آیا ماساژ با روغن زیتون برای لاغری شکم تأثیر دارد؟

فهیمی
اردیبهشت 5, 1400
زمان مطالعه دقیقه

آیا ماساژ با روغن زیتون برای لاغری شکم تأثیر دارد؟

اگر به دنبال لاغری شکم توسط ماساژ با روغن زیتون هستید باید گفت آنچه که در انجام این روش باعث از بین رفتن چربی های اضافه در شکم می‌شود، نحوه ماساژ درمانی می‌باشد نه استفاده از خواص روغن زیتون. البته این نوع روغن گیاهی سرشار از ویتامین‌ها و املاح مختلف می‌باشد. ولی قطعاً خوردن آن می‌تواند در سلامتی افراد بیشتر تأثیرگذار باشد نه مالیدن آن بر سطح بدن. هر چند که جذب برخی ویتامین‌های موجود در ترکیبات روغن زیتون از طریق سلول‌های پوستی باعث افزایش گردش خون و حذف چربی های اضافه خواهد شد.

فواید ماساژ با روغن زیتون برای لاغری

به عقیده کارشناسان ماساژ درمانی، انقباض‌های ایجاد شده در سطح بدن باعث بروز برخی بیماری‌ها از جمله چاقی مفرط شود. پس انجام ماساژهای مختلف با استفاده از برخی روغن‌های مفید می‌تواند درمان مؤثری برای رفع این‌گونه بیماری‌ها خصوصاً چاقی در شکم شود‌.

البته این گونه حرکت های درمانی برای ایجاد لاغری در افراد باید همراه با یک رژیم غذایی مناسب و انجام ورزش های مداوم باشد. در حقیقت ماساژ نقش یک کاتالیزور را ایفا خواهد کرد‌ که با استفاده از روغن زیتون به طرز راحتی‌تری انجام خواهد گرفت. پس با استفاده از روغن زیتون و انجام حرکت های درمانی می‌تواند به بدنی سالم و اندامی متناسب دست یابید.

انواع ماساژ با استفاده از روغن زیتون

 

فواید ماساژ با روغن زیتون برای لاغری

 

اگر به دنبال تکنیک‌های مخصوص لاغری و روش های مختلف ماساژ با روغن زیتون هستید شما با استفاده از برخی تکنیک‌ها مانند:

  • حرکات سراندن
  • حرکات مالشی
  • حرکات ورز دادن
  • حرکات ضربه ای

می‌توانید در نواحی شکم، گردش خون موضعی را بالا ببرید‌. پس با استفاده از این حرکت های درمانی قطعاً سلول‌های چربی گرمای زیادی را جذب خواهند کرد. در نتیجه این گرمای ایجاد شده برای فروپاشی و از بین بردن سلول‌های چربی بسیار مفید عمل می‌کنند. البته اگر چربی‌های شکم بسیار انباشته باشند باید در کنار ماساژ از حرکات ارتجاعی عضلانی هم استفاده نمایید‌.

همچنین بخوانید: درباره سابسیژن با کانولا برای رفع جای جوش بیشتر بدانید

تأثیر روغن زیتون برای لاغری

شاید بارها خواص روغن زیتون مالیدنی را از زبان افراد مختلف شنیده باشید. البته کمی عجیب است که یک روغن بتواند باعث لاغری شود. این نوع روغن گیاهی سرشار از ویتامین‌های مختلف می‌باشد. بنابراین می‌تواند جهت بسیاری از مشکلات جسمی مفید باشد‌. پس با این حساب افرادی که تمایل زیادی به تناسب اندام و خوش هیکل شدن را دارند، بهتر است ضمن قرار دادن روغن زیتون در برنامه غذایی خود از این روغن گیاهی به شیوه‌های دیگری نیز استفاده کنند.

البته این بار می‌خواهیم در مورد ماساژ با روغن زیتون صحبت کنیم. از آنجایی که افراد چاق آب کمتری مصرف می‌کنند، بنابراین چربی های اضافه بدن آن‌ها در نواحی شکم، سفت و انباشته می‌شوند. پس برای حذف چربی‌ها باید ابتدا سلول‌های چربی شل و نرم شوند. برای موفقیت در این کار قطعاً مالش روغن زیتون روی شکم می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد.

ماساژ درمانی با روغن زیتون برای لاغری

معمولاً انجام ماساژ در قسمت‌های مختلف بدن ضمن لاغری می‌تواند باعث شادابی و سرزندگی فرد شود. چون زمانی که شما هر روز نواحی شکم را با مقداری روغن زیتون ماساژ می‌دهید، بدون شک با افزایش جریان خون مواد غذایی تازه‌ای به همراه اکسیژن زیادی به سلول‌ها و بافت‌های شکم خواهد رسید‌. از طرفی مواد سمی به صورت تعریق از سلول‌های شکم خارج می‌شود. در نتیجه هورمون‌های اندورفین و سروتونین شروع به آزاد شدن می‌کنند. پس ماساژ با روغن زیتون یک درمان تکمیلی برای شل کردن عضلات شکم به حساب می‌آید.

لاغر شدن با روغن زیتون

 

ماساژ درمانی با روغن زیتون برای لاغری

 

برخی از افراد در کنار ماساژ با روغن زیتون معتقدند که استفاده از این روغن گیاهی در غذاهای روزانه می‌تواند باعث تحریک چربی سوزی در بدن شود. به این صورت که روغن زیتون با افزایش سروتونین در افراد سیری کاذب ایجاد می‌کند. پس به مرور در کنار ماساژ درمانی شما کاهش وزن و اندام متناسبی خواهید داشت. البته سعی کنید تنها روزی ۳ قاشق سوپخوری روغن را همراه با غذای خود میل کنید‌ تا بر خلاف تصورتان چاق‌تر از گذشته نشوید‌.

چگونه با روغن زیتون لاغر شویم؟

اگر چه روغن زیتون سرشار از چربی است؛ ولی اگر به طرز صحیحی مورد استفاده قرار بگیرد به یک روغن جادویی تبدیل خواهد شد. برای انجام این کار سعی کنید هر روز مقداری روغن زیتون را کف دست خود ریخته و روی شکم بمالید. سعی کنید به خوبی و کمی فشار این کار را انجام دهید. قطعاً گرم کردن شکم با استفاده از حوله‌های گرم تأثیر بسزایی در شکستن بافت‌های چربی خواهد داشت. به خاطر داشته باشید که این کار باید قبل از انجام ورزش صورت بگیرد. البته در این حین کار خوردن آب را فراموش نکنید. چون آبرسانی به بافت های چربی در کنار ماساژ با روغن زیتون تأثیر شگفت انگیزی در لاغری خواهد داشت.

دسترسی به بهترین کلینیک های زیبایی و لاغری با کمک مجموعه برند آنالیز به سادگی میسر خواهد بود

نظرات کاربران درباره آیا ماساژ با روغن زیتون برای لاغری شکم تأثیر دارد؟


مقالات پیشنهادی آرایش و زیبایی

لیست مقالات آرایش و زیبایی