انوع باکس حمل و نقل برای چه حیواناتی کاربرد دارد؟

فهیمی
فروردین 12, 1400
زمان مطالعه دقیقه

انوع باکس حمل و نقل برای چه حیواناتی کاربرد دارد؟

باکس حمل و نقل حیوانات برای نگهداری و پرورش حیواناتی مثل سگ و گربه، پرندگان زینتی و انواع خرگوش و همستر کاربرد دارد. یکی از دغدغه‌های بزرگی که صاحبان حیوانات خانگی دارند، حمل و نقل این حیوانات است. بنابراین برای حمل و نقل و مسافرت حیوانات باید به دنبال یک وسیله کاربردی برای آن‌ها بود. از جمله تجهیزات کاربردی و مهم که برای حیوانات خانگی به کار برده می‌شود، باکس حمل حیوانات است.

باکس حمل و نقل حیوانات خانگی

برای نگهداری از حیوانات خانگی لازم است که وسایل و تجهیزات مورد نیاز برای آن‌ها را تأمین کرد. جا به جا کردن حیوانات خانگی یکی از موضوعات بسیار مهمی است که برای صاحبان حیوانات خانگی یک‌یک دغدغه محسوب می‌شود. بنابراین از طریق تهیه کردن باکس حمل و نقل و حیوانات خانگی می‌توان این مشکل را حل کرد.

اما این نکته را به خاطر داشته باشید که هنگام تهیه کردن باکس حمل حیوان خانگی باید سایز و نوع باکس در نظر گرفته شود تا حیوان بتواند به خوبی در آن جا شود. همچنین باید ابعاد و استاندارد بودن این باکس را نیز در نظر بگیرند تا حیوان خانگی آن‌ها در آن احساس راحتی داشته باشد.

کاربرد باکس حمل و نقل حیوانات

هنگامی که قصد رفتن به مسافرت با حیوان خانگی خود را دارید، یا هنگامی كه می‌خواهید حیوان خانگی‌تان را نزد پزشک ببرید، همچنین برای پیاده‌روی در شهر لازم است که از باکس حمل حیوانات استفاده کنید.

از طریق این باکس شما می‌توانید حیوان را در سفرهای زمینی و هوایی به راحتی با خود به همراه داشته باشید. تمامی افرادی که از حیوانات خانگی مانند سگ و گربه یا حیواناتی مانند همستر، خرگوش و پرندگان زینتی نگهداری می‌کنند، به این وسیله کاربردی نیاز پیدا خواهند کرد.

در صورتی که شما برای سفر بردن حیوانات خانگی خود از یک باکس حمل و نقل نامناسب برای حیوانات استفاده کنید، موجب آزار و اذیت حیوان شما و حتی خودتان می‌شود. پس برای خرید باکس سگ و گربه باید به نکات مهم برای خرید این وسیله دقت کنید. در واقع باکس حمل حیوانات باید امن بوده و در آن حیوان احساس راحتی داشته باشد.

کاربرد باکس حمل و نقل

 انواع باکس حمل سگ

در ساخت باکس حمل و نقل سگ از متریال و مواد مختلف استفاده شده است و هر باکسی برای هدفی ساخته می‌شود. بنابراین شما با در نظر گرفتن نوع نیاز حیوان خانگی خود می‌توانید، یکی از انواع باکس سگ که شامل باکس حمل سگ چوبی، یا باکس حمل سگ پلاستیکی و باکس حمل سگ قفسه فلزی می‌شود را برای حیوان خود تهیه کنید.

همچنین خوب است بدانید برخی از انواع باکس حمل سگ چرخدار هستند. ضمن اینکه شما می‌توانید برای خرید باکس سگ ارزان به فروشگاه ها و پت شاپ هایی که انواع باکس دست دوم را عرضه می‌کنند مراجعه کرده و پس از دریافت قیمت باکس سگ بزرگ و با باکس کوچک این محصولات را ارزان تر تهیه کنید.

همچنین بخوانید: خرید کدام انواع قلاده برای سگ و گربه و خرگوش مناسب تر است؟

باکس حمل سگ ساکی و یا کوله ای

در صورتی که از سگ های کوچک نگهداری می‌کنید، برای حمل و نقل این سگ ها می‌توانید از تجهیزات راحت تر و کوچکترین مثل ساک و کوله نیز استفاده کنید. زیرا حمل و نقل سگ ها با این وسیله بسیار راحت تر از باکس های پلاستیکی، چوبی و فلزی است. این وسیله دارای انعطاف پذیری زیادی است و با وزن سبکی که دارد حمل و نقل سگ را برای شما آسان تر می‌کند.

باکس خرگوش، خوکچه هندی و همستر

در ساخت باکس هایی که برای حمل و نقل حیوانات خانگی مانند خوکچه هندی، همستر و خرگوش هستند، از جنس پلاستیک استفاده می‌شود. این وسیله برای جلوگیری از ادرار کردن حیوانات خانگی در فضاهای عمومی و یا داخل ماشین به کار برده می‌شود.
برای اینکه حیوان خانگی شما بتواند در این باکس ها احساس راحتی بیشتری داشته باشد، می‌توانید در داخل باکس پوشال بریزید تا جای امن و راحت تری برای حیوانتان تهیه کنید.

 انواع باکس حمل سگ

باکس گربه

برای این که بتوانید گربه ها را جابجا کنید، بدون در نظر گرفتن به نژاد و سایزی که این حیوانات دارند، لازم است که حتماً برای آن‌ها یک باکس حمل و نقل تهیه کنید. این باکس باید امنیت لازم برای جابجایی گربه را در طول سفر داشته باشد. همچنین باید به‌گونه‌ای طراحی شده باشد که گربه در آن استرس نداشته باشد. از بهترین برندهای باکس گربه می‌توان به فلامینگو، تریکسی، کربل و … اشاره کرد.

باکس پرندگان زینتی

برای جابجایی پرندگان زینتی و باارزش نیز بهتر است که آن‌ها را با وسیله‌ای جابجا کرد که پرنده در آن دچار استرس و نگرانی نشود. امروزه سبد حمل و نقل برای پرندگان به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که انواع پرندگان کوچک و زینتی مثل مرغ عشق، قناری، طوطی، کاسکو و غیره را می‌توان در آن‌ها جابجا کرد.
در داخل باکس ظرف آب و دان قرار داده شده است، همچنین در این باکس ها یک نشیمنگاه برای نشستن پرنده وجود دارد تا در طول سفر پرنده بتواند روی آن بنشیند و خسته نشود.

دسترسی به بهترین کلینیک های دامپزشکی با کمک مجموعه برند آنالیز به سادگی میسر خواهد بود

نظرات کاربران درباره انوع باکس حمل و نقل برای چه حیواناتی کاربرد دارد؟


مقالات پیشنهادی حیوانات خانگی

لیست مقالات حیوانات خانگی