مانیکور خیس ناخن بهتر است یا خشک؟ فواید + عوارض

فهیمی
اردیبهشت 5, 1400
زمان مطالعه دقیقه

مانیکور خیس ناخن بهتر است یا خشک؟ فواید + عوارض

یکی از روش‌های زیبایی آرایشی ناخن که تنها در آرایشگاه‌ انجام می‌شود مانیکور خیس ناخن است. این روش برای فرم دهی ناخن و حذف پوست‌های اضافه ناخن انجام می‌شود. البته بیشتر سالن‌های زیبایی علاوه بر مانیکور خیس همچنان مانیکور خشک ناخن هم ارائه می‌دهند. اما باید دید این دو نوع مانیکور چه تفاوتی با یکدیگر دارند و اینکه کدام یک از آن‌ها برای شما بهتر است‌.

مانیکور خیس ناخن

به مرتب سازی، آراستگی و فرم دادن به شکل ناخن‌ها مانیکور گفته می‌شود. البته در این روش سوهان کشیدن و حذف پوست‌های اضافه ناخن هم انجام می‌گیرد. برای اجرای این نوع مانیکور و خیساندن کوتیکول ها باید ناخن‌ها در آب قرار بگیرد. به همین دلیل به این نوع روش زیباسازی ناخن، مانیکور خیس گفته می‌شود‌. معمولاً در اجرای این روش ابزارهای خاصی برای تمیز کردن ناخن مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین با انجام شفاف سازی پوست و استفاده از ماسک های لایه بردار مراحل اجرای مانیکور ناخن کوتاه و بلند با کیفیت بیشتری انجام خواهد شد.

آموزش مانیکور ناخن خیس

 

مانیکور خیس ناخن چیست؟

 

برای اینکه مانیکور خیس ناخن را در بالاترین کیفیت انجام دهید باید ابتدا لاک روی ناخن‌های خود را پاک کنید. البته سعی کنید این کار را با استفاده از استون انجام ندهید؛ چون این ماده آسیب هایی را به سطح ناخن وارد خواهد کرد. سپس ناخن‌ها را تا حد دلخواه کوتاه کنید و با استفاده از سوهان دستی یا برقی، زبری و ناهمواری ناخن را برطرف نمایید. بعد از آن کاسه مانیکور را توسط مقداری آب گرم پر کنید، به خاطر داشته باشید که درون کاسه به اندازه لازم صابون بریزید.

چنانچه قرص مانیکور یا کوکتل دارید آن‌ها را نیز به آب اضافه کنید، سپس دست‌هایتان را به مدت ده دقیقه درون ترکیب آب و صابون بگذارید تا حسابی پوسته‌های اضافه اطراف ناخن ‌و کوتیکول ها خیس بخورد. البته اگر ناخن‌های شما شکننده و حساس است این کار را در زمان کمتری انجام دهید. سپس دست‌ها را خشک کنید و مراحل فرم دهی و مرتب سازی ناخن را شروع کنید.

فواید مانیکور خیس

در واقع با خیساندن ناخن در آب شما به راحتی می‌توانید پوست های مرده اطراف ناخن را اصلاح کنید. هرگز با فشار زیاد کوتیکول را تمیز نکنید؛ چون این کار باعث ایجاد عفونت در قسمت‌هایی از پوست خواهد شد. در انجام این روش امکان استفاده از اسکراب وجود دارد. بنابراین تمامی خشکی‌های سطح پوست از بین خواهد رفت، از طرفی ضمن زیبایی ناخن یک طراوت قابل توجهی در دستان شما به وجود می‌آید. در زمان لاک زدن، ناخن‌ها براق‌تر بوده و جلوه بیشتری پیدا خواهند کرد.

همچنین با ماساژ دست، جریان خون افزایش پیدا می‌کند، به طوری که می‌توان گفت این روش تا حدودی باعث جوانسازی پوست دست می‌شود. معمولاً ماسک های ناخن که در مانیکور به کار می‌رود موجب استحکام ناخن‌ها شده و ناخن‌ها رشد بهتری خواهند داشت‌. تمیز کردن گوشه و کنار ناخن‌ها هر گونه قارچ و عفونت را از بین می‌برد و در نهایت به افراد زیبایی و اعتماد به نفس می‌بخشد.

عوارض مانیکور ناخن

چنانچه این کار در منزل و یا سالن های غیر معتبر انجام شود، قطعاً در صورت استفاده از لوازم غیراستاندارد و غیربهداشتی خطر ابتلا به عفونت سلامتی افراد را تهدید می‌کند. در زمان استفاده از سوهان برقی ممکن است ناخن شما به طور اتفاقی شکسته شود و یک ناهماهنگی در ناخن های دستتان به وجود بیاید. در غیر این صورت انجام مانیکور خشک و خیس اگر دو هفته یک‌بار انجام شود هیچ عوارض خاصی نخواهد داشت.

همچنین بخوانید:کدام یک از روش های کاشت موی سر برای شما مناسب تر است؟

جدیدترین روش مانیکور کردن ناخن

 

فواید مانیکور خیس

 

امروزه برخی سالن های زیبایی برای انجام مانیکور خیس ناخن سعی می‌کنند با استفاده از پارافین، ناخن را مرطوب کنند. شاید این روش برای آموزش مانیکور ساده ناخن مناسب باشد؛ ولی در انجام مانیکور خیس تنها یک رطوبت جزئی ایجاد می‌کند که قطعاً در برخی موارد نمی‌تواند شرایط مناسبی را برای انجام‌ مانیکور خیس شما فراهم آورد.

مانیکور خشک ناخن چیست؟

این روش زیباسازی ناخن دقیقاً مانند اجرای مانیکور خیس ناخن است، البته تفاوت این روش با مانیکور خیس این است که ناخن‌ها در آب قرار داده نمی‌شود. شاید این روش کمی برای فرد ناخن کار، سخت باشد. اما افرادی که ناخن های شکننده و ظریفی دارند در این روش، مانیکور آن‌ها بهتر انجام خواهد گرفت‌. معمولاً این نوع مانیکور به چند روش قابل انجام است.

  • مانیکور خشک معمولی
  • مانیکور خشک روسی
  • مانیکور فرانسوی
  • مانیکور آمریکایی
  • مانیکور ژلیس

قیمت مانیکور ناخن خشک در نمونه‌های مختلف نرخ‌های متفاوتی خواهد داشت.‌

خوب است بدانید تفاوت انواع مانیکور ناخن در نحوه لاک زدن و آراستگی ناخن است.

مانیکور خیس ناخن بهتر است یا خشک؟

و اما در آخر باید گفت هیچ کدام از مانیکورها از نظر کیفیت و زیبایی تفاوتی با یکدیگر ندارند. در انتخاب اینکه کدام مانیکور بهتر است تنها به نوع و میزان شکنندگی ناخن شما بستگی دارد. یعنی شاید برای شما مانیکور خیس بهتر از خشک باشد. ولی برای فرد دیگری مانیکور خشک ناخن بهترین گزینه زیباسازی باشد.

دسترسی به بهترین سالن های زیبایی با کمک مجموعه برند آنالیز به سادگی میسر خواهد بود

نظرات کاربران درباره مانیکور خیس ناخن بهتر است یا خشک؟ فواید + عوارض


مقالات پیشنهادی آرایش و زیبایی

لیست مقالات آرایش و زیبایی