هر آنچه لازم است درباره معاینه و چکاپ سگ بدانید

فهیمی
فروردین 12, 1400
زمان مطالعه دقیقه

هر آنچه لازم است درباره معاینه و چکاپ سگ بدانید

یکی از موضوعات مهمی که در رابطه با نگهداری از سگ ها باید بدانید، چکاپ سگ به صورت دوره ای است. در صورتی که شما نیز قصد نگهداری از یک سگ را دارید، لازم است که او را به صورت منظم برای چکاپ دوره ای و همچنین تزریق واکسن مورد نیاز به کلینیک های دامپزشکی ببرید تا از این طریق سلامتی خود و حیوانات خانگی‌تان را تضمین کنید.

چکاپ حیوانات خانگی

شما می‌توانید با انجام چکاپ و معاینه حیوانات خانگی آن‌ها را از نظر غربالگری انواع بیماری ها بررسی نمایید و از این طریق مطمئن شوید که حیوان خانگی که در منزل شما است، یک حیوان سالم می‌باشد. برای معاینه و چکاپ دوره ای حیوانات خانگی مثل سگ ها باید به کلینیک های دامپزشکی معتبر مراجعه کرد.
در این کلینیک ها با استفاده از امکانات پیشرفته و تجهیزات به روز و باکیفیتی که وجود دارد، بهترین خدمات در زمینه چکاپ دوره ای حیوانات خانگی و همچنین تشخیص بیماری ها و درمان سگ ها ارائه می‌شود.

چکاپ دوره ای سگ ها در کلینیک دامپزشکی

سگ ها از جمله دوستداشتنی ترین حیوانات خانگی هستند که باید به صورت دوره ای معاینه و چکاپ شوند. معمولاً این چکاپ سگ به شکل فیزیکی و آزمایشگاهی صورت می‌گیرد. اهمیت چکاپ دوره ای حیوانات خانگی به این دلیل است که با پیدا شدن یک سری علائم بیماری لازم است آن‌ها را نزد متخصص دامپزشک برد و با استفاده از آزمایش‌های لازم می‌توان تشخیص و پیشگیری بیماری های مختلف بر روی حیوانات را انجام داد.

بنابراین چکاپ دوره ای سگ ها لازم است با دقت لازم صورت گیرد. علاوه بر اینکه در منزل می‌توان چکاپ های معمولی بر روی حیوانات خانگی انجام داد، لازم است که آن‌ها را برای چکاپ های دوره ای نیز به کلینیک های دامپزشکی برد. چرا که در بخش های داخلی این کلینیک‌ ها امور مربوط به پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری های حیوانات خانگی انجام می‌شود.

چکاپ دوره ای سگ

مدت زمان چکاپ سگ ها چقدر است؟

میان سلامتی اعضای خانواده و حیوانات خانگی مانند سگ و گربه که در منزل نگهداری می‌شوند، ارتباط مستقیمی وجود دارد. پس لازم است که این حیوانات مرتباً در بخش‌ های داخلی کلینیک های دامپزشکی ویزیت شده و سلامتی آن‌ها را دامپزشک تائید کند. تمامی حیوانات خانگی برای اینکه زندگی سالم تر و باکیفیت‌تری داشته باشند، لازم است که از چکاپ سگ به صورت دوره ای استفاده کنند.

حیواناتی که دارای پرونده پزشکی دامپزشکی هستند، هر سه ماه یک بار توسط دامپزشک معاینه می‌شوند و سلامتی آن‌ها از این طریق کنترل می‌شود. بنابراین در صورتی که احتمال بیماری های مزمن و یا تومورهای مختلفی برای حیوانات وجود داشته باشد با انجام چکاپ می‌توان این موارد را به میزان زیادی کاهش داد.

همچنین بخوانید: 5 دستور عالی تهیه سوپ برای گربه خانگی

واکسیناسیون سگ ها

واکسیناسیون سگ ها در واقع تضمینی برای سلامتی این حیوانات برای آینده می‌باشد. واکسیناسیون به ‌موقع راهی است که می‌توان برای پیشگیری و درمان از بیماری هایی که در آینده ممکن است قابلیت درمان آن‌ها وجود نداشته باشد به کار برد.

بیشتر بیماری هایی که قابل درمان نباشند و یا در صورتی که بتوان آن‌ها را درمان کرد، احتمال دارد اثرات غیرقابل برگشتی از خود باقی بگذارند، در این صورت ممکن است هزینه های درمانی بیشتر از هزینه تزریق واکسن باشد، پس منطقی است که برای پیشگیری از بیماری‌ های مختلف، سگ خود را واکسیناسیون کرد.

چکاپ و واکسیناسیون سگ

چکاپ و درمان سگ

در صورتی که حیوانات خانگی شما به طور منظم در بخش‌ های داخلی معاینه شوند، این حیوانات به بیماری های مختلف کمتر دچار می‌شوند و زندگی آن‌ها سالم تر بوده و در نتیجه طول عمر بالاتری خواهند داشت. در کلینیک های دامپزشکی تجهیزات به روز و پیشرفته‌ای وجود دارد که امکان تشخیص و تصویربرداری از بیماری های سگ ها با کمک این تجهیزات وجود دارد.

در رابطه با چکاپ پزشکی حیوانات خانگی مثل سگ ها می‌توان گفت که از همان بدو تولد تا پیری این حیوانات، چکاپ آن‌ها امری لازم و ضروری می‌باشد. با انجام بررسی‌های منظم که توسط دامپزشک صورت می‌گیرد، می‌توان پیش از اینکه مشکلات بزرگ رخ دهند موارد کوچک را پیدا کرده و آن‌ها را حل کرد.

چکاپ سالیانه سگ

علاوه بر انجام چکاپ های رایجی که معمولاً در منزل بر روی حیوانات خانگی مثل سگ ها صورت می‌گیرد، لازم است که این حیوانات برای چکاپ سگ به صورت سالانه نزد دامپزشک برده شوند. دامپزشک با بررسی کردن حیوان از سر تا دم و با پرسیدن سؤالاتی مانند میزان مصرف آب، اشتها و رژیم غذایی حیوانات و همچنین عادت های دستشویی کردن آن‌ها به بررسی فعالیت‌های بدنی حیوانات می‌پردازد.

دسترسی به بهترین کلینیک های دامپزشکی با کمک مجموعه برند آنالیز به سادگی میسر خواهد بود

نظرات کاربران درباره هر آنچه لازم است درباره معاینه و چکاپ سگ بدانید


مقالات پیشنهادی حیوانات خانگی

لیست مقالات حیوانات خانگی