لیفتینگ صورت با دستگاه هایفو بهتر است یا نخ؟

فهیمی
اردیبهشت 5, 1400
زمان مطالعه دقیقه

لیفتینگ صورت با دستگاه هایفو بهتر است یا نخ؟

آیا می‌دانید لیفتینگ صورت با دستگاه هایفو بهتر است یا نخ؟ آیا هایفو برای لیفت صورت واقعاً تأثیر دارد؟ معمولاً این گونه سؤالات از جمله پرسش‌های رایجی هستند که بیشتر افراد در زمان استفاده از لیفتینگ صورت برایشان ایجاد می‌شود. اما در پاسخ باید گفت انتخاب هر کدام از این روش‌ها به میزان چروکیدگی سطح پوست، کیفیت نخ و از همه مهم‌تر مهارت پزشک شما بستگی دارد.ولی در نهایت استفاده از دستگاه هایفو ماندگاری بیشتری را در سطح پوست به وجود می‌آورد. از طرفی عوارض جدی هایفو کمتر است، همچنین با تولید کلاژن بیشتر سطح صاف‌تری را در سلول‌های پوستی ایجاد می‌کند‌.

لیفتینگ صورت با دستگاه هایفو

با افزایش سن معمولاً سلول‌های پوستی بدن خصوصاً نواحی صورت و گردن در ساخت کلاژن مختل می‌شوند. در نتیجه پوست دیگر حالت ارتجاعی و کشیدگی نخواهد داشت. بنابراین پوست بدن به ویژه اطراف دهان و چشم، همچنین نواحی گردن حالت شل شدگی و افتادگی به خود می‌گیرند؛ اما از آنجایی که بزرگترین دغدغه افراد در زمان بالا رفتن سن چروکیدگی صورت و از بین رفتن زیبایی است.

بنابراین برخی افراد به دنبال روش های مؤثری هستند تا این شل شدگی و افتادگی سطح پوست را بدون جراحی درمان کنند. به همین منظور پزشکان بهترین روش برای انجام این کار را لیفتینگ صورت با نخ و لیفتینگ صورت با دستگاه هایفو را پیشنهاد می‌دهند؛ اما سؤال اینجاست که کدام یک از این روش ها تأثیر بیشتری بر زیبایی پوست خواهد داشت؟

لیفت با نخ

 

لیفتینگ صورت با دستگاه هایفو

 

بهتر است قبل از اینکه در مورد لیفت صورت با نخ توضیحاتی ارائه دهیم بدانید که این روش جوانسازی پوست در شاخه پزشکی با چند اسم معرفی می‌شود. از جمله این نام ها عبارتند از:

 • هایفو
 • rf فرکشنال
 • لیفت با نخ
 • اندولیفت
 • لیزر جنسیس
 • ژل فیلر بوتاکس

و بسیاری نام های تخصصی دیگر که در این میان شناخته ترین نام در بین متقاضیان لیفتینگ صورت با همان لیفت با نخ می‌باشد. در این روش پزشک سعی می‌کند تا با استفاده از نخ‌های مخصوصی پوست را کشیده و حالت زیبایی و جوانی در او ایجاد کند، معمولاً برای انجام لیفت با نخ از نخ‌های کره‌ای و بسیاری نخ‌های دیگر که در داخل کشور رایج هستند مانند نخ‌های چینی استفاده می‌شود. البته برخی از مراکز توسط نخ‌های سیلوئیت کیفیت بهتری را در این روش ایجاد خواهند کرد، در واقع نخ های سلوئیت به صورت مخروط‌هایی دو طرفه هستند که قابلیت جذب شدن به پوست را دارند.

همچنین بخوانید:آیا استفاده از روش لیزر جای جوش خوبه؟ (انواع روش های لیزر)

نواحی قابل درمان با روش لیفتینگ

امروزه هر فردی اعم از زن یا مرد می‌تواند برای درمان نواحی مختلفی مانند:

 • تمام خطوط صورت
 • نواحی میانه صورت
 • تمام قسمت های گونه
 • لیفت ابرو
 • لیفت غبغب

لیفت گردن و غیره این روش را به کار ببرد.

نحوه انجام لیفت با نخ

نخ های لیفت در قسمت های مشخص شده‌ای از صورت به کار می‌روند و نسبت به لیفتینگ صورت با دستگاه هایفو زمان بیشتری طول خواهد کشید‌. سپس پوست در برابر نخ‌ها لیفت شده و جمع می‌شوند، بنابراین کلاژن سازی یا همان جوانسازی پوست صورت می‌گیرد؛ ولی بهتر است بدانید که درصد کلاژن سازی در این روش غالباً در سطح بسیار کمتری از لیفت با دستگاه هایفو رخ خواهد داد.

ماندگاری لیفت با نخ

 

لیفتینگ صورت

 

در میزان دوام لیفتینگ صورت با نخ باید گفت همه چیز به کیفیت نخ و میزان مهارت پزشک در انجام لیفتینگ بستگی دارد. معمولاً بیشتر نخ های مورد استفاده در این روش کیفیت چندانی ندارند و اغلب چینی یا کره‌ای هستند. بنابراین طول عمر لیفت صورت بسیار کم در حدود ۱ تا ۲ سال خواهد بود. یعنی فرد بعد از گذشت چند ماه دوباره به حالت اول خود باز خواهد گشت. با این حال لیفت صورت با دستگاه هایفو مزایای بیشتری را برای متقاضیان در پی خواهد داشت‌. اما باید دید نحوه انجام این روش به چه طریقی می‌باشد‌. همچنین بهترین دستگاه هایفو چیست و چگونه عمل می‌کند؟

هایفوتراپی چیست؟

در واقع این روش با استفاده از دستگاه های مخصوصی انجام می‌گیرد. معمولاً این نوع تجهیزات امواجی را در دسته‌های مختلف به یک مرکز قانونی از پوست ساطع می‌کنند. پس امواج در نقطه‌ای از سطح پوست متمرکز می‌شوند. در نتیجه سلول‌های پوستی شروع به گرم شدن می‌کنند. در چنین حالتی گرما سبب می‌شود تا سلول‌های پوستی ارتعاش یافته و برخی از آن‌ها تخریب شود. در نهایت پوست تا چندین سال کشیدگی خود را حفظ خواهد کرد.

لیفتینگ صورت با دستگاه هایفو بهتر است یا نخ؟

معمولاً پزشکی که لیفتینگ صورت را با استفاده از نخ انجام می‌دهد لازم است تا از مهارت زیادی برخوردار باشد. زیرا در اثر به کار بردن نخ‌های نامرغوب ممکن است فرد دچار عفونت‌های پوستی شود. پس انجام چنین روشی قطعاً با ریسک بالایی همراه است‌. از طرفی کلاژن سازی در این روش بسیار کم می‌باشد، در نتیجه کشیدگی پوست دوام کمتری خواهد داشت.

در حالی که در اثر استفاده از دستگاه هایفوتراپی خطرات کمتری فرد را تهدید می‌کند. همچنین تجربه لیفتینگ صورت با دستگاه هایفو صورت دارای دوام بیشتری است و کلاژن سازی در سطح زیادتری رخ خواهد داد. پس با مقایسه تصاویر هایفو تراپی صورت یک فرد نسبت به تصاویر لیفت با نخ می‌توان گفت که قیمت هایفو صورت مناسب و شیوه مطلوب‌تری برای جوانسازی می‌باشد.

نظرات کاربران درباره لیفتینگ صورت با دستگاه هایفو بهتر است یا نخ؟


مقالات پیشنهادی آرایش و زیبایی

لیست مقالات آرایش و زیبایی