مهم ترین دلایل تغییر رنگ تاتو ابرو چیست؟

فهیمی
اردیبهشت 5, 1400
زمان مطالعه دقیقه

مهم ترین دلایل تغییر رنگ تاتو ابرو چیست؟

بیشترین علت تغییر رنگ تاتو ابرو بی‌کیفیتی و ترکیب نادرست رنگ‌های مورد استفاده می‌باشد. هر چند که نوع دستگاه و سوزن میکروپیگمنتیشن هم در این امر بسیار تأثیرگذار است. اگر چه امروزه پیمگنترهای باتجربه‌ سعی دارند با مهارت زیادی از رنگ‌های استاندارد استفاده کنند. اما متأسفانه در اجرای روش‌های فیبروز، میکروپیگمنتیشن و سایر تاتوهای ابرو حتی در بالاترین کیفیت هم بعد از گذشت چند ماه شاهد تغییر رنگ‌هایی به صورت غیرطبیعی خواهید بود.

با این حال لازم است بدانیم علت اصلی این تغییر رنگ در تاتوی ابرو چیست؟

 تغییر رنگ تاتو ابرو

یکی از نارضایتی‌هایی که اغلب خانم‌ها بعد از انجام تاتو پیدا می‌کنند تغییر رنگ در نوع تاتوی آن‌ها است. زیرا این تغییر رنگ، حالت زشتی را به چهره آن‌ها می‌دهد. چنانچه پیگمنتر در انجام روش های جدید تاتو از جمله میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن از مهارت کافی برخوردار نباشد و همچنین از رنگ‌های مناسبی با تناژهای مختلف استفاده نکند، قطعاً شما بعد از ۲ الی ۳ هفته پس از التیام زخم‌های به وجود آمده تغییر رنگ‌هایی را در رنگ تاتو خواهید دید.

یکی از دلایل مهمی که باعث ایجاد چنین تغییر رنگ‌هایی می‌شود غیراستاندارد بودن مواد به کار رفته می‌باشد، البته ممکن است در زمان کار با مواد، سرعت سوزن زدن دستگاه تاتو بسیار زیاد باشد.

مهمترین دلیل تغییر رنگ در تاتوی ابرو

 

دلیل تغییر رنگ در تاتوی ابرو

 

شاید بارها به دنبال پاسخ این سؤال باشید که علت اصلی تغییر رنگ تاتو ابرو چیست؟

در جواب باید گفت این حالت به چند دلیل برای تمام روش های تاتو رخ می‌دهد:

 • فشار زیادی که سوزن‌های دستگاه به پوست مشتری وارد می‌کنند.
 • نفوذ بیش از اندازه رنگ در عمق لایه‌های زیرین پوست
 • انجام تاتو در حالتی که مشتری شیرده و یا در دوره سیکل ماهانه است
 • مشتری مصرف کننده مواد مخدر و یا مشروبات الکلی باشد
 • مشکلات غدد و هورمونی
 • وجود لایه‌های چربی در قسمتی از پوست ابرو
 • مشکلات دیابتی و امراض خاص
 • مصرف داروهای ضدبارداری
 • استفاده از قرص‌های خواب آور
 • مصرف بی‌حسی‌های غیراستاندارد و یا مصرف بیش از اندازه بی‌حسی

دلیل قرمز شدن هاشور ابرو چیست؟

همان‌طور که گفته شد تغییر رنگ تاتو ابرو دلایل مختلفی دارد. البته شاید دلیل اصلی آن ترکیبات موجود در رنگ‌های مورد نیاز تاتو باشد. در حقیقت رنگ‌هایی که در گذشته برای تاتو مورد استفاده قرار می‌گرفتند شامل ترکیباتی از اکسید فلزات بودند. به همین دلیل تاتو پس از مدتی به رنگ های مختلفی از قبیل:

 • قرمز
 • طوسی
 • سرمه ای
 • سبز
 • نارنجی
 • و…

دیده می‌شد.

شاید مناسب نبودن میزان اکسید آهن در رنگ های قدیمی باعث تغییر رنگ در هاشور ابرو باشد. البته در انجام روش های قدیمی آرایشگران سعی می‌کردند تا بهترین رنگ تاتو ابرو را تا عمق بافت پوست وارد کنند. به همین دلیل در سال‌های گذشته تغییر رنگ تاتو مشکی و قهوه ای بیشتر وجود داشت. اما امروزه با تولید مرغوب ترین مواد با اندازه متعادلی از اکسید فلزات دیده می‌شود که برای رنگ کردن ابرو بعد از میکروبلیدینگ، فیبروز و سایر روش ها این تغییر رنگ به حداقل رسیده است.

علت رنگدانه قرمز در تاتو چیست؟

 

ترمیم رنگ تاتو ابرو

 

گاهی اوقات در دکوپاژ ابروی تاتو شده و روش های دیگری از هاشور ابرو همچنان رنگدانه‌های قرمز رنگی دیده می‌شود. در واقع علت اصلی این موضوع ماندگاری رنگ قرمز و دیر جذب شدن آن نسبت به سایر رنگ‌ها می‌باشد. مثلاً در انجام میکروپیگمنتیشن تمامی رنگ‌ها بعد از مدتی جذب پوست می‌شوند؛ اما رنگ قرمز همچنان روی پوست باقی می‌ماند.

پس با این حساب هر چقدر رنگ مورد استفاده یک پیگمنتر دارای اکسید آهن کمتری باشد. قطعاً نتیجه بهتری را برای مشتری حاصل خواهد نمود. البته فراموش نکنید که رنگ پوست مشتری نیز می‌تواند یکی از دلایل وجود این رنگدانه های قرمز باشد. معمولاً افرادی که پوست روشنی دارند بیشتر تغییر رنگ کردن ابرو تاتو شده را نسبت به افرادی با پوست سبزه و تیره نشان خواهند داد.

همچنین بخوانید: 9 نکته طلایی که باید درباره کاشت و اکستنشن مژه بدانید

چگونه رنگ تاتو را تغییر دهیم؟

گاهی اوقات دیده می‌شود که برخی خانم‌ها از رنگ تاتو ابروی خود رضایت کافی ندارند، بنابراین از آرایشگر خود تقاضا دارند تا رنگ آن را تغییر دهد. در سال‌های گذشته این امکان وجود نداشت خصوصاً زمانی که رنگ تاتو تیره بود. ولی امروزه این تکنیک آرایشگری در کنار آموزش ترکیب رنگ تاتو ابرو چنان پیشرفتی کرده است که به راحتی می‌توان تیره‌ترین رنگ های تاتو را به رنگ عسلی درآورد.

البته انجام این کار با توجه به مهارت پیمگنتر، کیفیت رنگ تاتو، نوع پوست مشتری و بسیاری موارد دیگر در درجه‌های مختلفی صورت می‌گیرد، قطعاً شما در زمان تغییر رنگ تاتو ابرو می‌توانید این کار را از آرایشگر خود درخواست نمایید.

بهترین راهکار برای ترمیم رنگ تاتو ابرو

اگر بعد از انجام تاتو مشاهده کردید که رنگ ابروی شما به رنگ آبی و یا تناژی از رنگ‌های خاکستری درآمده است باید با استفاده از رنگ‌های نارنجی این نوع تغییر رنگ تاتو ابرو را خنثی کنید. ولی اگر رنگ تاتو ابروی شما جزو رنگ‌های تیره بود لازم است تا همراه رنگ نارنجی یک رنگ خنثی کننده دیگری مانند رنگ کاراملی را در ترکیبات رنگ خود قرار دهید. چنانچه رنگ تاتو بیشتر به رنگ قرمز نزدیک بود باید با استفاده از رنگ خردلی با پیگمنت سبز رنگ تاتو را چند درجه روشن‌تر کرد.

دسترسی به بهترین کلینیک های زیبایی با کمک مجموعه برند آنالیز به سادگی میسر خواهد بود

نظرات کاربران درباره مهم ترین دلایل تغییر رنگ تاتو ابرو چیست؟


مقالات پیشنهادی آرایش و زیبایی

لیست مقالات آرایش و زیبایی