ایده های تبلیغاتی ارزان و مؤثر برای جذب مشتری بیشتر

فهیمی
اردیبهشت 5, 1400
زمان مطالعه دقیقه

ایده های تبلیغاتی ارزان و مؤثر برای جذب مشتری بیشتر

با توجه به گستردگی زیادی که در روش‌های مختلف تبلیغات به وجود آمده است، غالباً امروزه ایده های تبلیغاتی ارزان به دور از ساخت تبلیغات تلویزیونی، تبلیغات رادیویی، چاپ بیلبوردهای جاده ای و بسیاری روش‌های دیگر انجام می‌گیرد‌.

ایده های تبلیغاتی ارزان

کسب و کارهای کوچک و متوسط برای معرفی محصولات و خدمات خود باید به روش‌های ارزان‌تری عمل کنند. از جمله این ایده های ناب برای جذب مشتری بیشتر در چنین مشاغل حد متوسطی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تبلیغات شفاهی

این روش قدیمی‌ترین ایده برای تبلیغ کسب و کارهای مختلف به حساب می‌آید. مسلماً معرفی محصولات و یا خدمات خود، در بین دوست، آشنا و فامیل می‌تواند تا حدودی تبلیغات خوبی را برای شما به دنبال داشته باشد. اگر چه این روش نسبت به چاپ بنر، تبلیغات تلویزیونی و بسیاری روش‌های دیگر نتیجه کندی دارد. اما یک مشتری راضی تأثیر زیادی در فروش بالای شما خواهد داشت‌. پس سعی کنید تا حد ممکن اطرافیان خود را از نوع کسب و کارتان مطلع سازید.

ارائه محصولات رایگان

 

انواع ایده های تبلیغاتی ارزان

 

در اغلب موارد افراد، تمایل زیادی به دریافت محصولات و خدمات رایگان دارند. در واقع شما با دادن برخی محصولات و یا حتی ارائه خدمات به شکل رایگان می‌توانید باعث جذب مشتری‌های زیادی شوید. زیرا در اجرای ایده های تبلیغاتی ارزان این کار موجب معرفی شما در بین مردم می‌شود.

همچنین به شما ارزش و اعتبار می‌بخشد و غالباً به مشتریان ثابت می‌کند که شما دوست دارید همگان از کیفیت محصول بهره ببرند. از طرفی افراد زیادی بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای خواهند توانست جزء مشتریان شما باشند.

قانع بودن یکی از بهترین ایده های تبلیغاتی ارزان

اگر شما به سود کم قانع باشید مطمئناً فروش زیادی خواهید داشت‌. این روش مانند فروش رایگان می‌تواند به طرز فوق‌العاده‌ای باعث جذب مشتریان زیادی شود.

در حقیقت این راه های نوآورانه به عنوان یک تبلیغات رایگان معرفی شده‌اند. زیرا با توجه به گران بودن اجناس و خدمات متنوع در عصر حاضر بیشتر افراد به دنبال تخفیفات و صرفه جویی در هزینه های خود هستند، پس چنین پیشنهادهای ویژه‌ای می‌تواند فروش یک محصول را در حد زیادی افزایش دهد. از طرفی دیگر بیشتر مشتریان با شنیدن تخفیفات سعی می‌کنند فرصت خرید را از دست ندهند. همچنین بیشتر از نیاز خود خرید داشته باشند.

همچنین بخوانید: تبلیغ در مترو و راه آهن

مسابقه و قرعه کشی

قطعاً وجود مسابقه و قرعه کشی از جمله ایده های تبلیغاتی ارزان است. امروزه این روش بیشتر در فروشگاه های زنجیره ای و هایپر مارکت های بزرگ دیده می‌شود. راه اندازی یک مسابقه پرهیجان با جوایز ویژه و نفیس باعث ترغیب مشتریان زیادی خواهد شد. البته برای نشر دادن چنین روش‌های مؤثری بهتر است از بنرهای بزرگ، پیامک و شبکه های اجتماعی استفاده کنید.

مشتریان خود را بشناسید

 

 معرفی ایده های تبلیغاتی ارزان

 

امروزه با توجه به روش‌های مختلفی که برای جذب مشتریان زیادی وجود دارد، قطعاً لازم است سن، جنس و نوع مشتریان خود را بشناسید. مثلاً اگر حوزه کاری شما در رابطه با کودکان و نوجوانان است، پس سعی کنید در اجرای ایده های تبلیغاتی ارزان مانند پخش تراکت و یا تولید بروشور از روش‌های شاد و هیجان انگیز استفاده نماید. همچنین در مورد خانم‌ها طراحی‌های زیبا و خلاقانه‌ای داشته باشید.

از تخفیفات تبلیغاتی استفاده کنید

یکی دیگر از روش‌هایی که ما می‌توانیم آن را به عنوان یکی از ایده های تبلیغاتی ارزان به شما معرفی کنیم استفاده از فرصت های تبلیغاتی ارزان است، مثلاً برخی مجله‌ها و یا دفاتر روزنامه برای شروع کار خود در نظر گرفته‌اند تا برای متقاضیان، تبلیغات رایگان و یا قیمت پایین انجام دهند. پس گاهی اوقات به آژانس های تبلیغاتی سری بزنید و از این فرصت‌ها به نحو احسن استفاده کنید.

برای ایده های تبلیغاتی ارزان فضای مجازی را فراموش نکنید!

امروزه استفاده از فضای مجازی خصوصاً شبکه های اجتماعی به طرز عجیبی می‌توانند شما را در بین میلیون‌ها کاربر معرفی نمایند. این روش برای کسب و کارهای اینترنتی مؤثر است. همچنین به‌عنوان یک روش فوق‌العاده برای کسب و کارهای سنتی به کار می‌رود.‌ تلگرام، اینستاگرام و بسیاری شبکه های اجتماعی دیگر مانند لینکدین از جمله شبکه هایی هستند که استقبال بسیار زیادی جهت تبلیغات از آن‌ها صورت گرفته است.

از طرفی تبلیغات به چنین روشی کاملاً رایگان می‌باشد. اما بهتر است بدانید که رقبا در چنین فضاهایی بسیار زیاد است. پس باید به طور حرفه‌ای عمل کنید. یعنی در هنگام نشر یک نوشته، فیلم و یا عکس، زمان مناسبی را انتخاب کنید. همچنین به طور مداوم در شبکه های اجتماعی فعالیت داشته باشید.

روی یک مزیت خاص تمرکز کنید

بزرگنمایی برخی ویژگی‌های محصولات و خدمات می‌تواند تأثیر زیادی در تبلیغات داشته باشد. مثلاً اگر کسب و کار شما در حوزه مواد غذایی می‌باشد، بهتر است یکی از مزایای محصول خود از قبیل طبیعی بودن، ماندگاری بالا، ارگانیک بودن و سایر ویژگی‌ها را به صورت برجسته معرفی نمایید.

البته برخی از افراد سعی می‌کنند بر روی پایین بودن قیمت اجناس خود مانور بدهند. بنابراین با چاپ تراکت هایی با مضمون فروشگاه همواره تخفیف سعی می‌کنند مشتریان زیادی را جذب کنند‌. حتی برخی از کسب و کارها مستقیماً با تولیدکنندگان ارتباط برقرار می‌کنند. در نهایت خود را به عنوان یکی از تولیدکنندگان معرفی می‌کنند تا این موضوع باعث حس اعتماد مشتریان شود.

دسترسی به بهترین شرکتهای تبلیغاتی با کمک مجموعه برند آنالیز به سادگی میسر خواهد بود

نظرات کاربران درباره ایده های تبلیغاتی ارزان و مؤثر برای جذب مشتری بیشتر


مقالات پیشنهادی خدمات مجالس و مراسم

لیست مقالات خدمات مجالس و مراسم