هر آنچه باید قبل از رزرو باغ و تالار عروسی بدانید

فهیمی
اردیبهشت 8, 1400
زمان مطالعه دقیقه

هر آنچه باید قبل از رزرو باغ و تالار عروسی بدانید

برای رزرو باغ و تالار عروسی نکاتی وجود دارد که افراد باید آن را مورد توجه قرار دهند. از این رو ما در ادامه سعی کرده‌ایم هر آنچه باید قبل از رزرو باغ و تالار عروسی بدانید را برای شما بیان کنیم. برگزاری مراسم عروسی به عنوان یکی از مهم‌ترین مراسمات برای عروس و دامادها اهمیت ویژه‌ای دارد. در این بین انتخاب درست تالار برای برگزاری این مراسم به طور حتم مهم ترین کاری است که افراد به آن توجه می‌کنند.

رزرو باغ و تالار عروسی

در انتخاب و رزرو باغ و تالار عروسی باید نکته‌های بسیاری را مد نظر قرار بدهید. به دسترسی تالار و فاصله آن از سالن زیبایی و آتلیه دقت کنید. به طوری که باید بدانید اگر این تالار از نظر مسافت فاصله کمی با آرایشگاه، آتلیه عروسی و محل زندگی مهمان‌های شما داشته باشد به طور حتم ترددهای ضروری آسان‌تر خواهد بود. همچنین در ارائه خدمات مجالس و مراسم توجه نمایید اگر قرار است مراسم عقد و عروسی را در دو فضای مجزا برگزار کنید نیاز می‌باشد که دسترسی آن به یکدیگر راحت باشد. در اینصورت مهمانان با مشکل مواجه نمی‌شوند.

توجه به ظرفیت باغ و تالار عروسی

 

رزرو باغ و تالار عروسی

 

تشریفات عروسی رزرو باغ و تالار عروسی اهمیت زیادی دارد و جزو ارکان اصلی به شمار می‌رود. نکته مهم هنگام رزرو توجه به ظرفیت و گنجایش باغ تالار است.

فضای تالار باید بسته به تعداد نفرات مهمان شما انتخاب شود. طبیعتاً اگر تعداد میهمانانتان زیاد باشد باید باغ بزرگ‌تری را رزرو کنید. اما در صورتی که تعداد مهمانان شما کم است باید تالار و باغ کوچکتری رزرو کنید. هیچ موقع این تصور را نداشته باشید که بزرگ بودن باغ‌ تالار موجب شکیل شدن و مجلل شدن مراسم خواهد شد. لذا اگر تالار پذیرایی رزرو شده به صورت کامل پر نشود مراسم شما بی روح و سرد خواهد بود.

دقت به طراحی و دکوراسیون تالار عروسی

نکته دیگر که باید در هنگام رزرو باغ و تالار عروسی مدنظر قرار بگیرد توجه به طراحی و دکوراسیون باغ می‌باشد. به طوری که باید بدانید میز و صندلی‌های این مکان باید چیدمان درستی داشته و دارای روکش‌های مناسب و قابل نظافت باشد. توجه چیدمان روی میز نیز نکته مهم دیگری بوده که بسیار در زیبایی دکوراسیون باغ عروسی تأثیر می‌گذارد.

همچنین بخوانید: ضروری که برای تزیین و چیدمان میز عروس و داماد

ارتفاع مناسب برای سقف تالار عروسی

علاوه بر جذاب و زیبا بودن دکوراسیون باغ و تالار عروسی باید سقف تالار ارتفاع مناسبی داشته باشد. در واقع هرچه سقف تالار انتخاب شده بلندتر باشد نورپردازی بهتر بوده و فضا جذاب تر به نظر خواهد رسید. بنابراین همین امر موجب می‌شود میهمانان شما انرژی بیشتری داشته باشند. در نهایت مراسم عروسی تان به نحوه احسن برگزار می‌شود.

بررسی پارکینگ تالار و باغ عروسی

 

هزینه رزرو باغ و تالار عروسی

 

از دیگر فاکتورهای مهم در هنگام رزرو باغ و تالار عروسی توجه به پارکینگ این مکان می‌باشد. زیرا جهت آسایش خاطر میهمانان باید باغ و تالار فضای مناسبی برای ماشین‌های مهمانان داشته باشد. همواره باید دقت کنید که باغ انتخاب شده پارکینگ اختصاصی داشته و دارای ظرفیت مناسبی باشد. تا مهمانان شما برای پارک کردن وسیله نقلیه خود نگرانی نداشته باشند. همچنین این پارکینگ بهتر است تا حد امکان متصل به باغ و تالار بوده و در فضای دورتر قرار نگیرد.

تمیز بودن رختکن و سرویس بهداشتی

بررسی رختکن خانم‌ها و سرویس بهداشتی از دیگر نکاتی است که در هنگام رزرو باغ و تالار عروسی باید به آن دقت شود. دقت کنید تمیز بودن و نظافت این مکان‌ها موجب می‌شود که میهمانان شما به خصوص خانم‌ها رضایت کافی داشته باشند. از این رو باید با دقت کافی این موارد را بررسی کنید. دقت داشته باشید تالارها و باغ هایی که به سرویس بهداشتی اهمیت چندانی نداده و امکانات و خدمات بهداشتی چندانی ندارند برای میهمانان شما آزار دهنده خواهد بود.

مناسب بودن جایگاه عروس و داماد

یکی از مهم‌ ترین فضاها که در هنگام رزرو باغ و تالار عروسی مورد توجه عروس و داماد قرار می‌گیرد موقعیت قرارگیری و ظاهر جایگاه عروس و داماد است. این فضا باید کاملاً راحت بوده و مورد پسند شما قرار بگیرد. اگرچه معمولاً در بیشتر تالارها امکان تغییر در تزیینات جایگاه عروس و داماد وجود دارد. شما می‌توانید بسته به سلیقه خود مواردی را از آن حذف یا به آن اضافه کنید. اما به طور حتم قرارگیری آن باید به‌گونه‌ای باشد که از تمامی نقاط تالار دید کافی داشته باشد.

دسترسی به بهترین تالار عروسی با کمک مجموعه برند آنالیز به سادگی میسر خواهد بود

نظرات کاربران درباره هر آنچه باید قبل از رزرو باغ و تالار عروسی بدانید


مقالات پیشنهادی خدمات مجالس و مراسم

لیست مقالات خدمات مجالس و مراسم