بستنی گربه چیست و نحوه استفاده از آن چگونه است؟

فهیمی
فروردین 12, 1400
زمان مطالعه دقیقه

بستنی گربه چیست و نحوه استفاده از آن چگونه است؟

ما در این مقاله شما را با بستنی گربه که یکی از غذاهای تشویقی لذیذ برای این حیوانات خانگی است آشنا می‌کنیم. بنابراین اگر شما هم صاحب یک گربه خانگی هستید، لازم است بدانید یکی از موضوعات مهمی که برای تغذیه و تربیت گربه ضروری است استفاده از غذای تشویقی برای گربه می‌باشد.غذای تشویقی گربه موجب یادگیری و تربیت گربه و همچنین تأمین غذای لازم برای آن‌ها می‌شود. ضمن اینکه استفاده از این ماده غذایی نقش تأثیرگذاری برای تأمین ویتامین‌های لازم و همچنین سلامت دندان‌های گربه دارد.

غذای تشویقی برای گربه

هنگامی که می‌خواهید یک غذای تشویقی برای گربه خود انتخاب کنید، باید مسائل مختلفی مثل جنسیت، وزن، شرایط جسمانی و سن گربه را در نظر بگیرید. برای انتخاب بهتر در این زمینه می‌توانید با یک دامپزشک مشورت کنید. برای مثال ممکن است از انواع غذای تشویقی که در آن‌ها مواد معدنی و ویتامین‌ها وجود دارند، برای گربه‌هایی که دچار کمبود شده‌اند به عنوان بهترین تشویقی استفاده کنید.

از سوی دیگر برخی از گربه ها چون دارای وزن اضافی هستند، برای آن‌ها نباید از غذای تشویقی که در آن‌ها کربوهیدرات یا پروتئین وجود دارد؛ استفاده کرد. برخی از غذاهای تشویقی نیز جویدنی هستند. این غذاها برای مواردی مثل از بین بردن جرم دندان و پلاک مفید می‌باشند.
برخی دیگر از غذاهای تشویقی نیز وجود دارند که گربه ها از خوردن آن‌ها لذت خواهند برد. این غذای تشویقی را می‌توان برای همه گربه ها به عنوان پاداش و جایزه استفاده کرد.

خرید بستنی گربه

بهترین زمان برای استفاده از بستنی گربه

در صورتی که می‌خواهید از بستنی به عنوان یک غذای آموزشی برای تربیت گربه استفاده کنید، بهترین زمانی که می‌توانید از این غذا به او بدهید و عده اصلی غذایی می‌باشد. در واقع زمانی که گربه شما چندان سیر نیست و خیلی گرسنه نباشد، بهتر حواسش به آموزش خواهد بود. پس بهترین موقع برای دادن بستنی تشویقی گربه وعده غذایی اصلی به منظور آموزش و تربیت گربه می‌باشد.

بستنی گربه چیست؟

در رابطه با بستنی تشویقی باید گفت که این نوع ماده غذایی در واقع یک غذای تشویقی بسیار دوست داشتنی برای گربه است. این بستنی به شکل مایع بوده و به همین دلیل به آن بستنی‌گربه می‌گویند. ترکیبات آن شامل طعم جوجه و ماهی می‌باشد و معمولاً آن را در بسته‌های چندتایی بسته‌بندی می‌کنند.

خوب است بدانید گربه ها عاشق غذای بستنی هستند و آن را می‌توان برای بچه‌گربه‌های کوچک که هنوز دندان ندارند استفاده کرد. برای خرید بستنی شما می‌توانید به بیمارستان های دامپزشکی و یا برای خرید اینترنتی بستنی‌گربه به پت شاپ ها مراجعه کنید.

همچنین بخوانید: آموزش شستن و حمام کردن 4 حیوان خانگی

خواص بستنی تشویقی گربه

از خواص بستنی تشویقی گربه می‌توان به مواردی مانند طعم بسیار لذیذ، در دو طعم مختلف و کیفیت بالا اشاره کرد. این غذا برای گربه‌هایی که تمایلی به خوردن غذای خود ندارند و یا بی اشتها می‌باشند، بهترین خوراکی است. از بستنی تشویقی گربه می‌توانید به عنوان یک غذای تشویقی به همراه غذای خشک استفاده کنید‌.

همچنین آن را می‌توان به همراه دارو به گربه‌های خود داد. در این غذا شکر و دیگر افزودنی‌ها و مواد نگهدارنده وجود ندارد و معمولاً آن را با کیفیت بالا تولید می‌کنند. این بستنی مزایای زیادی برای گربه ها دارد. اولین مورد از آن کمک کردن به هضم غذا می‌باشد، ضمن اینکه می‌توان آن به عنوان دسر برای گربه ها استفاده کرد. در بستنی گربه بیوتین وجود دارد که برای براق کردن پوست و موی گربه بسیار مفید می‌باشد.

ترکیبات بستنی گربه

نحوه استفاده بستنی برای گربه

در رابطه با نحوه استفاده بستنی گربه به عنوان یک غذا می‌توانید این محصول را با غذای خشک یا تر ترکیب کنید و یا آن را بر روی غذاهای خشک و تر بریزید، سپس آن را به گربه خود بدهید. همچنین باید این غذا را در جای خشک و دور از گرما نگهداری کنید. در مورد خواص بستنی تشویقی گربه نیز باید گفت که این مکمل غذایی برای گربه‌هایی که بالغ هستند، بسیار مفید بوده و چون در آن افزودنی غنی و یا مواد نگهدارنده رنگی وجود ندارد یکی از غذاهای بی‌خطر برای گربه ها می‌باشد.

بستنی تشویقی گربه را می‌توانید به شکل وعده غذایی روزانه به گربه خود بدهید. میزان استفاده از این غذای تشویقی در هر بار برای گربه شما به اندازه‌ای خواهد بود که خوشایند گربه است و شما می‌توانید آن را به شکل اسنک برای گربه خود درآورید.

ترکیبات بستنی تشویقی گربه

ترکیبات به کار رفته در بستنی گربه شامل گوشت و محصولات جانبی حیوانی است. همچنین در آن گوشت ماهی و محصولات جانبی ماهی نیز وجود دارد. از دیگر ترکیبات به کار رفته در این بستنی می‌توان به سبزیجات، محصولات لبنی و شیر اشاره کرد. از دیگر افزودنی‌های خوراکی که در این بستنی وجود دارد بیوتین است و ترکیبات سازنده آن شامل پروتئین خام، محتوای چرب، فیبر خام خاکسترها خام و محتوای مرطوب است.

این نکته را نیز به یاد داشته باشید که برای استفاده از بستنی همیشه باید و آشامیدنی تازه در دسترس قرار دهید. همچنین این بستنی را باید در جای خشک و خنک نگهداری کنید و آن را کنار محصولاتی که دارای بوی تند هستند، نگذارید.

دسترسی به بهترین کلینیک های دامپزشکی با کمک مجموعه برند آنالیز به سادگی میسر خواهد بود

نظرات کاربران درباره بستنی گربه چیست و نحوه استفاده از آن چگونه است؟


مقالات پیشنهادی حیوانات خانگی

لیست مقالات حیوانات خانگی