تبلیغ در مترو و راه آهن

فهیمی
اردیبهشت 5, 1400
زمان مطالعه دقیقه

تبلیغ در مترو و راه آهن

تبلیغ در مترو و یا ایستگاه راه آهن از جمله تبلیغات ترانزیست به شمار می‌آید که نسبت به دیگر روش های تبلیغات محیطی تأثیر بیشتری را بر مخاطبان می‌گذارند. بنابراین اگر شما هم قصد دارید برند خود را در این فضا به مخاطبان و مشتریانتان معرفی کنید بهتر است تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید تا با بهترین روش های این نوع برندینگ بیشتر آشنا شوید.

تبلیغ در مترو

 

تبلیغ در مترو روشی مؤثر و عالی

 

تبلیغ در مترو و راه ‌آهن یک روش تأثیرگذار برای شرکت هایی محسوب می‌شود که قصد دارند، شیوه های تبلیغاتی مناسبی را انتخاب کنند تا از این طریق بتوانند برای جذب مشتریان بالقوه و بالا بردن سهم فروش خود در بازار به نتایج دلخواه برسند. تبلیغات در مترو و قطار مثل دیگر روش های تبلیغاتی توسط افراد زیادی مشاهده می‌شود.

بنابراین صاحبان کالا و خدمات می‌توانند با استفاده از این روش برند خود را در معرض دید همگان قرار دهند. همچنین خریداران وقت مناسب برای مطالعه پیام ‌تبلیغاتی در مترو و راه‌آهن را دارند. روش تبلیغ در مترو در مقایسه با دیگر تبلیغ های کوتاه و اجباری که در تلویزیون، مخاطبان مجبور به مشاهده آن هستند، از مزیت‌ها و برتری‌های زیادی برخوردار می‌باشد.

این روش تبلیغات به علت کم هزینه بودن و زیاد بودن اعضای مشاهده یک روش بسیار خوب برای اطلاع رسانی است. همچنین از طریق آن می‌توان به طیف وسیعی از مخاطبان دسترسی داشت.

چرا تبلیغ در مترو؟

در سراسر کشور سالانه مسافران زیادی از طریق حمل و نقل ریلی جابه‌جا می‌شوند. در این میان از جمله مهم‌ترین مراکز جابجایی بین شهری می‌توان به ایستگاه قطار اشاره کرد. روزانه هزاران نفر وارد این ایستگاه‌ها می‌شوند. به طوری که می‌توان گفت یکی از پرترددترین فضای حمل و نقل درون شهری نیز ایستگاه مترو می‌باشد.

خوب است بدانید در شهرهای بزرگ مثل تهران روزانه حدود چهار میلیون مسافر با استفاده از مترو جابجا می‌شوند. پس می‌توان نتیجه گرفت که ایستگاه راه آهن و مترو پتانسیل بسیار خوبی برای جذب مخاطبان دارند. از طرفی باید گفت اقشار مختلف مردم از راه آهن و مترو استفاده می‌کنند.

بنابراین این شیوه از جمله مطلوب‌ترین روش‌ها برای بازاریابی و تبلیغات کالاهای مصرفی و خدماتی می‌باشد. زیرا همه روزه در ایستگاه‌ های قطار و مترو، آگهی‌ های تبلیغاتی در معرض دید افراد بی‌شماری قرار می‌گیرند. پس صاحبان کالا و خدمات با استفاده از این تبلیغات فرصت مناسبی برای تبلیغ در ایستگاه ها دارند.

همچنین بخوانید: چگونه متن آگهی تبلیغاتی جذاب بنویسیم؟ 

مزایای تبلیغات در راه آهن و مترو

 

انواع مختلف تبلیغ در مترو

 

تبلیغ در مترو و راه آهن دارای مزایای زیادی می‌باشد. چون عموم مردم از راه آهن و مترو استفاده می‌کنند، بنابراین مسافرانی که در ایستگاه‌های راه آهن به انتظار می‌نشینند. این موضوع موجب طولانی شدن زمان دیده شدن تبلیغ برای آن‌ها می‌شود. به ویژه مسافرانی که روزانه از مترو استفاده می‌کنند. تکرار مشاهده تبلیغ روی ماندگاری در ذهن مسافران بسیار مؤثر خواهد بود. از دیگر مزایای تبلیغ در مترو و راه آهن، امکان تبلیغ در یک منطقه جغرافیایی و پوشش دهی برای مخاطبان خاص است.

همچنین از آنجایی که فاصله تابلو با مسافران خیلی نزدیک است، این موضوع روی تبلیغات ملموس مؤثرتر می‌باشد. ضمن اینکه می‌توان آگهی را در مکان های مهم قرار داد. در این راستا، نزدیکی مخاطب با تبلیغ موجب می‌شود تا صمیمیت با برند شما افزایش پیدا کند. در نتیجه تبلیغ مورد نظر از اثرگذاری بیشتری برخوردار باشد.

مکان مناسب برای نصب آگهی در مترو و راه آهن

برای انجام تبلیغات در مترو و راه‌آهن باید تبلیغات خود را در مکان‌‎هایی که دیگر موارد اطلاع رسانی قرار گرفته‌اند، نصب کنید. برای نصب آگهی‌ های تبلیغاتی در این مکان‌ها می‌توان کیوسک‌های راهنما را انتخاب کنید. ضمن اینکه استفاده از تابلوهای نمایش دهنده زمان حرکت قطارها و یا نقشه مسیرها نیز گزینه مناسبی هستند. قرار گرفتن آگهی در این مکان‌ها موجب می‌شود تا افراد بیشتری به سوی آن جلب شوند.

گیت‌های ورودی و خروجی سالن‌های انتظار، سکوهای سوار شدن ورودی و خروجی های اصلی راهروها نیز جای مناسبی برای نصب کردن تبلیغات خواهند بود.

یکی از جاهای مناسب برای تبلیغ در مترو و راه آهن بخش داخلی واگن‌ها است. در واقع از آنجایی که مسافران زیادی داخل واگن مترو مکث می‌کنند و یا در طول سفر در واگن‌های قطار چشم به تبلیغات می‌دوزند. پس بنرهایی عمودی که سایز بزرگی ندارند از بهترین نمونه های تبلیغات به شمار می‌آیند.

انواع مختلف تبلیغ در مترو و راه آهن

مثل دیگر روش های تبلیغاتی با کمک ابزارهای مختلفی می‌توان تبلیغ در مترو را انجام داد.

از متداول‌ترین روش‌ها می‌توان به صفحه‌ نمایش‌های LCD اشاره کرد که آن را داخل واگن‌ها و با ایستگاه‌ها نصب می‌کنند.

از دیگر ابزارهایی که می‌توان برای تبلیغات در ایستگاه مترو در نظر گرفت، می‌توان مواردی مانند قرار دادن آگهی در واگن‌ها، استفاده از لایت باکس‌‌ها و تابلوهای بک لایت، نصب بیلبوردهای بزرگ روی دیوار ایستگاه، نصب کردن برچسب‌های تبلیغاتی بر روی درها و بدنه واگن را نام برد.

همچنین می‌توان تبلیغ در مترو را روی دیواره های مترو با کمک بنرهای تبلیغاتی انجام داد. از دیگر روش‌های رایج که دارای بازدهی مطلوب می‌باشد تبلیغات در دستگیره‌های مترو است و در صورتی که خلاقانه صورت گیرد، موجب جلب توجه بازدیدکنندگان زیادی خواهد شد.

دسترسی به بهترین شرکتهای تبلیغاتی با کمک مجموعه برند آنالیز به سادگی میسر خواهد بود

نظرات کاربران درباره تبلیغ در مترو و راه آهن


مقالات پیشنهادی بازاریابی و تبلیغات

لیست مقالات بازاریابی و تبلیغات