7 تکنیک طلایی برای سئو کلاه سفید و افزایش رتبه سایت

فهیمی
اردیبهشت 5, 1400
زمان مطالعه دقیقه

7 تکنیک طلایی برای سئو کلاه سفید و افزایش رتبه سایت

سئو کلاه سفید یکی از روش های ممکن برای بهینه سازی سایت است که طرفداران زیادی دارد. در واقع شما به عنوان یک سئوکار باید با چند تکنیک طلایی در رابطه با اصول و قواعد گوگل آشنا باشید تا بتوانید رتبه سایت خود را در بستر وب افزایش دهید‌. پس در زمان اجرای گزارشات و محتویات خود سعی کنید با استفاده از چند تکنیک اصولی وب سایت خود را به بالاترین رتبه گوگل برسانید. در این صورت شما می‌توانید تعداد زیادی از بازدیدکنندگان اینترنتی را به سمت وب سایت خود بکشانید، همچنین به محبوبیت زیادی دست پیدا کنید. از جمله این اصول و تکنیک‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

کیفیت محتوا تولیدی در سئو کلاه سفید

 

سئو کلاه سفید

 

زمانی که شما برای وب سایت خود اقدام به تولید محتوا به صورت متنی و یا تصویری می‌کنید، سعی کرده هزاران بازید کننده را مخاطب خود قرار دهید‌. همیشه خود را به جای مخاطبی قرار دهید که برای رسیدن به سؤالات زیادی وب سایت شما را انتخاب می‌کند.

پس اگر محتویات تولیدشده در وب سایت شما پرمعنا و کامل نباشد قطعاً کاربر از سایت شما خارج خواهد شد. بنابراین شما در گوگل رتبه‌ای به دست نخواهید آورد. از این رو برای بهینه سازی سایت خود لازم است تا تفاوت سئو کلاه سفید و سیاه را به خوبی بدانید. البته در این زمینه چندین کتاب سئو کلاه سیاه و سفید نیز منتشر شده است. اما به طور کلی باید گفت مهم‌ترین اصولی که برای کیفیت تولید محتوا وجود دارد مواردی از قبیل:

  • رعایت علائم نگارشی
  • تصاویر جدید
  • رعایت تعداد کلمات

عدم کپی متن ها و بسیاری موارد دیگر می‌باشد.‌

به کار بردن کلمات کلیدی مرتبط

یکی دیگر از تکنیک های طلایی که برای سئو کلاه سفید مورد استفاده قرار می‌گیرد، به کار بردن کلمات کلیدی در محتواهای متنی است‌. در واقع شما باید در زمان یادگیری سئو، کلمات کلیدی که مرتبط با متن هستند را پیدا کنید‌. البته لازم است تا در طول متن درباره کلمه کلیدی نیز توضیحات مفیدی ذکر شده باشد. اما اگر شما برخلاف این اصول پیش بروید و مطابق با آموزش سئو کلاه سیاه این کلمات کلیدی را به کار ببرید قطعاً جایگاه خود را در صفحات گوگل از دست خواهید داد.‌‌‌ پس ارتباط محتوای متن و کلمات کلیدی را حتماً جدی بگیرید.

همچنین بخوانید: تبلیغ در مترو و راه آهن

ارتباط محتوا با سر تیترها در سئو کلاه سفید

در حقیقت محتواهایی که شما در وب سایت خود نشر می‌دهید، همگی در صفحات مختلف گوگل وجود دارند. در اصل شما با تولید محتویات یونیک قرار است به دسته جدیدی از کاربران اطلاع رسانی و یا آموزش دهید‌. اما گاهی اوقات محتوای متن با تیتر اصلی متن هم خوانی ندارد. از این رو هنگامی که بازدیدکننده به سایت شما وارد می‌شود حداکثر چند ثانیه در وب سایت شما خواهد ماند، سپس بدون باز کردن صفحه جدیدی از وب سایت شما خارج خواهد شد.

بر همین اساس این موضوع می‌تواند باعث افزایش Bounce rate شما گردد که این امر برای سئو سایت می‌تواند موضوع خطرناکی باشد. اینجاست که معنی کلاه سفید به وضوح برای سئوکاران مشخص می‌شود‌. پس با این حال سعی کنید سرتیترها مفهوم کلی از محتوای متن باشند. همچنین هر کدام از پاراگراف‌ها زیرمجموعه‌ای از محتوای اصلی متن باشند. در غیر این صورت شما جایگاه خوبی در گوگل نخواهید داشت‌.

با کاربران خود رو راست باشید

 

سئو کلاه سفید

 

به طور کلی هدف تمام سئوکاران از اجرای اصول سئو کلاه سفید در گوگل، رسیدن به صفحات اول موتورهای جستجوگر می‌باشد‌.

زیرا این کار می‌تواند فروش محصولات و ارائه خدمات را تا حد قابل توجهی افزایش دهد. پس سعی کنید برای رسیدن به چنین هدفی با مخاطبین خود رو راست باشید. یعنی با استفاده از محتواهای ارزشمند و تصاویر حقیقی نیاز کاربران خود را برطرف نمایید.

با این حال لازم است تا در معرفی محصولات مختلف ضمن ذکر مزایا و ویژگی‌های محصول کاربران را از معایب و نقص محصول مطلع سازید‌. همچنین باعث شوید تا روزانه کاربران زیادی به وب سایت شما مراجعه کنند.

لینک های داخلی و خارجی مرتبط را فراموش نکنید

برای اینکه بتوانید در وب‌سایت‌های دیگری به غیر از وب سایت خود دیده شوید باید از برخی استراتژی های سئو استفاده کنید. از جمله این تکنیک های سئو کلاه سفید به کار گرفتن بک لینک های مرتبط می‌باشد. البته در لینک سازی سعی کنید از وب سایت‌های معتبر و محبوب استفاده کنید. این کار باعث می‌شود به طور غیرمستقیم کاربران زیادی را به سمت خود جذب نمایید.

سرعت لود وب سایت در سئو کلاه سفید

افزایش سرعت لود وب سایت تاثیر بسیار زیادی در رتبه بندی سایت دارد.‌ در چندین سال گذشته کاربران برای استفاده از وب سایت های مختلف باید زمان زیادی را صرف می‌کردند. چون سرعت اینترنت بسیار کند بود و محتواهای متنی و تصویری به آهستگی لود می‌شدند. اما امروزه با وجود اینترنت‌های پرسرعت این مشکل برطرف شده است.

با این حساب امروزه سرعت سایت جزو یکی از اصول و قواعد سئو کلاه سفید معرفی شده است. در واقع این موضوع چیزی است که سئو خاکستری و کلاه سیاه از آن برخوردار نیستند.

مخاطب را در نظر بگیرید

اگر چه برای داشتن یک وب سایت موفق لازم است تا مطابق با خواسته موتورهای جستجوگر عمل کنید. اما در نهایت برای رسیدن به موفقیت باید بتوانید رضایت کاربران را به دست آورید. در حقیقت شما باید در طراحی وب سایت و سئو آن برای مشتریان در رده‌های سنی مختلف حس اعتماد ایجاد کنید. سپس در طول مسیر مشکلات سئوی وب سایت خود را شناخته و آن‌ها را آنالیز کنید. در پایان باید در جهت رونق دادن به کسب و کار خود مطابق با سئو کلاه سفید به پیش بروید.

نظرات کاربران درباره 7 تکنیک طلایی برای سئو کلاه سفید و افزایش رتبه سایت


مقالات پیشنهادی بازاریابی و تبلیغات

لیست مقالات بازاریابی و تبلیغات