ناگفته هایی که باید درباره لیزر بیکینی بدانید

فهیمی
اردیبهشت 5, 1400
زمان مطالعه دقیقه

ناگفته هایی که باید درباره لیزر بیکینی بدانید

یکی از بهترین روش هایی که برای از بین موهای زائد دستگاه تناسلی و زیر بغل به کار می‌رود لیزر بیکینی است‌. از آنجایی که نظافت این قسمت‌های بدن بسیار وقت‌گیر و پرهزینه است. پس این روش شما را از انجام اپیلاسیون و خرید تیغ‌ها و پودرهای موبر نجات می‌دهد؛ چون با یکبار انجام لیزرهای بیکینی می‌توانید تا مدت زیادی از شر موهای زائد رها شوید. البته سعی کنید این روش را بعد از ۱۵ سالگی انجام دهید تا دقیقاً نواحی رویش مو برای پزشک معالج قابل مشاهده باشد.‌

لیزر بیکینی

شاید بارها از خود پرسیده‌اید که لیزر بدن شامل کجا است؟ در پاسخ باید گفت امروزه از جمله مشکلاتی که در تمام افراد چه زنان و چه مردان وجود دارد، رشد سریع موهای زائد در قسمت دستگاه تناسلی و زیر بغل می‌باشد.‌ از طرفی تعرق زیاد، التهابات پوستی و خارش در این نواحی از جمله مشکلات شایعی است که افراد با آن روبه‌رو هستند.

به همین دلیل پزشکان متخصص در نظر گرفتند تا با استفاده از دستگاه های لیزر، فولیکول‌های مو در این نواحی را از بین ببرند‌. همچنین تا مدت زیادی از رشد مو در خطوط بیکینی جلوگیری به عمل آورند. پس با این به نواحی شرم هر فردی بیکینی گفته می‌شود.‌

نحوه انجام لیزر موهای بیکینی

 

لیزر بیکینی

 

معمولاً این شیوه پزشکی در چند جلسه باید انجام شود. در این روش، پزشک معالج با استفاده از یک نوع دستگاه لیزر مثلاً دستگاه لیزر الکساندرایت پرتورهای متناوبی را به فولیکول‌های خط بیکینی می‌تاباند. در نتیجه موها بسیار نازک شده و رشد خود را از دست می‌دهند.‌ در حقیقت این روش می‌تواند ۸۵ درصد از موهای زائد در نواحی سینه، زیر بغل و خط بیکینی را از بین ببرد، البته زمان هر وعده لیزر در روز باید حدود ۱۰ دقیقه باشد.

انواع لیزر

اگر شما هم تمایل زیادی به رهایی از شر موهای زائد در دستگاه تناسلی، زیر بغل و موهای سر سینه دارید، می‌توانید با بررسی قیمت لیزر بیکینی این کار را با موفقیت انجام دهید. از جمله این روش‌ها عبارتند از:

لیزر الکساندرایت: این روش سریع ترین نوع لیزر است.

لیزر ND- YAG: این نوع لیزر گزینه مناسبی برای افرادی با پوست برنزه می‌باشد.

البته استفاده از هیچ نوع لیزری برای خانم های باردار توصیه نمی‌شود.‌

همچنین بخوانید: لیفتینگ صورت با دستگاه هایفو بهتر است یا نخ؟

مزایای لیزر موهای بیکینی

 

لیزر بیکینی

 

مهم‌ترین مزیت لیزر بیکینی حذف موهای زائد تا مدت طولانی می‌باشد؛ اما جالب است بدانید که این روش می‌تواند تیرگی ناحیه تناسلی و زیر بغل را نیز از بین ببرد. ضمن تمیز بودن همیشگی این نواحی، قطعاً در رابطه زناشویی شما تأثیر مثبتی خواهد داشت‌. از طرفی با حذف وسایلی از قبیل پودر موبر و تیغ مطمئناً در هزینه‌های شما صرفه‌جویی خواهد شد.

هر فردی اعم از دختران جوان و نوجوانان پسر می‌توانند کاندیدای انجام این روش باشند؛ چون تا به حال هیچ عوارض لیزر بیکینی برای دختر و پسر گزارش نشده است‌. این روش خصوصاً برای ورزشکاران گزینه بسیار مناسبی به شمار می‌آید. معمولاً انجام لیزر موهای بیکینی سن خاصی ندارد؛ ولی بهتر است این کار بعد از سن بلوغ پسران و بعد از چند دوره از سیکل ماهانه دختران انجام شود.

کارهای لازم قبل از لیزر موهای بیکینی

قبل از رفتن به مراکز انجام لیزر موهای بیکینی باید یکسری نکات را رعایت کنید. البته تمام این موارد تحت عنوان آموزش لیزر بیکینی به متقاضیان ارائه خواهد شد. مثلاً:

 • باید ۱۲ ساعت قبل از لیزر خطوط بیکینی، نواحی مورد نظر را با استفاده از ژیلت اصلاح کنید.
 • سعی کنید برای حفظ بهداشت چند ساعت قبل از لیزر حتماً دوش بگیرید.
 • در برابر تابش نور خورشید قرار نگیرید.
 • لباس راحتی را برای پوشیدن بعد از لیزر، همراه خود داشته باشید؛ چون پس از انجام لیزر نواحی لیزر شده قطعاً ملتهب بوده و درد خواهد داشت. پس سعی کنید لباس شما جذب نباشد؛ چون باعث ناراحتی در شما می‌شود.
 • مصرف مواد کافئین دار نتیجه کار را کاهش می‌دهد پس چنین خوراکی‌هایی را استفاده نکنید.
 • ۱۴ روز قبل از انجام لیزر از خوردن داروهایی مانند انواع آنتی بیوتیک‌های تتراسیکلین خودداری کنید.
 • ۳ روز پیش از لیزر الکل مصرف نکنید.

مراقبت های بعد از لیزر

هنگامی که تمام جلسات لیزر را انجام دادید این اجازه را دارید تا سریعاً به منزل بیایید. البته باید برای جلوگیری از عوارض لیزر بیکینی و زیر بغل، برخی نکات اساسی دیگر را رعایت کنید. از جمله این مراقبت‌ها عبارتند از:

 • از دست زدن به نواحی لیزر شده جدا خودداری کنید؛ چون این نواحی تا مدت زیادی حساس هستند‌.
 • گذاشتن کمپرس آب سرد بر روی نواحی لیزر شده را فراموش نکنید.
 • هرگز به لیزر ناحیه بیکینی ژیلت و یا تیغ نکشید؛ چون این کار اثر لیزر را بین خواهد برد.‌
 • تا پایان دوره لیزر اصلاً از کرم های موبر و یا هر نوع پماد دیگری استفاده نکنید.
 • برای اینکه از تأثیر لیزر کاسته نشود باید تا ۵ روز اول ورزش های هوازی انجام ندهید‌.
 • سعی کنید لباس‌های زیر شما نخی و خنک باشد.
 • تنها برای تسکین درد و کاهش التهاب از ژل های خنک کننده‌ای که پزشک تجویز می‌کند استفاده نمایید.

دسترسی به بهترین کلینیک های پزشکی و زیبایی با کمک مجموعه برند آنالیز به سادگی میسر خواهد بود

نظرات کاربران درباره ناگفته هایی که باید درباره لیزر بیکینی بدانید


مقالات پیشنهادی آرایش و زیبایی

لیست مقالات آرایش و زیبایی