هزینه و نحوه انجام رادیولوژی سگ و پرندگان

فهیمی
فروردین 12, 1400
زمان مطالعه دقیقه

هزینه و نحوه انجام رادیولوژی سگ و پرندگان

رادیولوژی سگ ها و پرندگان ممکن است به علل گوناگونی لازم باشد. در واقع ممکن است پزشک به دلایل مختلفی نتواند علائم ظاهری یا شرح حال مشکل حیوانات خانگی را متوجه شود، در این صورت برای اینکه بتواند پیگیری‌های پیشرفته‌تری برای بیماری حیوان انجام دهد، انجام رادیولوژی را درخواست خواهد کرد.دامپزشکان با کمک رادیولوژی حیوانات می‌توانند دید بهتری نسبت به مشکلات حیوانات داشته باشند و با کمک این دید درمان های تأثیرگذارتری را برای حیوانات خانگی در نظر می‌گیرند. از جمله دغدغه‌های مهمی که صاحبان حیوانات خانگی دچار آن می‌شوند، عوامل تأثیرگذار روی هزینه رادیولوژی حیوانات می‌باشد که در ادامه به بررسی بیشتر این موضوع می‌پردازیم.

رادیولوژی سگ و پرندگان

در مرکز تصویربرداری حیوانات یا مرکز ام آر آی حیوانات در اثر اشعه‌ای که به محل موردنظر تابیده می‌شود، سایه‌هایی تشکیل می‌شوند که دامپزشک می‌تواند با بررسی کردن این سایه‌ها و تصاویر اختلالات و مشکلات مربوط به حیوان را شناسایی کرده و برای آن‌ها درمان های موردنظر را انجام دهد.
دستگاه‌های رادیولوژی دامپزشکی دارای انواع مختلفی هستند و این دستگاه به هر میزانی که توان آن‌ها بالاتر باشد، از دقت تصویر بیشتری برخوردار خواهند بود. دستگاه‌هایی که دارای توان بالاتری هستند برای حیوانات بزرگ‌تر که نیاز به تصویربرداری دقیق‌تری دارند مناسب‌تر هستند. به هر اندازه که دقت دستگاه بیشتر باشد قیمت هزینه رادیولوژی حیوانات خانگی نیز بیشتر خواهد بود.

رادیولوژی سگ

انجام رادیولوژی و سونوگرافی حیوانات خانگی در کلینیک

شما برای اینکه بتوانید از خدمات رادیولوژی و سونوگرافی حیوانات اهلی استفاده کنید، می‌توانید به کلینیک های خصوصی و یا کلینیک های دولتی و دانشگاهی مراجعه کنید. کلینیک های دانشگاهی، دانشکده های دامپزشکی هستند که در سراسر کشور وجود دارند و در آن‌ها دانشجویان و اساتید خدمات درمانی را برای حیوانات خانگی ارائه می‌دهند.

همچنین خوب است بدانید هزینه رادیولوژی سگ و پرندگان در این مراکز معمولاً مناسب‌تر خواهد بود. ولی در کلینیک های خصوصی مدت زمانی که شما در صف انتظار هستید کوتاه‌تر بوده و می‌توانید از خدمات بیشتری در زمینه رادیولوژی حیوانات استفاده کنید.

همچنین بخوانید: تصویر برداری تشخیصی و سی تی اسکن گربه

هزینه رادیولوژی حیوانات خانگی

با در نظر گرفتن نوع آسیبی که حیوان دچار آن شده، ممکن است دامپزشک چندین نوبت رادیولوژی درخواست کند. در صورتی که برای درمان، حیوان خانگی شما باید جراحی شود معمولاً قبل از به پایان رسیدن جراحی و با فواصل زمانی رادیولوژی و تصویربرداری حیوانات خانگی تکرار خواهد شد تا از این طریق دامپزشک از نتایج عمل جراحی و بهبود حیوان پزشک مطمئن شود. بنابراین با در نظر گرفتن تعداد عکس‌برداری‌ها هزینه رادیولوژی حیوانات خانگی نیز افزایش پیدا می‌کند.

هزینه رادیولوژی سگ

عوامل مؤثر روی قیمت رادیولوژی سگ و انواع حیوانات خانگی

یکی از نکاتی که در زمان انجام رادیولوژی و mri حیوانات خانگی به ویژه سگ ها و پرندگان باید به آن دقت کرد این است که رادیولوژی به تخصص نیاز دارد و ممکن است هر دامپزشکی نتواند این کار را انجام می‌دهد. زیرا در امور تشخیصی و درمانی برای حیوانات نیز مانند افراد به تخصص کافی نیاز می‌باشد.

برخی از مراکز رادیولوژی و سونوگرافی که در سطح شهر وجود دارند ممکن است مشهور باشند و در کنار مهارت‌هایی که دارند، هزینه های رادیولوژی حیوانات را با نرخ بالا ارائه دهند و قیمت سونوگرافی و رادیولوژی حیوانات مثل سگ و پرندگان در این مراکز بالا باشد. از دیگر مواردی که روی هزینه رادیولوژی سگ و پرنده ها تأثیر می‌گذارد، تکنولوژی است که در دستگاه رادیولوژی به کار رفته است.

برخی دستگاه‌ها به صورت قابل حمل و یا مبله ساخته می‌شوند که از آن‌ها می‌توان برای مواقع خاص استفاده کرد. این دستگاه‌ها از دقت بالاتری برخوردار می‌باشند؛ بنابراین هزینه رادیولوژی سگ و پرنده با کمک آن‌ها بیشتر خواهد بود. در واقع می‌توان گفت دستگاه‌هایی که دارای توان بالاتر برای تصویربرداری هستند دقت بیشتری دارند و این موضوع روی قیمت رادیولوژی تأثیر می‌گذارد.

انواع خدمات رادیولوژی و سونوگرافی سگ و دیگر حیوانات

خدمات مربوط به رادیولوژی و سونوگرافی حیوانات خانگی دارای انواع مختلفی هستند که با توجه به نوع بیماری حیوان و همچنین آسیب‌دیدگی آن حیوان، نوع خدمات با در نظر گرفتن تشخیص متخصص دامپزشکی صورت می‌گیرد. از انواع خدمات مربوط به رادیولوژی و سونوگرافی حیوانات خانگی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مرکز mri حیوانات
  • سونوگرافی داپلر
  • اکو کاردیوگرافی (جهت تشخیص مشکلات و اختلالات قلبی)
  • رادیوگرافی دیجیتال
  • سونوگرافی معمولی

زمان مناسب برای انجام رادیولوژی سگ

اگر سگ خانگی شما دچار مواردی مانند تصادف، افتادن و یا در رفتن مفاصل و یا مشکلات مربوط به استخوان شده باشد، با در نظر گرفتن دستور دامپزشک باید رادیولوژی روی سگ صورت گیرد تا با کمک تصویربرداری که از اندام درونی و استخوان ها گرفته شده و میزان آسیب دیدگی حیوان تعیین شود. سپس با توجه به این میزان ادامه روند درمان برای سگ دنبال می‌شود. با انجام رادیولوژی می‌توان مشخص کرد که حیوان خانگی به عمل جراحی نیاز دارد یا خیر.

دسترسی به بهترین کلینیک های دامپزشکی با کمک مجموعه برند آنالیز به سادگی میسر خواهد بود

نظرات کاربران درباره هزینه و نحوه انجام رادیولوژی سگ و پرندگان


مقالات پیشنهادی حیوانات خانگی

لیست مقالات حیوانات خانگی