمانی بهتر است در انتخاب میوه هوشیارانه عمل کنید. همیشه در سبد غذایی خود موز، انبه، آناناس و نارگیل را قرار دهید؛ چون این میوه‌ها سرشار از کالری هستند.

دسترسی به بهترین کلینیک های پزشکی و زیبایی و لاغری با کمک مجموعه برند آنالیز به سادگی میسر خواهد بود

نظرات کاربران درباره بهترین رژیم درمانی برای چاق یا لاغر شدن


مقالات پیشنهادی پزشکی

لیست مقالات پزشکی