درباره سابسیژن با کانولا برای رفع جای جوش بیشتر بدانید

فهیمی
اردیبهشت 5, 1400
زمان مطالعه دقیقه

درباره سابسیژن با کانولا برای رفع جای جوش بیشتر بدانید

سابسیژن با کانولا یک روش تأثیرگذار برای از بین بردن جای جوش و آکنه‌ها می‌باشد. در این روش از یک ابزار مخصوص با نام کانولا استفاده می‌شود. اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری را در این زمینه کسب کنید می‌توانید با ما در این بخش همراه شوید.

سابسیژن با کانولا چیست؟

سابسیژن با کمک کانولا یکی از روش‌های راحت و کم‌خطر است که به صورت سرپایی انجام می‌شود. در این روش از یک مکانیسم اساسی و متفاوت استفاده می‌کنند. در واقع سابسیژن با کانولا روشی است که موجب رها شدن بافت‌های همبندی سفت خواهد شد.

در این روش بافت‌های فیبروتیک با استفاده از یک وسیله به صورت استاندارد و با کمک سوزن‌های مخصوص که نوکور نام دارند و یا با کمک کانولا درمان جای جوش‌ها صورت می‌گیرد. عمل سابسیژن با کانولا یک درمان تأثیرگذار برای جوش‌های عمیقی است که در اثر آکنه به وجود آمده‌اند.

از عوامل مهمی که روی فرورفتگی‌ها و جای جوش ها تأثیر می‌گذارد، می‌توان به آکنه و چسبندگی و فیبروز زیر آن‌ها اشاره کرد که موجب می‌شود تا پوست به سمت داخل کشیده شده و این فرورفتگی ها را به وجود آورد.

نحوه انجام سابسیژن چگونه است؟

 

سابسیژن با کانولا چیست؟

 

نحوه انجام دادن سابسیژن از طریق ضدعفونی‌ کردن پوست صورت می‌گیرد. در برخی موارد نیز از تزریق بی‌حسی زیر پوست استفاده می‌کنند و یا ممکن است فقط با استفاده از پماد بی‌حسی این کار انجام شود. پزشک معالج با استفاده از ماژیک جراحی نواحی که دچار چال شده‌اند را مشخص می‌کند و دور آن‌ها را خط خواهد کشید.

انجام سابسیژن با کانولا برای افراد مختلفی مناسب می‌باشد. این روش تأثیر زیادی برای افرادی که دارای جای جوش عمیق و آکنه هستند، خواهد داشت. ضمن اینکه افرادی که دچار خط خنده عمیق شده‌اند و یا افرادی که جوش گاه اسکار فرورفته دارند نیز از این روش استفاده می‌کنند. همچنین برای افراد مسن که دچار چین و چروک های مشخص و آسیب‌هایی در اثر آفتاب شده‌اند، این روش بسیار مؤثر خواهد بود.

مدت زمان درمان جای جوش با روش سابسیژن

به‌طورکلی می‌توان گفت که روش سابسیژن پیچیدگی چندان زیادی ندارد و جلسات درمانی آن در مدت زمان کوتاهی انجام می‌شود. فرد بلافاصله پس از درمان مرخص شده و می‌توانند در صورت انجام دادن مراقبت های توصیه شده فعالیت‌های روزانه خود را ادامه دهد. برای اینکه بتوان نتیجه بهتری دریافت کرد، باید این روش درمانی ۴ تا ۶ جلسه و ماهی یکبار صورت گیرد. سابسیژن روش درمانی دائمی و ماندگار می‌باشد.

همچنین بخوانید: آیا ماساژ با روغن زیتون برای لاغری شکم تأثیر دارد؟

استفاده از کانولا برای سابسیژن

کانولا یکی از ابزارهایی است که برای سابسیژن از آن استفاده می‌شود. کانولا چون نوک تیزی ندارد، نسبت به دیگر روش‌ها از اطمینان بالاتری برخوردار بوده و با وارد شدن به عمق پوست با عروق و اعصاب زیر پوستی برخورد می‌کند.

در حقیقت بدون اینکه به آن‌ها آسیب برساند، از کنار آن‌ها عبور خواهد کرد. همچنین می‌تواند در سطح وسیع در زیر پوست مانور پیدا کند و بدون ایجاد کمبودی جای جوش و آکنه را از بین ببرد.

روش سابسیژن با کانولا نسبت به سوزن نوکور طبیعی‌تر بوده و علت آن غیر نوک تیز بودن سوزن آن می‌باشد. در این روش نیازی نیست که از نیروی فیزیکی بیشتر برای آزاد کردن بافت فیبروز استفاده شود.

چگونگی رفع جای جوش با سابسیژن

 

مزایای سابسیژن با کانولا

 

در برخی افراد جوش‌های عمیق و یا آبله مرغان و آکنه سبب شده تا سطح پوست فرو رفته و از این طریق بافت داخلی پوست آن‌ها سفت خواهد شد. درنتیجه بافت سفت شده جلوی بازسازی مجدد پوست را خواهد گرفت و پوست به صورت فرو رفته باقی می‌ماند. روش سابسیژن با کانولا یک درمان تأثیرگذار می‌باشد که در آن از طریق ابزار مخصوص که وارد پوست می‌شود. این بافت‌های منسجم و سفت متلاشی خواهد شد و از طریق تحریک لایه اپیدرم پوست کلاژن سازی پوست انجام می‌شود و در نتیجه بازسازی مجدد پوست جای فرورفتگی ها را پر خواهد کرد.

مزایای سابسیژن با کانولا

حال که با این روش مؤثر برای جوانسازی پوست آشنا شدید لازم است بدانید سابسیژن با کانولا دارای مزایای مختلفی می‌باشد که از جمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مدت زمان نقاهت آن کوتاه است.
  • دارای نتیجه درمانی عالی می‌باشد.
  • برای همه تیپ های پوستی مناسب است.
  • می‌توان به همراه پیلینگ شیمیایی و لیزر فرکشنال co۲ و rf استفاده کرد.
  • قابلیت انجام در همه فصول سال را دارد.

دسترسی به بهترین کلینیک های پزشکی و زیبایی با کمک مجموعه برند آنالیز به سادگی میسر خواهد بود

نظرات کاربران درباره درباره سابسیژن با کانولا برای رفع جای جوش بیشتر بدانید


مقالات پیشنهادی آرایش و زیبایی

لیست مقالات آرایش و زیبایی