چند نکته طلایی درباره سفر بردن سگ و گربه

فهیمی
فروردین 12, 1400
زمان مطالعه دقیقه

چند نکته طلایی درباره سفر بردن سگ و گربه

از جمله دغدغه‌هایی که صاحبان حیوانات خانگی دارند، سفر بردن سگ و گربه و دیگر حیوانات خانگی خود می‌باشد. در مسافرت با حیوانات خانگی مثل سفر بردن خرگوش، همستر، پرندگان و یا حیواناتی مثل سگ و گربه باید برخی نکات را رعایت کرد. اولین اقدام این است که آن‌ها را باید به نزد دامپزشک برد تا از سلامتی کامل آن‌ها اطمینان کامل حاصل نمود.اما در مراحل بعدی باید به موارد بسیاری توجه کرد که ما در اینجا شما را با چگونگی بردن سگ به مسافرت با ماشین و حمل گربه با ماشین آشنا می‌کنیم.

سفر بردن حیوانات خانگی

باید این نکته در نظر گرفته شود که مسافرت بردن حیوانات خانگی مثل خانه تمیز و بدون میکروب نیست. بلکه ممکن است در سفر آلودگی‌هایی مثل کک و شپش در میان موهای سگ و گربه مخفی شوند و سلامتی آن‌ها را تهدید کند. بنابراین پیش از مسافرت بردن سگ و گربه لازم است که حیوان را به کلینیک های دامپزشکی برده و واکسیناسیون حیوان را به خوبی انجام داد.

همچنین می‌توان برای انجام مواردی مثل کوتاه کردن ناخن های سگ و گربه یا باز کردن گره موی بدن آن‌ها، دریافت قرص سفر سگ و قرص سفر برای گربه به دامپزشک مراجعه کرد و پیش از رفتن به مسافرت کلیه اقدامات بهداشتی مربوط به پت خود را انجام داد.

سفر بردن سگ و گربه با ماشین شخصی

برای مسافرت بردن سگ و گربه با ماشین لازم است که از قلاده ای که به کمربند ایمنی وصل می‌شود، استفاده کنید یا حیوان خانگی خود را در باکس و فضای مربوط به خود قرار دهید. این باکس می‌تواند موجب راحتی شما و حیوانتان در حمل حیوانات با ماشین شود.

همچنین باید دقت کنید که باکس را در آفتاب نگذارید. اگر قصد دارید در فصل گرما سگ خود را در مسافرت با ماشین شخصی تان به همراه داشته باشید، بهتر است که بر روی باکس او پارچه‌های مرطوب و خنک قرار دهید تا سگتان دچار گرمازدگی نشود.

سفر بردن سگ و گربه

وسایل لازم برای سفر بردن سگ و گربه

مانند انسان‌ها حیوانات خانگی مثل سگ و گربه نیز برای سفر به وسایل مخصوص به خود نیاز دارند. پس لازم است که برای سفر بردن سگ و گربه و سایر حیوانات خانگی، وسایل مورد نیاز آن‌ها را تهیه کرد. شما برای سفر حیوانات خانگی خود به وسایلی مثل سینی دستشویی برای سگ و گربه نیاز دارید.

همچنین باید نسبت به تهیه کردن خاک انتی باکتریال برای گربه خود نیز اقدام کنید. برای دستشویی آن‌ها قفسی مسقف تهیه کنید تا حیوان خانگی برای دستشویی رفتن در آن راحت باشد. همچنین از دیگر وسایل مورد نیاز برای سفر حیوانات خانگی مقداری اسباب بازی است که حیوان به آن علاقه دارد و در طول سفر با بازی کردن با آن‌ها احساس آرامش خواهد داشت.

شما می‌توانید از استخوان های دنتال دار برای سرگرمی و هدر دادن انرژی اضافی برای حیوان خانگی در زمان سفر استفاده کنید‌.

همچنین بخوانید: بهترین تغذیه و رژیم غذایی سگ در سنین مختلف

شناسنامه الکترونیکی سگ و گربه در سفر

از جمله وسایل مورد نیاز برای سفر بردن سگ و گربه شناسنامه‌ های الکترونیکی است که به میکروچیپ معروف می‌باشد و با کمک آن می‌توان پیگیری‌های اینترنتی مربوط به تمامی سوابق درمانی و واکسیناسیون حیوانات خانگی را انجام داد. میکروچیپ به اندازه یک برنج است و دامپزشکان آن را در بدن سگ و گربه می‌کارند. همچنین می‌توانید از پلاک های گردنی که بر روی آن‌ها مشخصات و شماره تلفنتان نوشته شده است، برای حیوان خود استفاده کنید.

کریر یا صندلی سگ

از وسایل بسیار مهم و ضروری که در سفر‌های جاده‌ای لازم است برای حیوانات خانگی مثل سگ و گربه به همراه داشته باشید، صندلی مخصوص ماشین برای سگ و گربه است. این صندلی موجب ایمنی حیوانات خانگی شده و استفاده از آن امنیت راننده و دیگر سرنشینان خودرو را به همراه دارد.

وسایل لازم برای سفر بردن سگ

کیسه مدفوع حیوانات در سفر

کیسه های مدفوع برای زباله از دیگر محصولاتی هستند که لازم است که باید در سفر‌های جاده‌ای برای حیوانات خانگی مانند سگ و گربه به همراه داشت. این کیسه ‌ها به شکل رولی و نازک هستند و باز کردن و جمع کردن آن‌ها از رول کار ساده‌ای است.

از طرف دیگر این کیسه ها به اندازه کافی ضخیم هستند و می‌توان با آن‌ها حمل مدفوع حیوان را به راحتی تا محل سطل زباله انجام داد. ضمن اینکه این کیسه ها یکبار مصرف بوده و قابل تجزیه بیولوژیکی می‌باشند. همچنین می‌توان آن‌ها را در اطراف خانه یا محل اقامت خود در سفر چسبانده تا حیوانات از آن استفاده کنند.

وسایل نظافت حیوانات در سفر

از جمله وسایل نظافتی که برای حیوانات خانگی در سفر باید به همراه داشت ناخن گیر است. کوتاه کردن ناخن حیوان موجب شادابی و سلامتی بیشتر او شده و آزار و اذیت‌هایی که در اثر ناخن بلند ممکن است برای شما و حیوان خانگی را به وجود آید را با کوتاه کردن ناخن‌ها از بین می‌رود. همچنین حیوانات مانند انسان‌ها به وسایل مخصوص حمام نیاز دارند تا بتوانند پس از استحمام از آن استفاده کنند. بنابراین حوله از وسایل نظافتی است که برای سفر بردن سگ و گربه باید به همراه داشت.

لباس مخصوص سگ و گربه برای سفر

از دیگر تجهیزات مورد نیاز برای سفر بردن سگ و گربه می‌توان به لباس و کفش و جوراب مناسب برای این حیوانات اشاره کرد. شما در مسافرت های جاده ای با سگ و گربه با ماشین شخصی خود به ویژه در فصل زمستان باید لباس مناسب برای حیوانات خانگی را به همراه داشته باشید.

دسترسی به بهترین کلینیک های دامپزشکی با کمک مجموعه برند آنالیز به سادگی میسر خواهد بود

نظرات کاربران درباره چند نکته طلایی درباره سفر بردن سگ و گربه


مقالات پیشنهادی حیوانات خانگی

لیست مقالات حیوانات خانگی