10 ایده ناب برای نوشتن متن آگهی تبلیغاتی

فهیمی
اردیبهشت 5, 1400
زمان مطالعه دقیقه

10 ایده ناب برای نوشتن متن آگهی تبلیغاتی

امروزه ما در جهانی زندگی می‌کنیم که ایجاد یک متن آگهی تبلیغاتی می‌تواند تأثیر زیادی در فروش داشته باشد. در حقیقت تبلیغات می‌تواند همانند یک سکوی پرتاپ، باعث معرفی شدن شما در بین طیف گسترده‌ای از مشتریان شود.

متن آگهی تبلیغاتی

طبق پژوهش‌های انجام شده ما در طول روز می‌توانیم ۳۶۲ آگهی تبلیغاتی را مشاهده کنیم. ولی تنها ۳ درصد از این تبلیغات می‌توانند ما را تحت تأثیر خود قرار دهند. پس چگونه در میان این ازدحام تبلیغاتی با یک متن تبلیغاتی مفید، مخاطبین زیادی را به سمت خود جذب کنیم؟ قطعاً برای رسیدن به چنین هدفی لازم است تا با ۱۰ ایده ناب آشنا شویم.

ایجاد توجه در متن آگهی تبلیغاتی

شما برای تیزر تبلیغاتی باید سعی کنید تا مخاطبان با توجه بیشتری به متن، فیلم و یا تصاویر شما نگاه کنند. مطمئناً تبلیغات خلاقانه می‌تواند از بین هزاران متن تبلیغات عبور کرده و خود را به مخاطبین اصلی برساند. پس انتخاب کلمات پرمعنا، همچنین تصاویر گیرا با مضمون‌های مختلف می‌تواند شما را جهت رساندن به اهدافتان راهنمایی نماید. بنابراین سعی کنید از روش های موفق تبلیغاتی در کسب و کار رقبای خود ایده پردازی کنید.

از تصاویر حیوانات استفاده کنید

استفاده از حیوانات مختلف در متن آگهی تبلیغاتی می‌تواند تأثیر زیادی را در مخاطبین ایجاد کند. مثلاً در یک آگهی برای تبلیغ دوربین عقب خودرو، یک سگ با گرفتن سلفی دقت این نوع دوربین‌ها را در انواع خودروها به نمایش می‌گذارد. پس رانندگان بهتر می‌توانند موجودات کوچک در اطراف ماشین را ببینند‌.

شرایط زندگی افراد مختلف را به تصویر بکشید

 

ایجاد توجه در متن آگهی تبلیغاتی

 

شما با توجه داشتن به برخی افراد مانند بیماران آلزایمری می‌توانید این چالش را در مخاطبان خود یادآوری کنید. پس گاهی اوقات لازم است تا یک آگهی تبلیغاتی در کنار معرفی محصول، نشان دهنده یک روز جهانی مانند روز جهانی آلزایمر باشد.

استفاده از اشیا برای بخش های بدن انسان

اگر سعی دارید تا متن آگهی تبلیغاتی شما در کمترین زمان بیشترین بازخورد را داشته باشد، بهتر است برخی اشیا را به عنوان اعضای بدن انسان به تصویر بکشید. مثلاً قرار دادن چرخ های دو چرخه در قسمت قلب یک انسان می‌تواند مزایای این ورزش را برای سلامتی انسان یادآوری کند. مفهوم این نوع طراحی‌ها آن‌چنان خلاقانه است که مخاطبین در اولین نگاه آن را درک خواهند کرد.

رنگ های جذاب را فراموش نکنید

برای رساندن متن تبلیغات به کار بردن رنگ های متنوع و جذاب می‌تواند تبلیغات خلاقانه‌ای را ایجاد کند. مثلاً برای تبلیغ یک مرکز دندانپزشکی به کار بردن رنگ زرد در دندان‌ها می‌تواند مخاطبین زیادی را به سمت خود جذب کند. زیرا هیچ کسی دوست ندارد که دندان های زردی داشته باشد.

در متن آگهی تبلیغاتی خود واقعی باشید

اگر چه ایجاد تخیل و طراحی های مختلف می‌توانند در تولید یک متن آگهی تبلیغاتی بسیار مؤثر باشند. اما نباید دروغ گویی در متن وجود داشته باشد. مثلاً در یکی از تیزرهای تبلیغاتی در شهر لندن یک شرکت تولیدکننده کفش سعی کرده است تا به شکل مینیاتوری تمام شهر لندن را در کف دست یک فرد نشان دهد. یعنی این کفش می‌تواند در تمام قسمت‌های شهر همراه شما باشد.

از حواس پنجگانه مخاطب استفاده کنید

 

اهمیت متن آگهی تبلیغاتی

 

امروزه بیشتر شرکت های تولیدی و خدماتی برای معرفی محصولات خود این سؤال را دارند که چگونه متن تبلیغاتی بنویسم؟ در حقیقت باید یک تیزر تبلیغاتی با نوع محصول مطابقت داشته باشد. مثلاً در تبلیغ یک سس گوجه فرنگی می‌توانید با ایجاد هجو و درشت نمایی در حس چشایی مخاطب محصول مورد نظر را معرفی کنید.

در متن آگهی تبلیغاتی از طنز استفاده کنید

از آنجایی که درصد بالایی از مخاطبین طرفدار طنز هستند. بنابراین استفاده از طنز در یک متن آگهی تبلیغاتی می‌تواند به طور حتم تبلیغات جذاب و خاطره انگیزی را در مشتریان ایجاد کند. مثلاً برای تبلیغ یک مایع نرم کننده لباس شما می‌توانید توسط این محصول، سخت ترین وسایل را هم نرم نشان دهید تا همیشه برند معرفی شده در ذهن مخاطب باقی بماند.

همچنین بخوانید: نکات مهم برای نوشتن متن آگهی تبلیغاتی

تامل برانگیز باشید

شما می‌توانید در تولید یک تیزر تبلیغاتی، متن آگهی خود را با طرح یک سؤال آغاز کنید. سعی کنید در ذهن مخاطبین خود چالش ایجاد کنید.

مثلاً در رنگ آمیزی تصاویر از رنگ های سیاه و طوسی استفاده کنید. قسمتی از تصاویر را برای مخاطب نامفهوم نشان دهید‌. نشان دادن مفهوم خود با فیلم و تصاویر می‌تواند تأثیر بیشتری نسبت به یک متن خبری داشته باشد. پس تبلیغات خود را نگویید، بلکه نشان دهید.

مثلاً در تبلیغات لوازم خانگی خصوصاً وسایل آشپزخانه به طور حتم فیلم و تصاویر مختلف بدون هیچ متنی می‌توانند به بهترین شکل معرفی شوند.

به حروف جان بدهید

در هنگام تبلیغ برخی محصولات تلاش کنید تا منظور خود را با یک شعار در ذهن مخاطب حک کنید. مثلاً در یکی از تبلیغات نسکافه دیده می‌شود که تولیدکننده متن آگهی تبلیغاتی بیشتر از هر چیزی روی بیدار ماندن فرد بعد از مصرف نسکافه تمرکز کرده است‌. یعنی فرد در هنگام خواب به جای خارج کردن کلمه Z که نماد خواب عمیق است غالباً کلمه N را از دهان خود خارج می‌کند. یعنی نسکافه نمی‌گذارد که فرد به خواب عمیق فرد رود.

دسترسی به بهترین شرکتهای تبلیغاتی با کمک مجموعه برند آنالیز به سادگی میسر خواهد بود

نظرات کاربران درباره 10 ایده ناب برای نوشتن متن آگهی تبلیغاتی


مقالات پیشنهادی بازاریابی و تبلیغات

لیست مقالات بازاریابی و تبلیغات