10 ایده عالی برای دکورسازی نمایشگاهی و غرفه سازی

فهیمی
اردیبهشت 5, 1400
زمان مطالعه دقیقه

10 ایده عالی برای دکورسازی نمایشگاهی و غرفه سازی

در طراحی و دکورسازی نمایشگاهی و غرفه سازی لازم است به تکنیک‌های مخصوصی توجه داشته باشید. زیرا یکی از مؤثرترین روش های تبلیغات در جهان، حضور در نمایشگاه های داخلی و بین‌المللی می‌باشد. در واقع داشتن یک دکور ایده آل نمایشگاهی ضمن حضور قوی در بین سایر رقبا می‌تواند تأثیر زیادی را در ذهن بازدیدکنندگان به جای بگذارد. بنابراین باعث فروش هر چه بیشتر محصولات شما می‌شود. با این حساب می‌توان گفت سهل انگاری در تولید دکورسازی و غرفه سازی به‌نوبه‌ی خود باعث موفق نشدن شما در برندسازی کسب و کارتان خواهد شد. بنابراین ما در این مقاله شما را با ۱۰ ایده ناب در رابطه با دکور سازی های مربوط به غرفه‌ها آشنا می‌کنیم.‌

تناسب رنگ محصولات و غرفه

غرفه‌ای که در یک نمایشگاه برای خود طراحی می‌کنید باید متناسب با نوع محصول شما باشد‌. یعنی اگر غرفه نمایشگاهی شما مخصوص فروش لباس کودک و یا عرضه لوازم اسباب بازی است. پس باید در دکورسازی نمایشگاهی از رنگ های شاد خصوصاً رنگ صورتی استفاده کنید. قطعاً برای فروش لوازم برقی به کار بردن رنگ نقره‌ای و مشکی می‌تواند وقار بیشتری را در کسب و کارتان ایجاد کند.

نورپردازی در دکورسازی نمایشگاهی

 

نورپردازی در دکورسازی نمایشگاهی

 

عمدتاً در طراحی غرفه، نورپردازی مهم‌ترین عاملی است که باید در دکور سازی نمایشگاه به آن توجه زیادی کرد. امروزه بیشتر بازدیدکنندگان در یک نمایشگاه تمایل دارند به غرفه‌هایی سر بزنند که نورپردازی خوبی در دکور نمایشگاهی آن‌ها به کار رفته باشد. زیرا وجود نور مناسب درون غرفه می‌تواند به خوبی تمامی محصولات شما را در معرض دید مشتریان قرار دهد‌.

بنابراین بازدیدکنندگان با آسودگی خیال و زمان کمتری محصول موردعلاقه خود را انتخاب می‌کنند. پس با این حساب در یک غرفه نمایشگاهی نباید هیچ کالایی در تاریکی و پنهانی قرار بگیرد.

توجه به کفپوش غرفه در دکورسازی نمایشگاهی

در زمان غرفه سازی نمایشگاه لازم است به کفپوش غرفه نیز توجه کنید. تعدادی از شما علاقه زیادی به موکت دارید. اما افرادی دیگر ترجیح می‌دهند تا کفپوش های موقتی را در غرفه خود به کار ببرند. البته جنس کفپوش مهم نیست بلکه هم تناسب رنگ آن با دیواره‌های غرفه می‌باشد.

استحکام غرفه

اگر چه تمام اجزای دکوراسیون نمایشگاهی به طور دائمی نیستند. حتی ممکن است تنها برای یک هفته مورد استفاده قرار بگیرند. اما باید دارای استحکام بالایی باشند و در برابر ضربات وارد آمده و هجوم جمعیت مقاومت خوبی از خود نشان دهند. معمولاً یک شرکت غرفه سازی برای اجرای دکورسازی نمایشگاهی سعی می‌کند از استراکچر پروفایل آلومینیوم استفاده کند.

توجه به نظم در طراحی غرفه نمایشگاهی

در نمایشگاه های مختلف معمولاً غرفه‌های زیادی وجود دارد. بنابراین اگر قرار باشد تمامی غرفه‌ها به صورت دلخواه طراحی و برپا شوند. قطعاً مشکلات جدی در بازدید مشتریان پیش خواهد آمد. در واقع مشتریان در پیدا کردن غرفه مورد نظر خود سردرگم می‌شوند که این موضوع می‌تواند باعث افت فروش شما گردد. پس توجه به نظم در اجرای غرفه‌های نمایشگاهی از اهمیت بالایی برخوردار است.

زیبایی دکوراسیون غرفه

 

آشنایی با دکورسازی نمایشگاهی

 

یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که بیشتر شرکت های غرفه سازی تهران و سایر شهرها به آن توجه ویژه‌ای دارند زیبایی غرفه است. در حقیقت زیبایی در دکورسازی نمایشگاهی باعث ترغیب بازدیدکنندگان خواهد شد، پس لازم است تا شرکت های نمایشگاهی برای طراحی دکوراسیون غرفه‌ها از سازه های مدرن استفاده نمایند. قطعاً اگر چیدمان غرفه‌ها به‌گونه‌ای باشد که فضای داخلی غرفه نسبت به محصولات حجم بیشتری را در اختیار بگیرد. پس چنین دکورسازی می‌تواند غرفه شما را با سایر غرفه‌ها متمایز کند.

استفاده از برندهای معروف در دکورسازی نمایشگاهی

دقت کنید که امروزه دکورسازی نمایشگاهی تنها استفاده از المان های مدرن نمی‌باشد.‌ بلکه یکی از مؤثرترین روش هایی که باعث جذب مشتری می‌شود به کار بردن نام برندهای معروف در دیواره های غرفه است. همچنین وجود شعارهای متنی در دیواره ها به صورت تبلیغات موجب افزایش فروش شما خواهد شد.

همچنین بخوانید: مهم ترین اصول عکاسی صنعتی و تبلیغات حرفه‌ای

استفاده از تصاویر بزرگ محصولات

معمولاً بهترین مجریان دکور سازی نمایشگاهی سعی می‌کنند با هر عنصری توجه بازدیدکنندگان را در یک نمایشگاه به سمت غرفه شما جلب کنند. یکی از این روش ها استفاده از فیلم و اسلایدهای شفاف و بزرگ از محصولات درون غرفه می‌باشد. در واقع چنین تصاویری بودن هیچ سر و صدایی در فضای نمایشگاه، کالاهای شما را معرفی می‌کنند. البته وجود ویترین در ورودی غرفه می‌تواند این کار را به خوبی انجام دهد.

به اندازه غرفه خود اهمیت بدهید

در زمان غرفه سازی ارزان حتماً به اندازه فضا و تناسب آن با اندازه محصولات درون غرفه توجه داشته باشید. زیرا هر چند که محصولات شما کیفیت هم داشته باشند. اما اگر از دید مشتریان پنهان باشند، قطعاً فروش خوبی نخواهید داشت.‌ پس در زمان دکورسازی نمایشگاهی ضروری است تا تقسیم بندی فضای غرفه را به صورت هوشمندانه در نظر بگیرید.

بنابراین از بهترین غرفه سازی تهران و سایر غرفه سازها در شهرهای دیگر بخواهید تا حساسیت زیادی در طراحی چیدمان محصولات غرفه شما به خرج دهند.

 از مبلمان لوکس استفاده کنید

همیشه برای دکوراسیون غرفه نمایشگاهی خود میز و صندلی‌های لوکس انتخاب کنید. البته سعی کنید مبلمان شما زیاد جاگیر نباشد. زیرا به کار بردن یک مبلمان زیبا و هم رنگ دکوراسیون نمایشگاه طراحی غرفه را در چشم بازدیدکنندگان بهتر جلوه خواهد داد. بر همین اساس شما تا مدت زیادی می‌توانید مشتریان بالقوه‌ای را به دست آورید.

دسترسی به بهترین فروشگاه لوازم خانگی و دکور با کمک مجموعه برند آنالیز به سادگی میسر خواهد بود

نظرات کاربران درباره 10 ایده عالی برای دکورسازی نمایشگاهی و غرفه سازی


مقالات پیشنهادی بازاریابی و تبلیغات

لیست مقالات بازاریابی و تبلیغات