خرید کدام انواع قلاده برای سگ و گربه و خرگوش مناسب تر است؟

فهیمی
فروردین 12, 1400
زمان مطالعه دقیقه

خرید کدام انواع قلاده برای سگ و گربه و خرگوش مناسب تر است؟

با توجه به گستردگی انواع قلاده سگ و گربه و خرگوش هنگامی که برای حیوانات خود قصد خرید این تجهیزات را دارید طبیعتاً باید دقت کافی داشته باشید تا بتوانید بهترین نوع آن را تهیه کنید. از این رو در ادامه این مقاله ما سعی کرده‌ایم در خصوص انواع قلاده ها بیشتر صحبت کنیم تا شما بتوانید با دید بهتری اقدام به خرید کنید و خریدی رضایت بخش را تجربه کنید. پس با ما همراه شوید.

اهمیت استفاده از قلاده برای سگ و گربه

نگهداری از حیوانات خانگی چون سگ و گربه و خرگوش که امروزه بسیار مشاهده می‌شود طبیعتاً نیازمند رعایت نکات بسیاری است. در این بین استفاده از تجهیزات مناسب، اهمیت ویژه‌ای دارد که در بین این تجهیزات، قلاده و بند قلاده جزو لازمه‌های نگهداری از این حیوانات می‌باشد.

به طور کلی باید بدانید استفاده از قلاده برای حیواناتی چون گربه و خرگوش بیشتر جنبه ظاهری و زیبایی دارد؛ اما برای سگ این قلاده اهمیت ویژه‌ای خواهد داشت.

یکی از مهم‌ترین دلایل استفاده از قلاده برای سگ آموزش و تربیت سگ می‌باشد به طوری که بسیاری از این قلاده ها عموماً جهت آموزش طراحی شده و می‌توانید با استفاده از این قلاده آموزش‌های اولیه را به توله سگ بدهید.

همچنین حفظ امنیت حیوان از دیگر دلایل استفاده از قلاده می‌باشد به طوری که هنگام بیرون رفتن از خانه شما می‌توانید با استفاده از قلاده فعالیت حیوانات را کنترل کرده و از فرار کردن آن‌ها یا آسیب دیدنشان جلوگیری کنید.

در کنار این امر شما می‌توانید به قلاده سگ، گربه یا خرگوش پلاک نصب کرده و آدرس و شماره تلفن خود را نوشته تا در صورت گم شدن حیوان، یابنده بتواند با شما در تماس باشد.

 قلاده سگ و گربه

معرفی انواع قلاده سگ و گربه کتفی

با توجه به آنچه در خصوص اهمیت استفاده از قلاده گفته شد لازم است بدانید انواع قلاده سگ و گربه در دسته‌های مختلف قرار می‌گیرند که یکی از آن‌ها قلاده کتفی می‌باشد. این نوع قلاده که به قلاده لباسی هم معروف است شبیه به لباس بوده که بر دور بدن‌ حیوان بسته می‌شود. این نوع قلاده برای حیوانات پاکوتاه بسیار مناسب بوده و به گونه‌ای است که به گردن و چشم سگ هیچ‌گونه فشاری نمی‌آورد. اما لازم است بدانید این قلاده برای آموزش حیوان چندان مناسب نمی‌باشد.

معرفی قلاده گردنی سگ و گربه

نوع دیگری از انواع قلاده های سگ و گربه، قلاده گردنی است که شاید بتوان گفت بهترین و پراستفاده‌ترین این تجهیزات به شمار می‌رود. این محصول برای بیشتر سگ ها و حیوانات مناسب می‌باشد که همچون نوار باریکی است و معمولاً از جنس پلاستیک، چرم، فلز یا پارچه ساخته می‌شود.

همچنین بخوانید: راهنمای خرید انواع کلبه سگ برای نژادهای مختلف

همان‌طور که از اسمش پیداست این قلاده بر روی دور گردن حیوان بسته شده و کنترل حیوان با آن بسیار آسان می‌باشد. همچنین پوشیدن و درآوردن آن راحت بوده و به دلیل قیمت پایینش بسیار پرکاربرد است. از طرفی با استفاده از قلاده گردنی راحت‌تر می‌توان آموزش‌های لازم را به حیوان داد. اما دقت داشته باشید ممکن است به چشم‌های حیوان فشار وارد کند.

معرفی قلاده سگ و گربه

انواع قلاده آموزشی سگ و گربه

قلاده های آموزشی از دیگر انواع قلاده سگ و گربه است که جهت آموزش و تربیت حیوان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این قلاده ها به گونه‌ای بوده که وقتی حیوان آن را می‌کشد تنگ‌تر شده و احساس خفگی به حیوان دست می‌دهد، از این رو دست از این کار برمی‌دارد. البته دقت داشته باشید افراد برای استفاده از این قلاده برای حیوانات خود باید حرفه‌ای باشند زیرا در غیر این صورت با استفاده نامناسب، ممکن است آسیب جدی به حیوان وارد شود.

قلاده چرمی برای سگ و گربه

و اما اگر شما برای حیوان خود به دنبال خرید قلاده بادوام و بسیار شیک هستید ما به شما انتخاب قلاده چرمی را انتخاب می‌کنیم. این نوع قلاده همچنین برای حیواناتی که دارای حساسیت پوستی و آلرژی هستند مناسب است.

قلاده شبرنگ سگ و گربه

امروزه انواع جدیدی از قلاده های سگ و گربه و خرگوش روانه بازار شده که به اسم قلاده شبرنگ شناخته می‌شود. این نوع قلاده ها به گونه‌ای بوده که نور را منعکس می‌کنند. همچنین خوب است بدانید در بعضی از آن‌ها نیز لامپ‌های ال ای دی کار شده است که با وجود این امر حیوان شما در شب می‌درخشد. با این حال حیوان شما حتی از فاصله دور نیز قابل دیدن است.

انواع قلاده تزیینی سگ و گربه

یکی از خاص‌ترین انواع قلاده سگ و گربه که بیشتر جنبه تزئینی دارد قلاده های تزیینی هستند که صرفاً جهت زیبا شدن ظاهر حیوان مورد استفاده قرار گرفته و به هیچ عنوان نباید از این قلاده ها برای کنترل حیوان استفاده نمود.

دسترسی به بهترین کلینیک های دامپزشکی با کمک مجموعه برند آنالیز به سادگی میسر خواهد بود

 

نظرات کاربران درباره خرید کدام انواع قلاده برای سگ و گربه و خرگوش مناسب تر است؟


مقالات پیشنهادی حیوانات خانگی

لیست مقالات حیوانات خانگی