9 نکته ضروری که برای تزیین و چیدمان میز عروس و داماد باید بدانید

فهیمی
اردیبهشت 8, 1400
زمان مطالعه دقیقه

9 نکته ضروری که برای تزیین و چیدمان میز عروس و داماد باید بدانید

چیدمان میز عروس و داماد باید دیزاین خاصی داشته باشد. زیرا در یک مجلس عروسی تمام چشم‌ها به سمت عروس و داماد همراه با تزئینات اطراف آن‌ها خیره است‌. امروزه بیشتر تالارها جایگاه مخصوصی از سالن را به قرار دادن میز عروس و داماد اختصاص می‌دهند. همچنین سعی کرده تا با زیباترین وسایل این جایگاه را تزیین کنند. اما اگر شما قصد دارید خود دست به کار شوید و میز عروس و داماد را به بهترین شکل دیزاین کنید بهتر است به چند نکته ضروری توجه داشته باشید.

چیدمان میز عروس و داماد

زمانی که می‌خواهید دکوراسیون مناسبی برای طراحی و دیزاین میز عروس و داماد انتخاب کنید، توجه ویژه‌ای به نقشه سالن و یا منزل داشته باشید. زیرا در هنگام ورود مهمانان به مراسم عروسی میز عروس و داماد اولین چیزی است که می‌تواند توجه مهمانان را به سمت خود جلب کند‌. پس باید کاری کنید که این میز جدای از میز سایر افراد قرار بگیرد.

در واقع میز انتخاب شده برای عروس و داماد باید در مقابل نشستن تمامی مهمانان باشد تا تمام افراد سالن بتوانند شکوه و زیبایی عروس و داماد و تزئینات اطراف آن‌ها را ببینند.

همچنین بخوانید: نکات مهم هنگام رزرو باغ و تالار عروسی

گل آرایی را فراموش نکنید

 

فضای مناسب برای چیدمان میز عروس و داماد

 

در تزیین میز عروس و داماد مهم‌ترین اکسسوری، گل های طبیعی هستند.‌ حتی در چیدمان جایگاه عروس و داماد در منزل نیز استفاده از گل های طبیعی باعث شکوه بیشتری خواهد شد. مطمئناً قرار دادن یک دسته گل با ساقه‌های بلند درون یک گلدان بلوری بلند زیبایی بی‌نظیری را در قسمت میز ایجاد خواهند نمود. نکته مهم دیگری که در چیدمان میز عروس و داماد باید توجه داشته باشید رنگ گل‌ها هستند. سعی کنید رنگ گل‌ها متناسب با لباس عروس باشد. در بیشتر مواقع گل های سفید و صورتی فوق‌العاده‌ترین رنگ به حساب می‌آیند.

روی میز عکس بگذارید

برای تزئین جایگاه عروس و داماد شیک قاب‌های عکس می‌توانند جلوه متفاوتی را ایجاد کنند. پس قرار دادن قاب‌هایی از عکس دوران نامزدی عروس و داماد و عکس‌های قبل از شب عروسی را کلاژ کرده و روی میز بگذارید. معمولاً در دیزاین جایگاه عروس و داماد جدید، چند عکس از عروس و داماد را روی سه پایه قرار می‌دهند تا در معرض دید تمامی مهمانان باشد. این عکس‌ها در ابعاد کوچک حتی می‌توانند در چیدمان میز عروس و داماد روی میز شام هم قرار بگیرند.‌

همچنین بخوانید: عکس و کلیپ فرمالیته عروسی

صندلی متفاوت انتخاب کنید

در زمان تزیین حیاط برای عروس و تزیین جایگاه عروس در سالن و یا هر جای دیگر حتماً باید صندلی های عروس و داماد متفاوت باشد. بهتر است دستمال‌های سوزن دوزی شده و یا روکش‌های بسیار زیبایی را برای رویه صندلی‌ها انتخاب کنید. البته تهیه صندلی های فانتزی یا منبت شده و مدل استیل جذابیت بیشتری در قسمت جایگاه ایجاد می‌کنند. آویزان کردن یک پارچه سفید کتان از وسط میز نمای بی‌نظیری را به وجود می‌آورد. البته سعی کنید دیگر پارچه های روی میز رنگی باشند.

اکسسوری های ویژه را انتخاب کنید

برای اینکه چیدمان میز عروس و داماد بی‌نهایت زیبا از کار دربیاید بهتر است با اجازه جایگاه عروس و داماد این کار را انجام دهید. امروزه اغلب مراکز تشریفات عروسی با اجاره دادن جایگاه عروس و داماد در باغ، تالار و حتی در منزل سعی می‌کنند نمای فوق‌العاده‌ای را در قسمت بالای میز به وجود آورند. معمولاً این نوع تاق و جایگاه پوشیده از گل های مصنوعی هستند. در برخی مدل‌ها شبیه به آلاچیق بوده و دیزاین زیبایی دارند.

استفاده از رومیزی های جذاب

 

بهترین دیزاین میز عروس و داماد

 

در ارائه خدمات مجالس و مراسم توجه نمایید که چیدمان میز عروس و داماد تنها محدود به قرار دادن خلعتی‌ها و برخی وسایل دیگر نمی‌باشد. بلکه در زمان سرو شام باید یک میز مناسبی را برای چیدن شام آماده کنید. ابتدا سعی کنید یک رومیزی زیبا که منجوق کاری شده باشد را انتخاب کنید. در واقع نگین های رومیزی در زمان فیلمبرداری جلوه بسیار زیبایی را بر روی میز ایجاد می‌کنند. هر چند که زرق و برق‌های ظروف شام نیز این زیبایی را چند برابر خواهند کرد.

فراموش نکنید که تزیین میز عروس و داماد با شمع و با گل کاغذی هم می‌تواند ایده مناسبی باشد. فقط میز شام را هم در قسمتی انتخاب کنید که در معرض دید تمامی مهمانان قرار بگیرد.

بهترین دیزاین میز عروس و داماد

در برگزاری مراسم های عروسی قرار دادن گل های طبیعی در قسمت هایی از سالن و یا حتی منزل، شکوه و زیبایی فراوانی را ایجاد می‌کند. اما بهتر است در کنار میز و جایگاه عروس و داماد سفارش دو سبد گل طبیعی از نوع:

  • داوودی
  • سوسن
  • میموزیا
  • فرزیا

و گل رز با پایه های بلند را فراموش نکنید. البته ست کردن رنگ گل‌ها با برخی وسایل روی میز یک هماهنگی را در طراحی دیزاین شما به وجود می‌آورد.

تزئین میز عروس و داماد با شمع

بدون شک قرار دادن شمع های بلند در شمعدانی‌های زیبا بر روی میز عروس و داماد می‌تواند کار خارق‌العاده‌ای باشد‌. اگر اندازه شمع های شما با بلندی ساقه‌های گل یکی باشد قطعاً زیبای بیشتری را به وجود می‌آورد. البته سعی کنید همیشه این شمع‌ها روشن باشند.

چیدن میز شام عروس و داماد

برای چیدمان میز عروس و داماد در هنگام سرو شام لازم است تا برخی تکنیک های سفره آرایی را استفاده کنید. مثلاً تزیین ژله و سالاد در این دیزاین اهمیت بالایی دارد، سعی کنید دو جام زیبا به جای لیوان روی میز انتخاب کنید و تزئینات غذا را از یاد نبرید.

دسترسی به بهترین سالن های تشریفات با کمک مجموعه برند آنالیز به سادگی میسر خواهد بود

نظرات کاربران درباره 9 نکته ضروری که برای تزیین و چیدمان میز عروس و داماد باید بدانید


مقالات پیشنهادی خدمات مجالس و مراسم

لیست مقالات خدمات مجالس و مراسم