اصلاح و برداشتن ابرو بعد از بوتاکس باید چگونه انجام شود؟

فهیمی
اردیبهشت 5, 1400
زمان مطالعه دقیقه

اصلاح و برداشتن ابرو بعد از بوتاکس باید چگونه انجام شود؟

اصلاح صورت و برداشتن ابرو بعد از بوتاکس تا مدت ۲۴ ساعت تحت هیچ شرایطی توصیه نمی‌شود. چرا که وارد آوردن ضربه و فشار به محل تزریق بوتاکس باعث جا به جایی مواد تزریق شده می‌شود. همچنین ممکن است مواد به خوبی نتواند به لایه‌ها و ماهیچه‌های زیرین نفوذ پیدا کند‌. بنابراین شما بعد از گذشت یک هفته، کیفیت مطلوبی از انجام بوتاکس مشاهده نخواهید کرد. حتی احتمال کبودی شدید در صورت وجود دارد، از این رو بهتر است بعد از انجام بوتاکس تا مدت حداقل یک هفته برخی از فرآیندها مانند اصلاح صورت و اصلاح ابرو را انجام ندهید.‌

اصلاح صورت بعد از بوتاکس

 

اصلاح صورت بعد از بوتاکس

 

این روزها تزریق بوتاکس در میان خانم‌ها و آقایان برای رفع چین و چروک های صورت، محبوبیت زیادی پیدا کرده است‌‌. اما بیشتر خانم‌ها طبق عادت همیشگی خود در همان روزهای اول تمایل به برداشتن ابرو بعد از بوتاکس را دارند‌. در صورتی که این کار کاملاً غیرمجاز است. اگر چه طبق نظریه برخی از پزشکان، مصرف لوازم آرایش مانعی برای کیفیت بوتاکس نخواهد داشت. اما قطعاً بند انداختن صورت بعد از بوتاکس خصوصاً بلافاصله بعد از تزریق مواد یعنی در روز اول موجب کبودی در صورت خواهد شد.

از طرفی تکان دادن مداوم سر و زدن ضربه به محل تزریق مواد می‌تواند باعث حرکت کردن مواد در زیر پوست شود. لازم است بدانید که این امر حتی در مورد آقایان نیز صادق است. یعنی نباید آقایان بعد از بوتاکس با ماشین ریش تراش و یا خود تراش های دستی صورت خود را اصلاح کنند. پس فرقی ندارد که جنسیت شما خانم یا آقا می‌باشد، بلکه مهم مراقبت صحیح از محل بوتاکس شده می‌باشد.

وکس صورت بعد از بوتاکس

از آنجایی که ماساژ صورت کار مناسبی بعد از انجام بوتاکس به حساب نمی‌آید. بنابراین برداشتن ابرو بعد از بوتاکس و وکس کردن صورت کار بسیار اشتباهی خواهد بود‌. البته محدودیت این کار تنها به مدت ۲۴ ساعت تا یک هفته است. بعد از گذشت این دوره شما به راحتی می‌توانید کارهای زیبایی صورت از قبیل:

  • اصلاح با بند
  • وکس صورت
  • استفاده از بند اندازه برقی
  • مصرف اپی لیدی

مصرف هر گونه لوازم آرایش و بسیاری کارهای دیگر را از سر بگیرید.

همچنین بخوانید: مهم ترین دلایل تغییر رنگ تاتو ابرو چیست؟

برداشتن ابرو بعد از بوتاکس

بیشتر خانم‌ها در هنگام بالا بردن و یا پایین آوردن ابرو بعد از بوتاکس تمایل زیادی به این موضوع دارند که چهره آن‌ها متفاوت شده باشد. بنابراین سریعاً اقدام به رنگ کردن و یا کشیدن مداد آرایشی در لابه‌لای ابروها می‌کنند. در صورتی که ممکن است این کار حداقل در ۴ ساعت اول باعث عوارض شدیدی در فرد شود.

پس به شما پیشنهاد می‌دهیم تا ۲۴ ساعت از انجام این کار خودداری کنید. همچنین به مواد تزریق شده بوتاکس اجازه ثابت بودن و جذب شدن بدهید. سپس در روزهای بعدی به آرامی اقدام به آرایش چشم و ابروی خود کنید. یک نکته مهم دیگری که وجود دارد استفاده از موچین در ساعات اولیه بوتاکس است، این نوع وسیله‌ها باعث تحریک لایه‌های پوستی ابرو خواهند شد.

از طرفی کاربرد موچین در روزهای اول موجب عوارض جانبی مثل کبود شدن اطراف ابرو و شاید هم تیرگی در پلک‌ها شود. مراقبت های بعد از بوتاکس چنان اهمیتی دارد که اگر به طور تصادفی هم شما به محل تزریق بوتاکس ضربه وارد کنید باید سریعاً با استفاده از کمپرس آب سرد از عوارض پیش آمده جلوگیری کنید.

اصلاح ابرو بعد از بوتاکس

 

وکس صورت بعد از بوتاکس

 

اگر به دنبال روشی برای تمیز کردن صورت خود و حتی برداشتن ابرو بعد از بوتاکس هستید، باید گفت تا مدت 1 الی 2 روز هیچ روش مناسبی برای این کار وجود ندارد. حتی رنگ مو بعد از بوتاکس صورت می‌تواند عوارضی را به دنبال داشته باشد‌. البته شما می‌توانید باز هم برای اطمینان بیشتر با پزشک خود مشورت نمایید. چون قطعاً پزشکتان از میزان دوز مواد تزریق شده و شیوه کار خود کاملاً آگاهی دارند، یعنی ممکن است در همان روز اول بعد از گذشت چند ساعت به شما اجازه این کار داده شود‌.

کارهای ممنوع بعد از تزریق بوتاکس

دقت کنید در روزهای اولیه تزریق بوتاکس نه تنها اصلاح و برداشتن ابرو بعد از بوتاکس ممنوع است. بلکه باید از انجام برخی کارهای دیگر نیز خودداری کنید، از جمله این کارها عبارتند از:

فعالیت زیاد

بعد از انجام روش بوتاکس به جای آرایش و تمیز کردن صورت سعی کنید تا یک روز به طور کامل استراحت کنید. در واقع این کار می‌تواند نتیجه مطلوب‌تری را برای شما حاصل نماید.

ضربه زدن به محل تزریق

بعد از بوتاکس شاید در برخی قسمت‌های صورت خصوصاً محل تزریق حس ناخوشایندی داشته باشید.‌ پس تحت هیچ شرایطی به ناحیه بوتاکس شده دست نزنید‌ تا ماندگاری بوتاکس ابرو بالا برود‌. این حالت حتی ممکن است در زمان ترمیم بوتاکس بعد از یک ماه نیز برای افراد پیش بیاید.

خوابیدن روی صورت

در بیشتر مواقع افراد برای اصلاح صورت و ابرو عادت به دراز کشیدن روی تخت دارند. حتی گاهی اوقات لازم است تا فرد چند دقیقه روی یکطرف از صورت خود بخوابد. غافل از اینکه خوابیدن روی محل بوتاکس باعث فشار به مواد تزریق شده می‌شود.

مصرف داروهای رقیق کنده

گاهی اوقات افراد برای جلوگیری از درد در هنگام برداشتن ابرو بعد از بوتاکس و یا اصلاح صورت اقدام به خوردن قرص‌هایی مانند ژلوفن و یا پروفن می‌کنند. در صورتی که این نوع داروها سبب رقیق شدن خون شده و اثر بوتاکس را از بین خواهد برد.

دسترسی به بهترین کلینیک های پزشکی و زیبایی با کمک مجموعه برند آنالیز به سادگی میسر خواهد بود.

نظرات کاربران درباره اصلاح و برداشتن ابرو بعد از بوتاکس باید چگونه انجام شود؟


مقالات پیشنهادی آرایش و زیبایی

لیست مقالات آرایش و زیبایی