نکات مهمی که قبل از طراحی سایت فروشگاهی باید بدانید

فهیمی
اردیبهشت 5, 1400
زمان مطالعه دقیقه

نکات مهمی که قبل از طراحی سایت فروشگاهی باید بدانید

مطمئناً توجه داشتن به نکات مهمی قبل از طراحی سایت فروشگاهی می‌تواند فروش شما را تا حد زیادی افزایش دهد. امروزه راه اندازی یک فروشگاه آنلاین اگر چه کار بسیار ساده‌ای به نظر می‌رسد؛ اما تنها تعداد کمی از این افراد در کسب و کار خود هنگام بازاریابی و تبلیغات موفق خواهند شد؛ زیرا طراحی سایت های فروشگاهی قواعد خاصی دارد که باید قبل از راه اندازی سایت، تمامی آن‌ها به موقع اجرا شوند. بنابراین ما در اینجا به چند نکات مهم ۱۰۰ درصد کاربردی اشاره خواهیم کرد، پس با ما همراه شوید.

طراحی سایت فروشگاهی

برای اینکه بتوانید با راه اندازی یک فروشگاه آنلاین رونق خوبی را به کسب و کار خود بدهید، باید طراحی سایت فروشگاهی به‌گونه‌ای باشد که کاربر در داخل سایت راحت باشد. یعنی تنها با 3 کلیک ساده به گزینه مورد نظر خود دست پیدا کند. شاید بارها برای شما اتفاق افتاده باشد که در یک وب سایت نتوانسته‌اید اطلاعات تماس و یا دکمه خرید محصول را پیدا کنید، پس به ناچار از وب سایت خارج شده‌اید.

بنابراین لازم است در طراحی یک نمونه سایت فروشگاهی مانع از سردرگمی بازدیدکننده شوید. از آنجایی که طراحی صفحه اول جزو مهم‌ترین بخش یک فروشگاه آنلاین به حساب می‌آید. در واقع در صفحه اول یک سایت فروشگاهی آماده باید بتوانید در ظرف چند ثانیه به ۳ سؤال کاربر پاسخ دهید:

  • ارائه دهنده چه محصولات و خدماتی هستید.
  • چه مزایا و کار مفیدی برای مخاطبین دارید.
  • چگونه می‌توانید به کاربر کمک کنید.

چنانچه شما نتوانید در صفحه اول وب سایت خود به این سؤالات بازدیدکننده پاسخ درستی بدهید مطمئن باشید که بازدیدکننده وب سایت شما را ترک خواهد کرد و به وب سایت رقبایتان وارد خواهد شد.

گرافیک در طراحی سایت فروشگاهی

 

گرافیک در طراحی سایت فروشگاهی

 

خوب است بدانید که امروزه گرافیک توانسته ۲۰ تا ۲۵ درصد از موفقیت یک فروشگاه آنلاین را به خود اختصاص دهد‌. البته با بررسی چندین شرکت طراحی سایت فروشگاهی به این نتیجه رسیده‌ایم که گرافیک های ساده طرفدار بیشتری پیدا کرده‌اند و اغلب کاربران علاقه زیادی برای وارد شدن به وب سایت هایی که گرافیک پیچیده‌ای دارند نخواهند داشت‌. پس سعی کنید در طراحی وب سایت از فونت‌های خاص بکار نبرید، همچنین تصاویر مناسبی را در لابه‌لای متن‌های خود قرار دهید.

نکته: در طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی تبلیغ‌ها را به صفحات اول وب سایت انتقال ندهید؛ زیرا چنین حالتی باعث سردرگمی کاربر خواهد شد.

همچنین بخوانید: ایده های تبلیغاتی ارزان و مؤثر برای جذب مشتری بیشتر

متعادل بودن محتوای وبسایت

یکی نکته مهم دیگری که در رابطه با ساخت سایت فروشگاهی در گوگل باید رعایت کنید متعادل بودن محتوای وب سایت است‌. در واقع شما باید بعد از خرید سایت فروشگاهی ارزان استراتژی محتوا را آن‌طور که مطابق میل مخاطبین خود است اجرا نمایید. اگر چه امروزه بیشتر کاربران تمایل دارند توضیحات محصول را تنها در چند جمله کوتاه متوجه شوند. اما در برخی موارد بازدیدکنندگان با خواندن محتواهای طولانی به هدف خود خواهند رسید. بنابراین بهتر است برای نوشتن محتواهای طولانی سرتیتر قرار دهید.

داشتن سبک خاص

شما باید در بهترین طراحی سایت های فروشگاهی یک رنگ مخصوص را برای رنگ لوگوی خود انتخاب کنید. پس سعی کنید این طراحی و نگارش داری یک حالت خاصی باشد تا بتواند برندینگ شما را به خوبی در ذهن مخاطبین ماندگار کند.

بخش درباره ما را فراموش نکنید

یکی از مهم‌ترین صفحاتی که باید در طراحی فروشگاه های آنلاین وجود داشته باشد صفحه درباره ما است. بیشتر وب‌سایت‌ها اهمیت زیادی به این بخش نمی‌دهند‌، در صورتی که شما در این قسمت از وب سایت می‌توانید تجربیات خود را به کاربر توضیح دهید. همچنین در این قسمت می‌توانید با استفاده از عکس و فیلم بیشتر خدمات خود را به کاربران معرفی نمایید.

تماس با ما

مطمئناً کاربران بعد از انتخاب یک محصول به سراغ گزینه تماس با ما خواهند رفت. بنابراین لازم است تا شما در قسمت تماس با ما تمامی اطاعات مورد نیاز کاربر از جمله:

  • تلفن ثابت
  • تلفن همراه
  • ایمیل
  • فکس
  • آدرس شبکه های اجتماعی

لینک آیدی جهت پشتیبانی تلگرام و دیگر راه های ارتباطی را در اختیار مشتریان خود قرار دهید.

صفحه خدمات

در سفارش ساخت سایت فروشگاهی حتماً به صفحه خدمات اهمیت زیادی بدهید؛ چون باید به طور کامل در این بخش از وب سایت بگویید که چه خدماتی دارید، کیفیت خدمات شما چیست حتی نظر مشتریان را در این قسمت درج کنید.

صفحه محصول در طراحی سایت فروشگاهی

 

قیمت طراحی سایت فروشگاهی

 

در این صفحه نباید هیچ لینک خروجی طراحی شود‌. چون ممکن است حواس کاربر پرت شود و از خرید خود صرف نظر کند. سعی کنید جذاب ترین تصاویر را در صفحه محصول قرار دهید. همچنین لازم است در کنار تصاویر نوشته‌ها کاملاً روان و ساده توضیح داده شوند‌ تا مشتریان در رابطه با محصول مورد نظر خود اطلاعات مفیدی به دست آورد.

صفحه پشتیبانی

بیشتر اوقات در طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس این بخش فراموش می‌شود‌. در حقیقت این صفحه می‌تواند پاسخگوی سؤالات مشتری تا رسیدن مرسوله به درب منزل باشد.

صفحه فرود

در این صفحه بازید کننده می‌تواند به یک کاربر تبدیل شود. البته با در اختیار داشتن یک ایمیل هم می‌توانید این کار را با موفقیت انجام دهید‌. پس یادتان باشد صفحه فرود می‌تواند بهترین تبلیغ برای کسب و کارهای آنلاین باشد.

صفحه ثبت نام

طراحی صفحه ثبت نام می‌تواند تأثیر زیادی در فروش یک وب سایت داشته باشد. لازم است تا این صفحه در نهایت سادگی و آسانی طراحی شود. یعنی کاربر با ارائه کمترین اطلاعات بتواند خرید مطلوبی از محصولات مورد نیاز خود را داشته باشد‌.

صفحه پرداخت

صفحه پرداخت بهتر است بسیار ساده باشد، بنابراین ساده ترین اطلاعات را در این قسمت قرار دهید. سعی کنید برای دریافت اطلاعات زیاد از مشتری این کار را طی دو مرحله طراحی کنید.

قیمت طراحی سایت فروشگاهی

و در آخر به قیمت طراحی یک فروشگاه اینترنتی توجه داشته باشید، اگر چه طراحی یک وب سایت فروشگاهی باید به‌گونه‌ای باشد که از نظر سئو شما را در صفحات اول گوگل نمایش دهد. اما باید از قیمت مناسبی برخوردار بوده و به دست آوردن آن به صرفه باشد.

دسترسی به بهترین شرکتهای تبلیغاتی بازاریابی و طراحی سایت با کمک مجموعه برند آنالیز به سادگی میسر خواهد بود

نظرات کاربران درباره نکات مهمی که قبل از طراحی سایت فروشگاهی باید بدانید


مقالات پیشنهادی بازاریابی و تبلیغات

لیست مقالات بازاریابی و تبلیغات