کدام یک از روش های کاشت موی سر برای شما مناسب تر است؟

فهیمی
اردیبهشت 5, 1400
زمان مطالعه دقیقه

کدام یک از روش های کاشت موی سر برای شما مناسب تر است؟

مناسب ترین روشی که برای کاشت موی سر معرفی شده در واقع روشی است که بیشترین سازگاری را با شرایط جسمی افراد دارد. همچنین می‌تواند نیاز فرد را آن‌طور که پزشک می‌خواهد تأمین نماید. از طرفی کمترین میزان استرس و افسردگی را از بعد از کاشت مو ایجاد کند. البته ممکن است این شیوه در برخی افراد مناسب نباشد. بنابراین پزشک متخصص روش های دیگری را به عنوان مناسب ترین روش کاشت مو به فرد متقاضی پیشنهاد خواهد داد.

کاشت موی چیست؟

ریزش مو یکی از شایع‌ترین مشکلاتی می‌باشد که در یک جامعه همه‌گیر شده است‌. البته این موضوع تنها مربوط به ریزش نیست، بلکه به دلیل شیوه‌های درمانی مختلف فرد در انتخاب آن‌ها دچار سردرگمی می‌شود. از طرفی هیچ کدام از این روش‌ها نمی‌توانند به طور قطعی ریز مو را متوقف کنند. اینجاست که پزشکان متخصص پوست و مو روش کاشت مو را به افراد مختلف پیشنهاد می‌دهند.

جدیدترین روش کاشت موی سر

 

جدیدترین روش کاشت موی سر

 

شاید به جای واژه جدیدترین بهتر باشد از نام مناسب‌ترین کاشت مو استفاده کنیم. چون ممکن است جدیدترین شیوه کاشت مو برای یک فرد متقاضی روش مناسبی تشخیص داده نشود. بنابراین باید در انتخاب نوع کاشت مو پر کردن نواحی کم پشت و طاس را با بالاترین زیبایی در نظر گرفت. همچنین به هزینه کاشت موی سر و چگونگی اجرای مراحل کاشت مو نیز توجه داشت‌.

البته امروزه بیشتر روش‌های کاشت مو کم تهاجم هستند و اغلب شیوه‌های کاشت عوارض جانبی کمی دارند. به همین دلیل هرکدام از روش‌ها می‌توانند متناسب با وضعیت جسمی و روحی فرد به عنوان جدیدترین و بهترین روش کاشت مو به کار روند.

همچنین بخوانید: مانیکور خیس ناخن بهتر است یا خشک؟ فواید + عوارض

مهمترین عوامل در انتخاب روش کاشت مو

زمانی که شما برای انجام کاشت موی سر به یک پزشک متخصص مراجعه می‌کنید معمولاً پزشک معالج بر اساس یکسری بررسی‌ها مناسب‌ترین روش کاشت مو برای شما را توصیه می‌کند، از جمله این ارزیابی‌ها عبارتند از:

  • ‌میزان طاسی فرد در نواحی مختلف
  • وضعیت بانک موی فرد متقاضی
  • وضعیت جسمی فرد و دوره بهبود آن بعد از کاشت مو
  • بررسی بیماری های خاص و…

که خوشبختانه با توجه به پیشرفت فناوری در این حوزه امروزه کاشت مو به روش های مختلف می‌تواند با تراکم بالا و ماندگاری بسیار عالی انجام شود.

بهترین شیوه برای کاشت مو

دقت کنید که در شیوه‌های مختلف کاشت موی سر در زنان و مردان تنها تفاوتی که وجود دارد تکنیک برداشت گرافت‌ها از نواحی بانک مو می‌باشد. مثلاً در برخی روش‌ها مانند FUT پزشک سعی می‌کند گرافت ها را به صورت نواری برداشت کند. ولی در روش FIT معمولاً پزشک فولیکول و گرافت‌ها را به صورت واحدی از بانک مو استخراج می‌کند‌.

در انتخاب مناسب ترین روش کاشت موی سر به خاطر داشته باشید که هر چه قدر گرافت ها با روش بهتری از نواحی بانک مو خارج شوند، قطعاً کاشت مو نتیجه مطلوب‌تری خواهد داشت‌. در میان روش‌های مدرنی که تا به حال به کار رفته است‌ روش FUT جزو قدیمی‌ترین و همچنین روش میکروگرافت جزو جدیدترین و بهترین روشی است که تا به حال در مراکز کاشت مو در ایران اجرا شده‌اند.

کاشت مو با روش FUT

 

بهترین شیوه برای کاشت مو

 

شاید بارها در افرادی که کاشت موی سر از ریش را انجام داده‌اند زخم‌های نواری دیده باشید که‌ در حقیقت این نوع شیوه‌ی کار بیشتر مختص به روش FUT می‌باشد. در انجام این روش لازم است تا پزشک فولیکول‌های مورد نیاز را از زیر پوست خارج کرده و در نواحی مختلف سر بکارد. در ابتدا روش FUT به عنوان بهترین روش برای کاشت موی سر کم پشت معرفی شد. اما با روی کار آمدن روش های جدیدتر مانند:

  • کاشت مو با روش SUT
  • کاشت مو با روش Micro FIT

دیده شد که پزشکان از این روش کمتر استفاده می‌کنند.

مزایای کاشت با روش FUT

شاید مهمترین مزیت استفاده از این روش، سرعت بالای کاشت مو با FUT باشد‌. البته در بین سایر روش‌ها کمترین هزینه کاشت مو به این نوع روش اختصاص داده شده است‌. معمولاً این روش تنها در یک روز قابل انجام است و نیازی به تراشیدن نواحی مختلف موهای سر نیست. درصد خطا در این روش بسیار ناچیز است. چون تمام فولیکول‌های سالم قبل از کاشت همگی زیر میکروسکوپ بررسی می‌شوند. البته فراموش نکنید که انجام روش FUT زخم های عمیق‌تری نسبت به روش‌های دیگر در پوست سر ایجاد می‌کند.

نحوه کاشت با روش FIT

همان‌طور که گفته شد جدیدترین روش کاشت موی سر روش میکروگرافت یا همان Micro FIT می‌باشد. البته به خاطر داشته باشید که این روش در جهان با نام FUE معرفی شده است‌. در کاشت موهای سر از بدن و یا قسمت‌هایی از ریش و پشت سر به روش میکروگرافت لازم است تا گرافت‌ها همگی دانه دانه از زیر پوست خارج شوند. سپس فولیکول‌ها دانه دانه کاشته شوند‌.

روش FUT بهتر است یا FIT

با استفاده از روش FUT موها حالت طبیعی پیدا می‌کنند. ولی در بعضی کاشت‌ها زحمت زیادی برای پزشک معالج ایجاد می‌کند. از طرفی بعضی از متقاضیان سابقه زخم های گوشتی دارند، بنابراین این روش نمی‌تواند گزینه مناسبی برای او باشد. همچنین این روش نسبتاً درد زیادی دارد. پس برای درمان کم پشتی‌های جزئی روش مناسبی نخواهد بود.

اما روش FIT تمام این مشکلات را برطرف کرده است؛ چون جراح با استفاده از برخی ابزار خاص کاشت مو را انجام می‌دهد. در واقع جهت برداشت یک تار مو روش های مختلفی را به کار می‌گیرد تا کمترین ناراحتی در فرد ایجاد شود‌. بنابراین خبری از خونریزی در فرد متقاضی نخواهد بود و بخیه‌ای در پوست وجود ندارد. به همین دلیل به روش FIT لقب بهترین روش کاشت مو بدون جراحی داده شده است‌‌.

دسترسی به بهترین کلینیک های پزشکی و زیبایی با کمک مجموعه برند آنالیز به سادگی میسر خواهد بود

نظرات کاربران درباره کدام یک از روش های کاشت موی سر برای شما مناسب تر است؟


مقالات پیشنهادی آرایش و زیبایی

لیست مقالات آرایش و زیبایی